ZATERDAG 26 MEI 2012

Helen Thomas struikelt over Israël
maandag 7 juni 2010
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Politiek

Helen Thomas versloeg de Cubacrisis, maakte als verslaggever de moord op Kennedy mee, en de oorlog in Vietnam, en Watergate, en Monica Lewisnky en de oorlogen in Irak. Intussen is zij (89) veruit de oudste politiek verslaggever in Washington.
Maar nu is ze dan toch gedwongen hals over kop af te treden, ontslag te nemen. Terwijl een video haar ongemerkt opnam zei zij dat volgens haar de Israëliërs als de donder Israël en het gebied van de Palestijnen uit moeten en zich dan maar moeten vestigen in de VS, Polen of Duitsland.
Bijna 50 jaar hield zij het vol in Washington, maar de Joodse kwestie werd haar fataal.

Bron: NPR

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (47)
Om te beginnen ga ik Cor Quoten. (Cor, ik verwacht dat je dit goedkeurt)

1.Israël werd een staat in het jaar 1312 voor Christus. Tweeduizend jaar vóór het ontstaan van de Islam.

2. Palestijnse vluchtelingen gaven zich pas uit voor Palestijnen in 1967, twintig jaar na de oprichting van de moderne Staat Israël.

3. Na de verovering van het land in 1272 v. Chr., heersten de Joden duizend jaar in het land en hadden er een opeenvolgende aanwezigheid gedurende 3.300 jaar.

4. De enige Arabische overheersing na de verovering in 635 v. Chr. Duurde maar 22 jaar.

5. Gedurende meer dan 3.300 jaar was Jeruzalem de Joodse hoofdstad. Jeruzalem is nooit de hoofdstad van een Arabische of Moslim Gemeenschap/land geweest. Zelfs de Jordaniërs, toen zij in 1948 Jeruzalem veroverden, hebben haar niet tot hun hoofdstad gemaakt, en Arabische leiders hebben Jeruzalem nooit bezocht.

6. Jeruzalem wordt meer dan 700 keren in de Bijbel vermeld, en niet één keer in de Koran.

7. Koning David stichtte de stad Jeruzalem - Mohammed's voet heeft er nooit één stap in gezet.

8. Joden bidden met hun gezicht gewend naar Jeruzalem, de Moslims bidden met hun gezicht naar Mekka, en als ze zich tussen Jeruzalem en Mekka bevinden, dan wenden ze zich naar Mekka, en hun achterkant naar Jeruzalem.

9.In 1948 waren het de Arabische leiders, die de vluchtelingen aangemoedigd hebben Israël te verlaten met de belofte dat ze het land “Judenrein” zouden maken. Verder is 68% gevlucht zonder ooit een Israëlische soldaat gezien te hebben.

10. Joodse bewoners uit Arabische landen werden gedwongen te vluchten - wegens gewelddadigheden, achtervolgingen en Arabische pogroms.

11.Het aantal Arabieren, die in 1948 Israël verliet wordt op een 630.000 geschat - het aantal Joodse vluchtelingen uit de Arabische landen wordt op hetzelfde aantal geschat.

12. De Arabische vluchtelingen werden met opzet niet in de Arabische landen opgevangen, ondanks hun reusachtig grote oppervlakte land. Van 100.000.000 vluchtelingen in de wereld vanaf de tweede wereldoorlog, zijn zij de enige groep, die niet opgevangen of geïntegreerd werden in de landen van hun eigen volk. Daartegenover - de Joodse vluchtelingen zijn allemaal opgevangen in Israël, een land, dat niet groter is dan New Jersey.

13. De Arabieren hebben acht staten (niet incl. Palestina) – de Joden hebben maar één staat.

14. Het handvest van Fatah verlangt nog steeds de vernietiging van Israël, ondanks dat Israël de Gaza-strook, het grootste gedeelte van de West-Bank en autonomie onder de Palestijnse autoriteit aan de Palestijnen heeft "overhandigd", en hun ook nog van wapens voorzien.

15.In de tijd van het Jordaanse regime werden Joodse heilige plaatsen geplunderd en het toegangsrecht ertoe was voor Joden verboden. Onder Joods bestuur: Alle Moslim- en Christelijke heilige plaatsen worden onderhouden en de toegang erheen staat open voor de gelovigen van alle godsdiensten.

16. De U.N.O. zweeg toen de oude Joodse begraafplaats op de Olijfberg werd ontheiligd

17. De U.N.O. zweeg ook toen het de Joden verboden werd naar de Klaagmuur te komen.

U wordt geadviseerd minder op de berichtgeving vanuit de staatsmedia te vertrouwen, het afkicken van socialistische indoctrinatie (incl. D'66) duurt in de regel enkele jaren.

Met dank aan Cor.
+++++
Nu een stukje van mezelf:

In het gemiddelde arabische land is vrijwel niets. Slechte infrastructuur, geen geïrrigeerde landbouw, geen riool. Ik heb ooit in Egypte gezien hoe een doodgereden ezel week na week lag te verteren op een kruispunt een paar honderd meter van mijn verblijfplaats.

Toen de joden daar na de oorlog weer hun staat stichtten (zoals Cor terecht opmerkt geheel terecht) en een aantal oorspronkelijke bewoners de streek verlieten was er -zeker weten- niets. Een hoop zand en een paar dadelbomen.

Nu hebben de Israelisch daar een mooi land met een functionerende infrastructuur, geïrrigeerde landbouw, een democratie en welvaart geschapen en toen een en ander duidelijk werd begonnen er allerlij palestijnen te huilebalken dat ze "hun land" (wat ze vrijwillig verlaten hadden) terug wilden.

Israel heeft tijdens een of andere oorlog de Sinaï woestijn ingepikt van Egypte. Ze hebben de boel geïrrigeerd, dorpen gebouwd, ziekenhuizen neergezet etc.

Toen, tijdens vredesonderhandelingen (jaa, er valt te praten met Israel) hebben ze de Sinaï teruggegeven aan Egypte. De irrigatie-instalaties zijn allemaal blijven liggen. En wat doet een arabier als er een druppelaar kapot gaat? Vervangen? Nee, die doet niets. Langzaam maar zeker hebben ze de hele boel kapot laten gaan. Het maakt gewoon niet uit wat je een arabier kado doet. Een jaar of wat later staat er gewoon weer half af huis temidden van een hoop zand en wat geiten.

Vanuit ons standpunt "dingen opbouwen" "welvaart creëeren" is het om te janken.

Israël is net zo groot als Nederland. De arabische wereld kan die paar vierkante kilometer echt wel missen.
++++

En dan On Topic waarom deze 2 quotes

1) De Joden hebben historisch gezien dus wel degelijk recht op dit stukje grond
2) Achteraf gezien hadden we misschien een stuk Duitsland af moeten pakken voor Israël, misschien met wat Oostenrijk er bij. De Joden willen vooruit, willen beschaving, willen vrijheid, willen democratie. Ze passen dus uitstekend in Europa.
3) Die fout is nu eenmaal gemaakt, 60 jaar geleden. 60 jaar geleden is er een stuk woestijn wat eigelijk niemand wilde hebben door een aantal mensen in cultuur gebracht en nu willen de "originele bewoners" het opeens terug.
Ik vraag iedereen: Ga eens naar de Sinaï in Egypte. Huur een terreinwagen en rijdt eens 200 kilometer, niet over een weg, maar in een willekeurige richting.
Je komt NIEMAND tegen. 200km lang. Ik weet het zeker want ik heb het gedaan.
Als er iemand zogenaamd om een stuk land verlegen zit, kijk dan niet naar Israël, maar kijk naar Egypte.

Ruimte zat.
Geplaatst op: maandag 7 juni 2010 | Door: Ronald|

Dank Ronald.
En Cor.
Geplaatst op: maandag 7 juni 2010 | Door: Maarten

Uw punt dat Jeruzalem niet in het heilige schrift wordt genoemd is incorrect het wordt meerdere malen genoemd.

De arabische naam voor Jeruzalem is Al-Quds en dat staat in verband met de heilige moskee voor de moslims die zij Al-Aqsa noemen wat dus afstamt van de de zelfde taalkundige bron.

Verder is het ook zeer zeker onjuist dat u beweert dat Jeruzalem maar tientallen jaren onder islamitische heerschappij is geweest.

Misschien beter om uw reactie te gronden met feiten dan subjectieve beeldvorming.
Geplaatst op: maandag 7 juni 2010 | Door: dhr Kooi

dhr Kooi,

Nee dit is apert onjuist.
Jeruzalem, onder welke naam dan ook wordt nergens in de koran vermeldt.
Dit is objectief te controleren.
Geplaatst op: maandag 7 juni 2010 | Door: Robbert L.

Beste Ronald,
Als je zo een lange lap tekst met anderen wil delen, stuur dan een artikel en zorg dat het ergens geplaatst wordt. De vorm hierboven is bar slecht leesbaar.
En dan nu inhoudelijk: dat je een israel-adept bent is na een paar regels al helder. Dat bespaart mij de moeite van het lezen van de rest.
Geplaatst op: maandag 7 juni 2010 | Door: Koos Knak

Waarom moet Duitsland toch altijd weer de klos zijn?! Duitsland is al hartstikke veel grond kwijtgeraakt aan Frankrijk en Polen! Meer dan de helft van Pruisen is verdwenen...

Ik vind dat Israël goed ligt waar het is, het is de historisch juiste plaats. De Joden en niet-Joden die daar wonen hebben een mooi land gemaakt van een stuk woestijn dat óók nog eens voor veel geld al ver voor de oorlog van Palestijnse sjeiks is gekocht. Die Arabieren vingen maar al te graag dat Joodse geld voor waardeloze zand- en steenvlaktes.

Door keihard werken, door bloed, zweet en tranen plengen, is van die duurbetaalde woestijngrond iets gemaakt dat op velerlei wijzen productief is. De Joden hebben dat gedaan, niet de Arabieren.
De buren van de Joden, de Arabieren, hebben nog steeds hetzelfde als dat ze voorheen hadden. Ze zouden ook eens kunnen gaan doen wat de Joden daar hebben gedaan, de handen uit de mouwen en een paar generaties achter elkaar hard werken.
Wie werkt zal eten, wie niet werkt zal niet eten.
Geplaatst op: maandag 7 juni 2010 | Door: Hans Langbroek ()

Dank dank dank voor de waarheid.
En Helen Thomas heeft gelijk: de dagen van Jakobs benauwdheid staan voor de deur
Geplaatst op: maandag 7 juni 2010 | Door: Paul

@ Kooi. Inderdaad apert onjuist. De enige reden dat de Moskee in jeruzalem is uitgeroepen tot de al-aqsa (de verste plek) is omdat op dat moment het de verste plek was die de Moslims hadden veroverd en ze op dat moment Mekka hadden verloren. Ze hadden (achteraf gezien tijdelijk) een nieuwe heilige plaats nodig omdat ze niet naar Mekka konden en daar hebben ze toen Jeruzalem voor gekozen. Maar op het moment dat de Koran werd geschreven was er geen directe en/of indirecte verwijzing naar Jeruzalem. het is pas later verzonnen dat al-quds jeruzalem is.
Sterker nog, zodra ze mekka terug hadden bogen ze allemaal weer naar mekka, hetgeen betekent dat 90% van de toenmalige moslims jeruzalem de kont toekeerden elke keer dat ze baden.
Geplaatst op: maandag 7 juni 2010 | Door: Ab

De waarheid zeggen over de misdadige bezetting die Israël heet is nog altijd taboe. Het maakt niet uit waar dat toe leid voor zionisten en hun collaborateurs. WW3 staat voor de deur met dank aan deze zieke geesten.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Zambezi

Zolang als Israël bestaat zal er geen vrede komen in het midden-oosten. Verdere escalatie in de toekomst is een zekerheid. De militaire dominatie van de regio als ook steun van de internationale gemeenschap voor deze misdadigers neemt af naarmate de wereld haar ogen opent voor de werkelijkheid. Die 5 miljoen voornamelijk Europeese joden elders huisvesten is de enige manier om rust in die regio terug te krijgen en verdere escalatie te voorkomen.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Zambezi

@Zambezi : Lekker makkelijk om Israël overal de schuld van te geven. Syrië probeert al jaren stiekem om Libanon in te pikken. Komt dat door Israël?
Saddam Hoessein die eerst Iran en daarna Kuwait binnenvalt, is dat de schuld van Israël?

Zijn de huidige etnische onlusten in Irak de schuld van Israël?

Zijn alle oorlogen en rooftochten in Afrika misschien ook de schuld van Israël?

Sommige volkeren of hun leiders hebben schijnbaar niet door dat vrede en handeldrijven prettiger is voor iedereen.

In tegenstelling tot wat Koos Knak beweert ben ik helemaal geen Israël adept. Maar ik heb wel bewondering voor wat de Israëlisch gepresteerd hebben op een in principe waardeloos stuk grond.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Ronald|

Uw reactie: op Zambesi

En U denkt dat bij de verdwijning van Israel de agressie van moslims dan stopt ?

Laten we hopen dat de Madhi terugkeert.
En hij zal zien dat zijn schepping faliekant is mislukt en er een eind aanmaken.
Jammer van die 1.3 miljard, maar die dragen niets, en totaal niets bij aan de vooruitgang van de mensheid.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Pete

Uw reaktie: op Zambesi

WW3 is al jaren bezig, tot het moment van genoeg is genoeg.
en verdwijnen de fantasielozen weer richting hun zandbak.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Pete

Geachte Zambezi,

u heeft een reactie geplaatst waarin u het waagt Israël te bekritiseren. Zoals u weet maakt dat u een antisemiet. Ik wil u op de volgende relevante punten m.b.t. de discussie wijzen:

(x) 6 miljoen Joden stierven in de holocaust
(x) U bent een antisemiet
(x) Israël laat de woestijn bloeien en we hebben
prachtige stranden.
( ) De Joden worden al 4000 jaar vervolgd
(x) Alle arabieren willen ons in de Middellandse zee duwen
(x) Israël is een lichtend voorbeeld van democratie.
( ) Etnische discriminatie bestaat niet in Israël.
(x) Zelfmoord-terroristen vermoorden Israëlische burgers.
Alleen collectieve afstraffing van het Palestijnse volk zal dat
uiteindelijk doen stoppen.
( ) Het IDF houdt zich altijd in. We hebben onze nucleaire
wapens immers nog nooit gebruikt.
( ) Het is de schuld van de Palestijnen dat ze hun
infrastructuur niet snel genoeg herstellen nadat wij het
hebben kapotgebombardeerd.
(x) Arafat liep weg tijdens de besprekingen in Camp David.
Dat bewijst 100% dat de Palestijnen oorlog willen en geen
vrede.
( ) Joden zijn G-d's uitverkorenen. Dit land is ons beloofd. Het
staat zelfs in een boekje.
( ) Het doden van 100.000en Palestijnen is geen genocide.
Het komt nog niet eens in de buurt.
(x) Alle Palestijnen zijn terroristen.
(x) Israël heeft minder mensen vermoord dan Adolf Hitler. Dat
bewijst dat we een 100% vreedzame natie zijn.
( ) Het platbombarderen van een land is een volkomen
rationele reactie op de ontvoering van een soldaat.
( ) Het is geen concentratiekamp. Het is een veiligheidsmuur.
( ) Het IDF was gewapend met paintball geweren! Echt waar!

Hiermee is uw bewering dat zolang als Israël bestaat zal er geen vrede komen in het midden-oosten weerlegd. We wijzen erop dat u uw belastingen tijdig dient te betalen opdat uw overheid haar morele en financiële steun aan Israël en het IDF kan voortzetten.

Met vriendelijke groet,

Hannah A.S. Bara
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Hannah A.S. Bara

Als u Israël misdadig vindt en het alleen maar hebt over ''escalatie'', ''misdadigers'', ''zieke geesten'', ''collaborateurs en ''die vijf miljoen voornamelijk Europese Joden moet ze elders huisvesten'' Wat denkt u dat we daar uit kunnen opmaken?
En dat allemaal in vijftien regels...
Wat vindt u dan van Egypte, Syrië, Jordanië, Libanon, Libië, Jemen samengevat: de rest van het Midden-Oosten? Zodra de Arabische/Islamitische wereld ook maar enigszins het idee krijgt dat ze wel eens zouden kunnen overwinnen, dan breekt de Derde Wereldoorlog uit. Overdrijven, geen kennis van zaken hebben dat kenmerkt uw reacties op dit artikel. U gelooft zeker ook dat het voor de Palestijnen geen religieus conflict is? Martelaarschap is dus niet religieus getint en komt volgens u door Israël? Verdiept u zich toch eens ergens in. Het is een grote anti-Israël tirade. Gelooft u werkelijk in uw reacties? ''Wik-zionisten en collaborateurs helpen wereldoorlog een handje''
Dat lijkt toch nergens op?
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: N. Davidson

U bent dom....
U hebt het niet begrepen....
Dat is geen serieuze wetenschappelijke bron....
U overdrijft....
Verdiept u zich eens ergens in....
Dat lijkt toch nergens op....

Zomaar een kleine greep uit de steeds terugkerende ijzersterke argumenten van Nick Davidson. Ons WK zionistje. Het verbaast me dat hij niet een enkele reis naar Tel Aviv boekt om daar de wapenen op te nemen.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Ruben

Het is lachen met u Ruben. Joodse naam toch;) In Tel Aviv wordt niet gevochten, daar liggen ze aan het strand. Ik heb nooit aan iemand geschreven dat hij/zij dom is... Een domme reactie betekent dat iemand dom is.
En op de rest van uw opsomming zal ik verder maar niet in gaan. U kunt mij ook te citeren, u weet wel tussen aanhalingstekens. Wat een domme, domme reactie Ruben.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: N. Davidson

-te... Dat krijg je als je aan het lachen bent, terwijl je rijdt door de regen in juni.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: N. Davidson

Jeruzalem wordt meerdere malen genoemd in de Qur'an. 1 voorbeeld volstaat lijkt me, omdat er wordt gezegd dat het pertinent niet in de Qur' an voorkomt. Zie hier het bewijs:
http://quran.com/17 vers 17:1 wordt gesproken over Moskee Al Aqsa, welke in het oude centrum ligt van Jeruzalem.
Er zijn nog tientallen verwijzingen naar zowel Al Quds (Jeruzalem in het Arabisch) als naar deze moskee als naar de stichter van Jeruzalem, David, als naar Jezus, etc. Wat de Joden ook beweren volgens hun heilige boeken, geldt ook voor Moslims, aangezien deze boeken ook heilig zijn voor moslims.
Die andere punten zijn zo belachelijk dat ik daar niet eens meer op ga reageren.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Mo ()

@Mo. Bedankt voor de link. Dat is weer een misverstand uit de wereld geholpen. Hoewel ik me afvraag of het zal helpen. De meesten hier laten zich niet hinderen door kennis van zaken.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Ruben

Kritiek op Israël ist VERBOTEN. Maar om nou te zeggen dat de Amerikaanse pers niet vrij is dat gaat te ver. Censuur, dat is overtrokken.

De Amerikaanse pers is bijna vrij. Bijna.

Je kunt er bijna alles zeggen. Bijna.

Helaas is het met onze pers en politici al niet anders.

Ze zijn bijna vrij. Bijna.

Ze kunnen bijna alles zeggen. Bijna.

Daar hebben we de afgelopen weken helaas weer eens de nodige voorbeelden van kunnen zien
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Sjaak

Ik begrijp niet dat men hier, en eigenlijk overal een grote vergissing maakt als deze kwestie besproken wordt: het verschil tussen godsdienst en nationaliteit (Joden en Israëliërs - Moslims en Palestijnen/Arabieren). De argumenten die boven genoemd worden dat joden recht hebben op dat stuk land op basis van dat er 3000 joden daar heersten geven absoluut geen legitieme recht om alle joden uit de hele wereld recht te geven om daar naartoe te gaan om het land op te eisen. Een jood uit Rusland of Ethiopië die niet afstamt van de joden die in Palestina 3000 jaar geleden leefden, heeft daar niets te zoeken. Waarom moet Israel een staat zijn ALLEEN voor de joden, vraag ik me af?
En omdat de God van de joden dit land aan de joden heeft beloofd (The Promised Land) betekent niet dat iedereen dit moet accepteren ! Mijn God heeft me Nederland beloofd, mag ik nu het komen opeisen !!?

THINK: als ik vandaag jood word, mag ik dan een stuk land opeisen en de mensen die al (misschien niet 3000 jaar) maar zeker duizend jaar daar wonen verdrijven en behandelen als stront ?
Dit is absurd.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Bas

mijn betovergrootvader bezat de halve wereld,dus .....is deze van mij; gaat u maar weg
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: PAUL

en mijn 2 cents over wat vorige week gebeurde op het turkse schip:
Israel geeft aan dat ze recht hebben om alles en iedereen te controleren die naar Gaza gaat. Het schip bevond zich in internationale wateren. Het Israelische leger valt het schip aan en overmeesteren iedereen met de nodige (overbodige) geweld en zeggen na afloop dat het zelf verdedigen is. Los van of het zo is of niet, hadden de mensen op dat schip dan geen recht om zich te verdedigen als ze door de Israelische commando's aangevallen worden ?
THINK: Je wordt wakker midden in de nacht en er staat een gewapende inbreker in je huis. Wat doe je ?

Ik geef geen blaam aan de Israelische arrogante houding maar aan de hypocriete houding van mensen (Niet Israeliers) die altijd de misdaden van Israel maar goed proberen te praten !
Schande.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Bas

Bas. Er zijn erg veel joden die seculier of atheist zijn. maar daarmee is hun etniciteit nog steeds joods. Jouw idee dat joods primair een religieuze aanduiding is klopt dus niet.

Jood is primair een etnische aanduiding en dus is jouw idee dat russische / ethispische etc joden geen etnische afstammelingen zouden zijn ook aantoonbaar fout..

Juist omdat het een etnische aanduiding is is het inderdaad zo dat de joden in rusland, etc afstammen van de etnische joden die 3000 geleden Jeruzalem bouwden en het al 3000 jaar hun hoofdstad en religieus centrum vinden.

Zelfs als jij je bekeert tot het jodendom, dan ben je nog geen etnische jood, maar een etnische nederlander die zich heeft bekeert tot het jodendom.

Nog een DRAAK van een fout in je mailtje. Er wonen heel veel etnische arabieren in Israel. Met dezelfde rechten en plichten als etnische joden. Dus jou opmerking dat Israel ALLEEN voor joden zou zijn is ook al aantoonbaar fout.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Ab

Mo/Ruben Op het moment dat de Koran geschreven werd was de Al Aqsa Moskee nog niet gebouwd en was ook nog niet bepaald waar die gebouwd zou moeten worden. Pas LATER toen Mekka bezet was hebben moslims verzonnen dat dat Jeruzalem zou moeten zijn.

Er is BINNEN de koran GEEN ENKELE aanwijzing dat al-quds of al-aqsa ook maar iets met Jeruzalem te maken hebben. Da's allemaal later verzonnen toen dat politiek goed uitkwam.

Sterker nog iedereen die even nadenkt weet dat Jeruzalem niet al-aqsa kan zijn omdat het overduidelijk niet het VERST verwijderde punt van Mekka is. Dus het uitroepen van Jeruzalem tot plaats van de al-aqsa is niet alleen theologisch (de koran ondersteund het niet), maar ook geografisch gezien gewoon pertinent ONJUIST.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Ab

Beangstigend, die blinde haat van deze vrouw. Exemplarisch voor de linksche elite.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Egor

BAS. Wat een bizarre redenaties van die vreemden in je huis. Ten eerste internationale wateren is niet je eigen huis. Dat is hooguit de openbare weg. Het israelische leger patrouilleert daar om wapensmokkel tegen te gaan.
Ten tweede is een entering is nooit onaangekondigd. Je kunt er niet door verrast worden. Waren ze maar verrast, dan hadden ze niet "toevallig" allemaal ijzeren staven bij de hand gehad en dan was er niets gebeurt.
Dus de vergelijking die beter is, is dat je je op de openbare weg bevind en je je verzet tegen de politie die een uitgaansverbod handhaaft.
Logisch dat de politie zich niet zomaar aan de kant laat zetten.

Het israelische leger handhaaft al jaren deze blokkade. En gebruikt daar al jarenlang (vrijwel) geen geweld bij. Nu is er opeens dit zogenaamde "vredes"convooi (met allemaal zogenaamde "vredes"activisten met ijzeren staven aan boord) en nu gaat het mis.

Om jouw terminologie aan te houden: THINK: Zelfs zonder verder bewijs zou er al een lichtje moeten gaan branden.
Maar er is meer.
Er is onomstotelijk bewijs (beeldmateriaal) beschikbaar dat er al met ijzeren stokken werd geslagen terwijl de militairen beide handen aan het abseil-touw hebben. Dus er staat onomstotelijk vast dat de zogenaamde "vredes"activieten de agressors zijn.

Ik kan alleen maar hopen Bas dat je je eigen raad opvolgt.
Please Bas. THINK.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Ab

Jood is GEEN etnische aanduiding maar geloofsovertuiging. Een jood die in Nederland woont is een Joodse Nederlander en geen Nederlandse Jood ! Als het een etnische houding zou zijn dus een eigen ras, wat waren de joden dan voor de komst van Mozes?
Als je je bekeert tot jodendom heb je degelijk recht om een Israelier te worden.
Je gaat me niet vertellen dat alle joden in Israel en de wereld zijn afstammelingen van de Joden die in Israel leefden 3000 geleden !?
Wie zegt dat de Arabische Israliers dezelfde rechten hebben als de Joden ? Ik heb daar zes jaren gewoond en ik weet wat er gaande is. Ze worden systematisch door de Israelische regeringen onderdrukt en benadeeld. Je mag wel stemmen maar je mag je eigen huis niet eens renoveren. Om de 100% joodse staat te bereiken heeft Israel onderhandeld met de Palestijnse autoriteiten om de Arabische steden in Israel weg te doen aan de Palestijnse staat, als die ooit komt ! Welk land onderhandelt over haar eigen bevolking tenzij ze niet echt welkom zijn ?
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Bas

Als relatieve buitenstaander word ik moe, of liever gezegd moedeloos van bovenstaande discussie. Er wordt op geen enkele manier meer gerelativeerd, genuanceerd....er worden slechts stellingen betrokken. Wanneer staat er een generatie op die moed durft te tonen, concessies durft te doen, moeilijke keuzes durft te maken en hier ook voor gaat staan.

Naief? Misschien....
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Maarten

Ab, dus Israel is de politie agent in jouw redenering ? Ok.. dan zou het een soort Bad Luitenant zijn op zijn best. Een agent die misbruik maakt van zijn positie om eigen belangen te bereiken.
Je hebt het over bewijzen, Er zijn ook bewijzen dat er geschoten werd vanuit Israelische helikopters voordat de commando's gedropped werden, dus voordat ze in aanraking kwamen met de activisten. Het zijn natuurlijke beelden die door Israel vrijgegeven werden en ander beeld materiaal is van de media tegen gehouden. Israel mocht ook de lading van deze schepen in internationale wateren controleren dus sprake van wapensmokkel is zeker niet het geval hier.
Wat Israel deed is precies wat de Somalische piraten iets verder op dagelijks doen. Zij doen het voor geld, Israel doet het voor politieke belangen en om sadistische trekken te bescheremen (een anderhalf miljoen mensen bombarderen en daarna opsluiten is ver van menselijk).

Begrijp me niet verkeerd, dit geen aanval op de joden in Israel of elders maar de Israelische regeringen die geen kans laten om, onder de motto "Israel beschermen" alles en idereen te bully-en !
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Bas

Geachte Bas,

u heeft een reactie geplaatst waarin u het waagt Israël te bekritiseren. Zoals u weet maakt dat u een antisemiet. Ik wil u op de volgende relevante punten m.b.t. de discussie wijzen:

(x) 6 miljoen Joden stierven in de holocaust
(x) U bent een antisemiet
( ) Israël laat de woestijn bloeien en we hebben
prachtige stranden.
( ) De Joden worden al 4000 jaar vervolgd
(x) Alle arabieren willen ons in de Middellandse zee duwen
( ) Israël is een lichtend voorbeeld van democratie.
( ) Etnische discriminatie bestaat niet in Israël.
(x) Zelfmoord-terroristen vermoorden Israëlische burgers.
Alleen collectieve afstraffing van het Palestijnse volk zal dat
uiteindelijk doen stoppen.
( ) Het IDF houdt zich altijd in. We hebben onze nucleaire
wapens immers nog nooit gebruikt.
( ) Het is de schuld van de Palestijnen dat ze hun
infrastructuur niet snel genoeg herstellen nadat wij het
hebben kapotgebombardeerd.
(x) Arafat liep weg tijdens de besprekingen in Camp David.
Dat bewijst 100% dat de Palestijnen oorlog willen en geen
vrede.
( ) Joden zijn G-d's uitverkorenen. Dit land is ons beloofd. Het
staat zelfs in een boekje.
( ) Het doden van 100.000en Palestijnen is geen genocide.
Het komt nog niet eens in de buurt.
(x) Alle Palestijnen zijn terroristen.
( ) Israël heeft minder mensen vermoord dan Adolf Hitler. Dat
bewijst dat we een 100% vreedzame natie zijn.
( ) Het platbombarderen van een land is een volkomen
rationele reactie op de ontvoering van een soldaat.
( ) Het is geen concentratiekamp. Het is een veiligheidsmuur.
(x) Het IDF was gewapend met paintball geweren! Echt waar!

Hiermee is uw bewering dat er geschoten werd vanuit Israëlische helikopters voordat onze helden de terroristische moslim-valstrik betraden weerlegd. We wijzen erop dat u uw belastingen tijdig dient te betalen opdat uw overheid haar morele en financiële steun aan Israël en het IDF kan voortzetten.

Met vriendelijke groet,

Hannah A.S. Bara
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Hannah A.S. Bara

Er bestaat een Joodse minderheid die van mening is dat de staat Israel een bedreiging vormt voor het Joodse volk en in mindere mate voor de Joodse religie. Een strikte scheiding van kerk en staat benadering dus. Deze visie wordt ondersteund door dramatische gebeurtenissen in 587 v.C. en 70 n.C. Misschien hebben ze wel gelijk.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: vrede

Bas. De bewijzen van het vooraf schieten uit de helicopters heb ik niet gezien. Heb je een link? (Please geen verklaringen van de zogenaamde "vredes"activisten, want dat snijdt natuurlijk geen hout.)
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Ab

Bas. Het woord jood wordt voor allebei gebruikt. Waarbij de etnische de meest gebruikelijke is. Ik gaf het voorbeeld van de seculiere of atheistische jood. Waarin jood overduidelijk niet voor de religeuze overtuiging staat.

Voor iemand die zegt daar 6 jaar te hebben gewoond zou je mogen weten dat Joden zichzelf niet terugvoeren op Mozes, maar op (net als de moslims) Abraham en meer specifiek op Jacob die later in zijn leven Israel heette. En ja inderdaad de naam van de staat Israel (waar jij zegt 6 jaar te hebben gewoond) is een directe verwijzing naar die etnische afstamming.

Het conflict in het midden-oosten is een etnisch conflict net als in het voormalig joegoslavie. Het is dus logisch dat in gebiedsonderhandelingen voorstellen worden gedaan om de grenzen zoveel mogelijk langs etnische grenzen te laten lopen. Dat hebben we hier in europa / joegoslavie ook gedaan en dat levert de meest stabiele oplossingen op. Lijkt me niet iets om dramatisch over te doen.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Ab

Dat hele M-O conflict komt me de keel uit. Het is al sinds mijn jeugd een brandhaard van de wereld. Een zogenaamde lont die de 3e Wereldoorlog zou ontsteken.

Schop dat handjevol Joden naar Amerika. Daar zitten er toch al veel. Ben je in 1 klap van het probleem af. En zo veel zijn het nu ook weer niet (populatie van 7,353,985 mio inwoners, althans volgens het factbook van de CIA). Ik bedoel, God, of Allah, of Jaweh, is toch niet plaatsgebonden? Ga dan weg daar, probleem oplost.

Aan de andere kant is Israel natuurlijk wel een lekker schild. Een beetje zoals de grote buitenplaneten ons beschermen tegen inslagen van ruimtepuin, beschermt Israel ons in zekere zin tegen aanslagen van debiele moslims. Zo'n buffer moet je eigenlijk wel in stand houden. Anders komt de troep echt hierheen.

Dat er dan af en toe wat Joodjes of Palestijnen dood gaan.. Ach, ik lig er niet wakker van. Geloof dan gewoon niet.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: HB ()

Ab, De beelden van de helikopters werden de eerste dag door BBC World vertoond en waren opgenomen door een van de journalisten aan boord. Ik dacht die beelden 2 keer gezien te hebben in de ochtend uren maar daarna nergens meer (waarschijnlijk waren die beelden in strijd met het verhaal die Israel aan de wereld wou verkopen !). En ja die beelden en gebeurtenissen werden later door meerdere ooggetuigen (zeg: activisten) bevestigd.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Bas

@HB waarom denk je dat de overige regeringen in het M-O Israël prachtig vinden? Het zijn allemaal dictaturen en dictaturen hebben behoefte aan een vijand. Dat is een handig hulpmiddel om de aandacht van de binnenlandse problemen af te leiden.

Je hebt eigelijk best wel een punt als je stelt dat de huidige locatie van Israël niet erg gunstig gekozen is. Ik heb een paar dagen geleden al betoogd dat Israël beter een stuk van Duitsland had kunnen zijn. Israëlisch zijn ontwikkeld, democratisch en willen vooruit. Ze zouden zomaar passen in Europa.
Een stuk Brazilië zou ook kunnen. Dat land is toch voor 99% leeg dus tegen betaling had er best wel iets te regelen geweest. Maar feit is dat een en ander 60 jaar geleden beslist is, en je laat geen 60 jaar infrastructuur achter.

Los daarvan: Als Israël er niet zou zijn zou niemand in het westen geïnteresseerd zijn in wat daar gebeurd. In Afrika zijn staatsgrepen, burgeroorlogen en genocides de continentale sport geworden na het vertrek van de "verderfelijke bezetters", en naar het schijn vindt niemand dat belangrijk, want je hoort er niet vaker als 1x per 6 weken iets van.

Je hoort hier figuren als Mo of Ruben ook nooit over het feit dat in irak shiieten soenieten opblazen of andersom, in een tempo van gemiddeld 60 per dag. Maar als Israël een vergeldingsaanval uitoefent voor een beschieting met raketten en er wordt een cavia gedood staan alle activisten weer op hun achterste benen.

Wat mij betreft zegt dat vrij veel over activisten en islamisten. De overige reacties wijzen wat mij betreft gewoon op gezond verstand.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Ronald|

@bas
Gezocht maar beelden niet gevonden.
Denk je nu echt dat die beelden ons onthouden worden?
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Helder

Nou Bas, als jou sterkste bewijs is ïk dacht dat ik ze gezien had", maar kan ze nergens meer vinden en jouw beste verklaring is dat de international pers zo ontzettend pro-israel heeft gerapporteerd in deze kwestie, dan begrijp je zelf ook wel dat dat nogal zwakjes en conspiracy theory-achtig klinkt.

Waarschijnlijk is het volgende gebeurt.
1. De hele wereldpers is als 1 man over Israel gevallen en heeft ze veroordeeld nog voordat ze fatsoenlijk hoor en wederhoor hadden gedaan en naar de bewijzen hadden gekeken
2. De hele wereld (inclusief Bas) liep daar blind achteraan.
3. Langzamerhand werd zelfs de meest anti-israel krant duidelijk dat de "vredes"activisten geen enkel bewijs voor hun beschuldigingen konden leveren, terwijl het beschikbare beeldmateriaal de Israelische versie ondersteunde.
4. Langzamerhand komt de waarheid boven en heeft de internationale pers stevig moeten inbinden omdat gelukkig hier in westen de pers toch nog het morele besef heeft dat ze het bewijs moeten volgen en niet hun onderbuik/emotie.
Geplaatst op: dinsdag 8 juni 2010 | Door: Ab

Ja er wordt veel meer van ons onthouden dan die beelden die nu niet meer uitgezonden worden. Israel heeft alle camera's en beeldmateriaal in beslag genomen en waarschijnlijk gaan we die nooit meer zien.
Israel weigert een internationale onderzoek naar de gebeurtenissen voor een reden! De Israelische soldaten mogen ook door niemand verhoord worden. Dus wij moeten gewoon het verhaal van Israel aannemen.. zoals we het altijd gedaan hebben!

Anyways, ik denk niet dat we elkaar kunnen overtuigen en dat verwacht ik ook niet. Het ging me meer om het idee dat er blindelings aangenomen wordt dat alles wat Israel doet is legitiem en rechtvaardig.

En Ab, ik hoop dat er ooit vrede in dat gebied komt maar dat bereiken we niet door partijdig te zijn want zoveel keuzes hebben ze daar niet, ik tel maar twee:
- Ze vinden, met onze steun, een manier om vreedzaam met elkaar te leven. Het land is groot genoeg voor 15 miljoen.
of
- Ze maken elkaar af, tevens met onze steun, maar dan moeten ze het wel goed en snel doen !
Geplaatst op: woensdag 9 juni 2010 | Door: Bas

Hannah A.S. Bara mij omdat ik kritiek heb op Israël uitmaken voor antisemiet is de standaard beschuldiging van pro zionisten tegen iedereen die het misdadige Israël durven te bekritiseren.
Paar zaken op een rijtje. Verdiep u eens in de ontstaansgeschiedenis van deze criminele bezetting en grondroof. Moeten de plaestijnen de prijs betalen voor de misdadige joden vervolging in Europa? Israël s bevolking zijn voornamelijk uit oost europeanen en in het bijzonder Russen die hun mentaliteit mee hebben genomen. Het Joodse volk bestaat niet maar is een uitvinding van de religieus/politieke beweging uit de 19de eeuw die het Zionisme hebben uitgevonden. Judaisme bestaat wel net als Islam Christendom en nog een zootje andere achterlijke godsdiensten. De superieuriteitswaan waar vooral de 3 abrahamitische godsdiensten last van hebben zijn een belangrijke oorzaak van de huidige problemen tussen oost en west. Uw gezwam slaat als een tang op een varken en getuigt van gebrek aan kennis en inzicht in deze problematiek. mensen zoals u (en daar zijn er heel veel van) zijn een gevaar voor de samenleving.
Geplaatst op: woensdag 9 juni 2010 | Door: Zambezi

Het zou mooi zijn als Palestijnen onschuld net zo wisten te waarderen als dat sommigen hier menen dat ze doen, dan werden er geen zelfmoordacties op supermarkten, scholen en dergelijke uitgevoerd....
Geplaatst op: woensdag 9 juni 2010 | Door: Hans Langbroek ()

@ Bas

Een aardige link voor u: http://littlegreenfootballs.com/article/36489_Another_Cropped_Reuters_Photo_Deletes_Another_Knife_-_And_a_Pool_of_Blood

En mensen hier maar klagen dat Reuters zionistisch is...
Laat me niet lachen!
Dit zijn de feiten zoals er inmiddels een legio aan feiten te vinden zijn op het web. Zeg nou zelf... Hoeveel links zijn er op deze site al wel niet geplaatst door mensen die zich liever baseren op de feiten?
Geplaatst op: donderdag 10 juni 2010 | Door: N. Davidson

Natuurlijk lang niet zo betrouwbaar en wetenschappelijk verantwoord als "Kleine Groene Voetballen" of "Het Verraad van Links" maar ach voor wie graag meerzijdig geïnformeerd is. Een artikel (Engelstalig) in de internationale editie van Der Spiegel:

http://www.spiegel.de/international/world/0,1518,699509,00.html
Geplaatst op: donderdag 10 juni 2010 | Door: Ruud

@Davidson
Ik word zo moe van dit gezeik: Israel steeds presenteren als het slachtoffer !
"Oh.. kijk, ze vielen ons aan met messen en knikkers! We moesten ons verdedigen.." Kom op zeg, dit moet een keer ophouden !!!
U wilt feiten, hoeveel Israeliers zijn de afgelopen 60 jaar door Palestijnen/Arabieren/activisten vermoord ? Hoeveel Israeliers zitten in vluchtelingen kampen ? Hoeveel Israeliers zijn vermist of zitten in gevangenissen ? Hoeveel Israelische huizen zijn gebombardeerd ? Vergelijk deze cijfers met die van de Palestijnen. Hopelijk bent u eerlijk genoeg om dat uitzoeken.
Meneer Davidson, Israel is nooit het slachtoffer geweest. Dit hoeft u niet van mij aan te nemen, maar waarschijnlijk bent u wel bekend met Norman Finkelstein, Noam Chomsky, Rabbi Weiss en vele anderen. Wilt u links, hier:

http://www.youtube.com/watch?v=5BaJCRXsgt4&feature=related

of google / youtube die namen boven vermeld en neem even de tijd om te horen / lezen hoe ze Israel beschouwen.

Wees een keer eerlijk met uzelf en de anderen... dat is misschien de deur naar vrede en tolerantie.
Geplaatst op: donderdag 10 juni 2010 | Door: Bas

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 17 september 2010 | Door: kellygreen



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Van dit Sharia-filmpje voor het monument op de Dam gaat veel gedoe komen
.

foto
Niet artsen, maar politici besturen ziekenhuizen en de zorg
Het zijn opvallend vaak oud-politici die als bestuurder een flinke vinger in de pap hadden bij de verdeling van 23 [...]

foto
Vaticaan-gate: de butler als boef, de gelekte geheimen, de groeiende chaos
Het is de man die de paus 's morgens helpt met aankleden, die aanwezig is bij de ochtendmis en voorin de Pausmobiel [...]

foto
Verkiezingen worden een duel tussen Mark Rutte en Emile Roemer
De VVD en de SP hebben de meeste kans op succes bij de komende verkiezingen, althans datblijkt uit een kiezersonderzoek [...]

foto
Gebruiken Republikeinen dit tegen Obama? Hij was gretige 'pot'-roker
De jonge Barack Obama hield wel van een jointje. Geen probleem zou je zeggen, maar in de VS was en is het illegaal. In [...]

foto
Lenteakkoord: er worden massaal rollators gehamsterd
Er worden massaal rollators gehamsterd. En dat ligt waarschijnlijk aan het Lenteakkoord. Premis Medical, de grootste [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 19:51:27 +0200 (Sat, 26 May 2012 17:51:27 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 19:51:27 +0200 (Sat, 26 May 2012 17:51:27 GMT) 
Procestijd pagina: 0.34 sec.