In Frankrijk is de strijd tegen de politicus met veel privileges nooit gestreden. Altijd weer blijkt dat hij voordelen geniet die ondenkbaar werden geacht, en die eerder bij de 18e dan bij de 21e eeuw horen.
Het feit dat een willekeurige minister een paleis bewoont met alles erop en eraan (beste koks, beste wijnen, onbeschrijflijk mooie salons) waar prins Willem-Alexander slechts van kan dromen, is daarbij nog volstrekt openbaar. Maar er blijkt altijd weer een nieuwe aap te zijn de uit de mouw komt.
Nu maakt de Franse Rekenkamer bezwaar tegen de manier waarop (oud-)politici hun bodyguards inzetten: die worden veelal als huisknecht gebruikt. Hierbij circuleert het aantal van 800 man...
De protectie van VIP's wordt in Frankrijk zeer serieus ter hand genomen; een beetje hoogwaardigheidsbekleder wenst toch wel met motorescorte door Parijs te scheuren waarbij geen enkel stoplicht hem kan tegenhouden. Onder het mom van 'mogelijke aanslagen' is dit een plezierige manier om regels links te laten liggen en bovendien is de omvang van de groep beveiligers een statuskwestie.
Nu blijkt dus dat deze mannen voor allerlei andere zaken worden ingezet, zij het dat ze geen pak in livrei dragen en envenmin een pruik.
Ook ex-politici en hun vrouwen -mochten de heren dood zijn - vallen onder het excessieve veiligheidsregime en dat biedt de president allerlei mogelijkheden om gunsten te verlenen.
Zo was de voormalige minister van Justitie, Rachida Dati (foto), de trotse 'bezitter' van een Peugeot 607 met chauffeur en had ze bovendien 3 bodyguards. Tot Sarkozy meende dat ze zat te roddelen over de huwelijksproblemen van het presidentiële echtpaar. En hij haar deze privileges afpakte, terwijl ze nietsvermoedend een tv-studio binnenging voor een interview. Weer buiten gekomen, kon ze een taxi bellen.
Hoe dan ook: de recente onthullingen over de bevoorrechte klasse staan dezer dagen uitgebreid in de Franse kranten. Waarna alles gewoon verder kan gaan.
Bronnen: The Times, Libération
Van dit Sharia-filmpje voor het monument op de Dam gaat veel gedoe komen . | ||
![]() Niet artsen, maar politici besturen ziekenhuizen en de zorg Het zijn opvallend vaak oud-politici die als bestuurder een flinke vinger in de pap hadden bij de verdeling van 23 [...] | ||
![]() Vaticaan-gate: de butler als boef, de gelekte geheimen, de groeiende chaos Het is de man die de paus 's morgens helpt met aankleden, die aanwezig is bij de ochtendmis en voorin de Pausmobiel [...] | ||
![]() Verkiezingen worden een duel tussen Mark Rutte en Emile Roemer De VVD en de SP hebben de meeste kans op succes bij de komende verkiezingen, althans datblijkt uit een kiezersonderzoek [...] | ||
![]() Gebruiken Republikeinen dit tegen Obama? Hij was gretige 'pot'-roker De jonge Barack Obama hield wel van een jointje. Geen probleem zou je zeggen, maar in de VS was en is het illegaal. In [...] | ||
![]() Lenteakkoord: er worden massaal rollators gehamsterd Er worden massaal rollators gehamsterd. En dat ligt waarschijnlijk aan het Lenteakkoord. Premis Medical, de grootste [...] | ||
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5
Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf
NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant
Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos
Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt
Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned
Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool
PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws





|