ZATERDAG 26 MEI 2012

“Gay is okay, ole ole!”
dinsdag 15 juni 2010
Door: Nancy Mijnhijmer
Categorie: Politiek

Jeroen werd bespuugd en geslagen. Een andere man werd op Bevrijdingsdag in elkaar getimmerd. Een jonge vrouw verliet na het uitgaan een discotheek,werd door onverlaten achtervolgd, klem gereden en uiteindelijk hard geslagen.
Deze vormen van  geweld tegen homo’s zijn geen incidenten meer, maar een gewoonte kan en mag het ook niet worden. Daarom verzamelden  enkele honderden mensen op de Westermarkt in Amsterdam. Ze demonstreerden bij het homomonument tegen homogeweld.
De demonstratie was bijzonder omdat die niet was georganiseerd door een organisatie als het COC, maar spontaan via Facebook ontstond.                                                            
De organisatoren hadden onder anderen waarnemend burgemeester Lodewijk Asscher, aankomend PvdA-kamerlid en oud-deelraadvoorzitter Ahmed Marcouch en wethouder Andree van Es( Minderhedenbeleid) uitgenodigd om te spreken. De politici gaven aan er alles te willen doen om het geweld te stoppen.                                                                                     
Asscher:” Amsterdammers zijn tegen 1 ding intolerant en dat is intolerantie!”  Wethouder Van Es voegde toe dat geweld niet de ontwikkelingslijn is, maar dat de “ Kalverstraat voor iedereen veilig is die hand in hand wil lopen. Dat is de norm!”.          
Ahmed Marcouch vond dat mensen die niet tegen vrijheid en tolerantie kunnen ons land best kunnen verlaten.” Er staat nu nog geen hek om Nederland heen.” Ook stelde hij dat geweld tegen homo’s veel zwaarder bestraft moet worden.”Ze(criminelen) horen niet binnen zes uur weer op straat te staan, maar geknipt en geschoren te worden voor ze weer de straat op mogen.”     
De politici waren niet de enige sprekers tijdens de bijeenkomst. Slachtoffer van homogeweld, de eerder genoemde, Jeroen vertelde zijn verhaal en  Diva Dolly zong een liedje over de perfecte wereld:’ Een Roze Planeet!”
Na de demonstratie werden roze ballonnen opgelaten. Vervolgens trok een deel van de menigte luid joelend en zingend, ” No Gay Bashing” en “ Gay is okay”, in een lange stoet, onder politiebegeleiding, van de Westermarkt naar het verderop gelegen Leidse Plein. De tocht ging onder andere door de Keizersgracht en de drukke Kalverstraat en trok onderweg veel bekijks. Mensen applaudisseerden en maakten foto’s. Op het Leidse Plein werd Rembrandt een roze spandoek omgedaan en dansten sommige deelnemers op zelfgemaakte muziek. Een van de organisatoren zei tegen het uitgelaten publiek:” Dank jullie wel! We wilden een statement maken, we wilden zichtbaar zijn en dat is gelukt. Dank jullie wel schatten!”         

Bron: NRC

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (23)
Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: maandag 14 juni 2010 | Door: sjaakpaardneuker ()

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: maandag 14 juni 2010 | Door: sjaakpaardneuker ()

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: maandag 14 juni 2010 | Door: N. Davidson

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: maandag 14 juni 2010 | Door: tegen

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: maandag 14 juni 2010 | Door: NB S

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 juni 2010 | Door: gay.is.niet.vrolijk

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 juni 2010 | Door: M. ten Cate

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 juni 2010 | Door: gay.is.niet.vrolijk

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 juni 2010 | Door: gay.is.niet.vrolijk

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 juni 2010 | Door: N. Davidson

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 juni 2010 | Door: Lucifer

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 juni 2010 | Door: Ronald|

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 juni 2010 | Door: D. G. Neree ()

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 juni 2010 | Door: Ronald|

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 juni 2010 | Door: Bram

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 juni 2010 | Door: Linda

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 juni 2010 | Door: sjaakpaardneuker ()

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 15 juni 2010 | Door: sjaakpaardneuker ()

Dat Ahmed Marcouch vindt dat mensen die niet tegen vrijheid en tolerantie kunnen ons land best kunnen verlaten is leuk maar nietszeggend. Het heeft totaal geen enkele zin om zoiets te stellen. Het heeft ook geen waarde. Er gaan toch geen regels komen op dit punt, en een sanctie blijft ook uit.

Wel vind ik dat Ahmed Marcouch eens op moet houden met loze praatjes te verkondigen. Het wordt tijd dat Ahmed Marcouch eens eieren voor zijn geld kiest en dat hij zelf eens stelling neemt. Zolang Ahmed Marcouch de islam blijft verdedigen en de hand boven het hoofd blijft houden gaat er nooit iets veranderen. Het is nu tijd voor om op te houden met die verachtelijke sprookjes uit de koran. Men kan niet aan de ene kant verkondigen dan er vrijheid en tolerantie moet zijn en tegelijkertijd de islam ongemoeid laten. De islam is nu op dit moment, samen met een stelletje would-be dominees, en verkapte crypto flikkers die er niet voor uit durven komen, maar er wel op geilen. Vaak zijn potenrammers zelf ook geïnteresseerd in mannenseks, en moslims zijn daarin niet anders dan anderen. Men moet wel stelling nemen tegen de koran, want daarin staat toch heel uitdrukkelijk te lezen dat als een man met een andere man seks heeft en als daarvan vier getuigen zijn, (niet twee, niet drie, niet vijf, maar exact vier!) dan moet die ene man (het vrouwtje) van de hoogste toren van de stad worden afgeworpen, en de andere man (het mannetje) mag als hij spijt heeft en hij beloofd het nooit meer te doen gewoon verder gaan met zijn leven, want Allah is vergevend en genadevol!

Kortom, zo lust ik er nog wel eentje.

En verder dat Marcouch verteld dat geweld tegen homo's veel zwaarder bestraft moet worden; BULLSHIT, geweld tegen joden is ook erg, geweld tegen bejaarden is erg. En als er anderen worden neergeknuppeld is dat ook erg, net zo erg als al het anderen geweld. Er moet alleen geen extra speciale bijzonder super-super extraordinaire regeling komen voor homo's. Ze zijn gewoon net als anderen, niets bijzonders.
Geplaatst op: dinsdag 15 juni 2010 | Door: vanhetgoor ()

Alle geweld tegen elke burger is erg en zou zwaar bestraft moeten worden. Burgers zijn zo langzamerhand vogelvrij in onze zogenaamde rechtstaat. Het gebrek aan recht staat borg voor revolutie en volksopstand. Je kunt er op wachten.
Geplaatst op: woensdag 16 juni 2010 | Door: Jessica

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: donderdag 17 juni 2010 | Door: gay.is.niet.vrolijk

Gay is helemaal niet okay. Gay heeft een grote waffel met een hele grote waffel. Gay doet zijn mond niet op tegen de relnichten. Zo als bij iedere vorm van extremisme zijn het altijd een maar enkelen die het voor de groep verknallen. Kijk naar dat uitstekend gekozen fotootje boven dit knuffelverhaal dat stijf staat van jet politiek correctionisme: ziedaar het rarieteitenkabinet van niet-vrolijke huilebalken.
Geplaatst op: donderdag 17 juni 2010 | Door: heroieka

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: donderdag 24 juni 2010 | Door: TO



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Van dit Sharia-filmpje voor het monument op de Dam gaat veel gedoe komen
.

foto
Niet artsen, maar politici besturen ziekenhuizen en de zorg
Het zijn opvallend vaak oud-politici die als bestuurder een flinke vinger in de pap hadden bij de verdeling van 23 [...]

foto
Vaticaan-gate: de butler als boef, de gelekte geheimen, de groeiende chaos
Het is de man die de paus 's morgens helpt met aankleden, die aanwezig is bij de ochtendmis en voorin de Pausmobiel [...]

foto
Verkiezingen worden een duel tussen Mark Rutte en Emile Roemer
De VVD en de SP hebben de meeste kans op succes bij de komende verkiezingen, althans datblijkt uit een kiezersonderzoek [...]

foto
Gebruiken Republikeinen dit tegen Obama? Hij was gretige 'pot'-roker
De jonge Barack Obama hield wel van een jointje. Geen probleem zou je zeggen, maar in de VS was en is het illegaal. In [...]

foto
Lenteakkoord: er worden massaal rollators gehamsterd
Er worden massaal rollators gehamsterd. En dat ligt waarschijnlijk aan het Lenteakkoord. Premis Medical, de grootste [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 18:54:45 +0200 (Sat, 26 May 2012 16:54:45 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 18:54:45 +0200 (Sat, 26 May 2012 16:54:45 GMT) 
Procestijd pagina: 0.352 sec.