ZATERDAG 26 MEI 2012

De Vaderdag van Richard Nixon
zondag 20 juni 2010
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Samenleving

Vaderdag is - uiteraard - een Amerikaanse uitvinding, net als Moederdag. In zekere zin is Richard Nixon de grondlegger, al liep de eerste echte vaderdag voor hemzelf uit op een drama.
De aller- allereerste vaderdag werd in 1910 precies een eeuw geleden gevierd in Spokane. Sonora Smart Dodd vond het nodig haar vader te eren vanwege diens rol in de burgeroorlog.
Maar anders dan Moederdag, een paar jaar eerder bedacht, kwam vaderdag niet erg van de grond. Tot Richard Nixon het Amerikaanse congres in 1972 een wet liet aannemen die de derde zondag in juni officieel tot dag der vaders maakte. "een gelegenheid voor de verlenging van de liefde en dankbaarheid dragen wij tot onze vaderen." Maar zijn eigen eerste vaderdag verliep dramatisch. We weten ert alles van omdat het een keerpunt bleek te zijn in Nixons leven een loopbaan. Hij bracht de vaderdag in zijn eentje door in Key Biscayne, Florida Zijn vrouw was in Los Angeles. Zijn dochters waren elders. In de vroege uurtjes van de eerste Vaderdag werd door een paar derderangs inbrekers een kraak gezet in het Watergategebouw. 'Op zondagochtend kreeg Nixon te horen dat namens zijn herverkiezingscampagne was ingebroken in het hoofdkwartier van zijn politieke tegenstanders en dat de inbrekers waren gesnapt.
Onbekend is of iemand hem ook een stropdas heeft gegeven

Bron: Christian Science Monitor

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (1)
Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 17 september 2010 | Door: kellygreen



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Deze vrouw kleedde zich als Obama voor de lol van Berlusconi
Nu hij geen macht meer heeft, is de aandacht voor de fratsen van Silvio Berlusconi verslapt, maar uit de processen [...]

foto
Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter
Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...]

foto
Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen
Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...]

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]

foto
Dit is de nieuwe woning van Vestia-baas Eric Staal
Hier woont hij binnenkort schrijft De Telegraaf.  De gewezen Vestiatopman Erik Staal. In een zeer [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 19:05:15 +0200 (Sat, 26 May 2012 17:05:15 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 19:05:15 +0200 (Sat, 26 May 2012 17:05:15 GMT) 
Procestijd pagina: 0.341 sec.