Reacties (18)
Helaas werkt de link naar de bron van dit artikel niet.
Geplaatst op: dinsdag 22 juni 2010 | Door: Adanedhel
wellicht VVD / CDA / PVDA / D66
Geeft job net wat meer steun ter linkerzijde.
Geplaatst op: dinsdag 22 juni 2010 | Door: Jeroen
we worden allemaal een rad voor de ogen gedraaid.
Elke buitenstaander heeft geen echt inzicht, het blijft gissen en afwachten.
maar, in politiek Nl kan alles, bijna alles...
Geplaatst op: dinsdag 22 juni 2010 | Door: freek
Nieuwe verkiezingen zouden belachelijk zijn. De huidige uitslag toont de verdeelde stemming aan van Nederland. Daarmee moeten we het doen!
Maar liever geen minderheidsregering. Daarmee haal je de geest uit de democratie. Dan wordt er nog meer selectief gewinkeld bij de partijen. Terwijl het partijensysteem voor de bevolking toch al niet representatief is. Bovendien kunnen de media zich nog meer te buiten gaan aan hypes van de gedoogpartijen.
Geplaatst op: dinsdag 22 juni 2010 | Door: Goudje
Een minderheidsregering zou juist een zegen zijn voor de democratie. Het kabinet zal dan serieus met de tweede kamer in debat moeten om een meerderheid voor voorstellen te verkrijgen in plaats van de schijndebatten die nu plaatsvinden en waar de uitkomst al bij voorbaat vaststaat.
Geplaatst op: dinsdag 22 juni 2010 | Door: Frank
Die laatste optie van 77 zetels lijkt me wel wat. Er zit tenminste geen PvdA in, en dat maakt het allemaal een stuk levensvatbaarder.
Geplaatst op: dinsdag 22 juni 2010 | Door: Hans Langbroek ()
Joseph Luns reanimeren en alsnog die staatsgreep er doorheenjassen verdient toch echt de voorkeur boven een kabinet waarin Cohen en/of Pechtold zitting hebben.
Maar goed: als Maxime maar durft, hebben we binnenkort een VVD/CDA coalitie, met gedoogsteun van de PVV.
Daar is helemaal niets mis mee, IMHO.
Geplaatst op: dinsdag 22 juni 2010 | Door: McPhart ()
@McPhart, dan gaan we met VVD/CDA lekker naar Afganistan, houden we de hypotheekrente in tact, doen we niets aan milieu en dan gaan we de zorg lekker totaal liberaliseren.
Dan kunnen alle werkzoekenden solliciteren in het leger of in de schoonmaak.
Geplaatst op: dinsdag 22 juni 2010 | Door: Goudje
...en heeft Nederland bij de volgende verkiezingen dan eindelijk eens een linkse meerderheid!
Geplaatst op: dinsdag 22 juni 2010 | Door: Sjimmie
Ja hoor een linkse meerderheid, en Noord-Korea wordt wereldkampioen. Dat rechtse kabinet zal er wel niet komen. Of dat het positief zou kunnen zijn voor ons land weet ik niet... De PVV maakt op mij ook niet echt een betrouwbare indruk. Je kunt geen dingen gaan beloven die je grondwettelijk en volgens supranationale Europese wetgeving niet waar kunt maken ook de redenatie zonder enige nuances, spreekt mij totaal niet aan.
Maar aan de andere kant kan een kabinet met daarin blinde, naïeve politici zoals Halsema, Pechtold en Cohen op de lange termijn veel meer schade veroorzaken. Zie het wanbeleid van de afgelopen vijftien jaar, waar de VVD overigens ook debet aan is... Het is verdomd moeilijk kiezen tegenwoordig.
Regeren is vooruit zien. Het enige wat ik bij rechts, dus ook de VVD, erg mis is hun visie op een duurzame maatschappij. En dat is net nou waar Groen-links wel duidelijk in is... Maar op het gebied van immigratie en integratie zijn ze veel te soft. D'66 is een kleurloze partij die alles behalve democratisch oogt. Zie burgemeesterschap, kritiek op Wilders die alles behalve inhoudelijk was, de vooraf aangekondigde uitsluiting van de PVV en het gebrek aan visie tijdens de verkiezingen en de afgelopen jaren in de oppositie. D'66 overschat haar positie binnen onze politiek. Het is een marginale partij. Vooral populair bij studenten en wereldvreemde burgers. De Pvda is al jaren niet meer de partij die het beoogt te zijn. Het is de Partij van de allochtonen... En dat is triest. Zij herkennen tendensen in de samenleving meestal pas tien jaar later.
Geplaatst op: dinsdag 22 juni 2010 | Door: N. Davidson
Eén van de grote nadelen van de PvdA wat betreft samen moeten werken met ze is, op elk niveau bezien (lokaal, provinciaal en nationaal), dat ze als ze eenmaal in een coalitie zitten met anderen, ze direct oorlog beginnen te voeren tegen de coalitiegenoot of -genoten die ze zien als concurrent qua politieke kracht en qua profileringsvermogen.
Oftewel: samenwerken met een PvdA in een coalitie betekent per definitie een enorme berg aan heisa en hommeles op je nek halen die gigajoules aan energie kost die nergens heen gaat en totaal niets oplevert.
Geplaatst op: dinsdag 22 juni 2010 | Door: Hans Langbroek ()
@ Goudje,
Wat is er mis met de hypotheekrente-aftrek. Functioneert al bijna een eeuw naar behoren. En wat moeten we dan aan het milieu doen? Zolang het 's winters kouder is dan in de zomer en het 's avonds nog steeds donker wordt, hoeft er wat mij betreft niets te veranderen. Of denk je dat de mens over een thermostaat beschikt waarmee ze de temperatuur op aarde even kunnen regelen?
Geplaatst op: dinsdag 22 juni 2010 | Door: Jacques Jour
@Jacques Jour, Volgens de meeste economen zorgen de subsidies op de eigen woning nauwelijks voor meer eigen huisbezit. Ze zijn scheef verdeeld tussen rijk en arm en jong en oud, jagen de huizenprijzen en belastingdruk op arbeid op, zorgen voor excessieve schuldfinanciering en de overheid loopt belastinginkomsten in Box-3 mis. (Gedeeltelijk citaat van econoom Jacobs.)
En milieu gaat niet alleen over CO2 uitstoot.
Geplaatst op: woensdag 23 juni 2010 | Door: Goudje
@Goudje
De HRA is destijds ingevoerd omdat men (wining)bezit ging belasten. De linkse malloten die de HRA ter discussie stellen vertellen (zoals gebruikelijk) maar het halve verhaal. 11 miljard subsidie! blèren de linkse kelen.
Jaja: HRA weg betekent minimaal 30% waardeverlies en derhalve een enorme dip in de OZB-baten. Daar heeft (kortings)huurder Cohen natuurlijk geen boodschap aan. Gewoon de tarieven verhogen dan maar?
Als je denkt dat de bouw nu al stagneert, wat denk je dat er gebeurt als de bouwers de huizen voor 70% van de nu gangbare prijzen moeten slijten? Dat gaat ten koste van de kwaliteit. Milieuneutraal en energiezuinig zijn de eerste eigenschappen die men zal laten vallen, want dat zijn nu nèt de dure "extra's". Hoe willen de milieufreaks dat verkopen aan hun achterban?
Overigens zal de gelegaliseerde lijkenvreterij (ook wel bekend als successierecht) ook flink te lijden hebben v.w.b. inkomsten. Immers, de oudjes van nu zijn doorgaans spaarzaam en hebben hun huis wel hypotheekvrij gemaakt.
30% waardedaling van onroerend goed scheelt stevig in de (st)erfbelasting. Ook die cijfers ben ik in geen enkele linkse doorrekening tegengekomen.
Waar ik overigens niet zeker van ben, maar ik wel zo mijn vermoedens over koester, is die verfoeilijke erfpacht. Voor linkse bolwerken als Amsterdam toch ook een vrij forse inkomstenbron. Ik kan mij niet voorstellen dat de erfpacht gelijk blijft bij een waardedaling van 30% van het perceel.
Wederom: niets over kunnen vinden in de linkse draaiboeken.
en dan te bedenken dat de familie McPhart een huurhuisje bewoond in de polder....
Geplaatst op: woensdag 23 juni 2010 | Door: McPhart ()
@ Goudje
De HRA geen subsidie, maar een aftrekpost in de inkomstenbelasting. En als er al sprake is van een scheve verdeling, dan worden vooral de meest verdienenden hierdoor benadeeld. Zij brengen - ook met hypotheekrenteaftrek - het gros van de inkomstenbelasting op, terwijl zij doorgaans minder profijt hebben van de overheid.
Dat de huizenprijzen zijn opgejaagd is correct, maar dit komt niet door de HRA die immers al bijna een eeuw bestaat, maar door excessieve kredietverlening door banken en het kunstmatig laag houden van de rente. Het is eigenlijk pas fout gegaan met de introductie van aflossingsvrije hypotheken gekoppeld aan verzekeringen en beleggingen. Hadden banken vastgehouden aan lineaire en annuïteitenhypotheken dan was er nooit geen discussie over hypotheekrente ontstaan.
De hypotheekrente-aftrek had afgeschaft kunnen worden in 2001 bij de introductie van het nieuwe belastingstelsel. Uitgelezen kans, maar dat werd tegengehouden door de socialist Wim Kok, van wie we niet over het H-woord mochten spreken.
Nu afschaffen is levensgevaarlijk. Door een significante prijsdaling op de woningmarkt kan de Rabobank (Nederlandse grootste hypotheekverstrekker) direct aan het staatsinfuus.
En wat de meeste economen zeggen, zegt me niet zoveel. 90% van de economen zag ook de kredietcrisis niet aankomen, terwijl elke huisvrouw weet dat je niet meer kunt uitgeven dan er binnenkomt.
Met het milieu in Nederland gaat het beter dan ooit tevoren. De lucht is schoner dan in de jaren 70.
Geplaatst op: woensdag 23 juni 2010 | Door: Jacques Jour
Gelet op de verkiezingsuitslag zijn de VVD en de PvdA, min of meer veroordeeld tot elkaar. Mijn voorspelling: VVD, PvdA, CDA en (hoogstwaarschijnlijk) D'66.
Geplaatst op: woensdag 23 juni 2010 | Door: Bert ()
Ook de 'rechts'denkende hoogleraar Sylvester Eijffinger wil de hypotheekrenteaftrek aanpakken. "Linksom of rechtsom." Hij verwacht dat met invoering van de vlaktaks de huizenbezitters fiscaal gecompenseerd worden. Andere economen zeggen ook dat het argument van hoge belastingen voor de hoogste inkomens geen goed argument is. Je hoeft het geld niet rond te pompen. Als je de belasting te hoog vindt voor die groep, dan moet je die verlagen, los van het huizenmarktprobleem. Voor Eijffinger is het onzin om de discussies over HRA te vermijden. Onzekerheid is er immers al. Het gaat om een goede uitleg over de geleidelijkheid in de aanpak en de andere maatregelen voor de balans. Natuurlijk moet daar de risico's voor de banken in meegenomen worden.
@Jacques Jour. Ook ik weet dat er in de wetenschap geknoeid is met cijfers over de opwarming van de aarde. Robert Dijkgraaf is bezig dit te onderzoeken. Toch bestaat er volgens mij nog steeds consensus over de relatie vervuild milieu en opwarming. Maar er is daarnaast nog meer vervuiling. Neem de olie in de oceaan. Ik ben geen deskundige, er zal een hoop te relativeren zijn, maar er zal een grens zijn in wat de aarde kan compenseren voor ons grootverbruik van de aardse bodem. Bovendien zijn die mogelijke compensaties niet per se comfortabel voor de mens.
Geplaatst op: woensdag 23 juni 2010 | Door: Goudje
Kom maar op met die nieuweverkiezingen, laten we niet wachten totdat ze deze onzin uitgemolken hebben.
Geplaatst op: woensdag 23 juni 2010 | Door: Bob van Munten
Reageren