ZATERDAG 26 MEI 2012

Koop dit huis en je krijgt er een Lucian Freud bij
vrijdag 25 juni 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Samenleving

Opmerkelijk aanbod in de rubriek Property van The Times vandaag. Een bescheiden buitenhuis staat te koop in Shaftesbury, Dorset, per trein 2 uur van Londen verwijderd. Vraagprijs: 3.75 miljoen pond
Hier woonde de beroemde Lucian Freud enige tijd in de jaren vijftig, in de jaren dat hij getrouwd was met Caroline Blackwood, een erfgename van Guinness. Het stel woonde in dit 17de eeuwse onderkomen en was gedurende deze tijd bijzonder gelukkig tot de scheiding in 1958 volgde. 
Van Freuds verblijf hier is tenminste nog een spoor zichtbaar: een muurschildering van olieverf in de eetkamer, een voorstelling van cyclamen. 
De huidige eigenaar, een bankier, zet het huis te koop want hij gaat met zijn gezin verhuizen naar Argentinie. Pas 3 jaar geleden ontdekte hij de muurschildering, dat was toen het behang van de muren werd gehaald. De vorige eigenaren waren duidelijk niet gesteld op de muurschildering en wellicht onbekend met de maker.
Voor de rest volgt in The Times de klassieke beschrijving van een buitenhuis dat in de verkoop is gegaan: mooie tuin, fruitbomen, zwembad en tennisbaan - dat alles in een grote landelijke rust, wat je het gevoel geeft dat de bewoonde wereld wel erg ver weg is. En dat alles leidt dan tot een 'irresistible slice of bohemian history.'
De waarde van de muurschildering wordt op circa 1 miljoen pond geschat. Dat kans dat de nieuwe eigenaar opnieuw met behang in de weer zal gaan, wordt klein geacht.

Bron: The Times

  < 
 > 

Meer berichten:



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Deze vrouw kleedde zich als Obama voor de lol van Berlusconi
Nu hij geen macht meer heeft, is de aandacht voor de fratsen van Silvio Berlusconi verslapt, maar uit de processen [...]

foto
Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter
Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...]

foto
Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen
Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...]

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]

foto
Dit is de nieuwe woning van Vestia-baas Eric Staal
Hier woont hij binnenkort schrijft De Telegraaf.  De gewezen Vestiatopman Erik Staal. In een zeer [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 19:15:14 +0200 (Sat, 26 May 2012 17:15:14 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 19:15:14 +0200 (Sat, 26 May 2012 17:15:14 GMT) 
Procestijd pagina: 0.344 sec.