ZATERDAG 26 MEI 2012

Zalm deed het bij DSB zo gek nog niet
donderdag 1 juli 2010
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Economie

Eerlijk is eerlijk: Nout Wellink blijkt een nog grotere brekebeen te zijn dan we dachten, maar Gerrit Zalm heeft bij DSB een goede rol gespeeld. Al na twee maanden schreef hij een vertrouwelijk memo aan Dirk Scheringa waarin op veel zwakke plekken wordt gewezen, en waarin de ex-minister suggesties aandraagt voor oplossingen. En als naar Zalm was geluisterd zou het anders kunnen zijn afgelopen. 
Hoewel de commissie niet oordeelt over personen en ook eigenlijk niet over personen gaat, blijkt uit kleine zinnetjes dat de commissie over Zalm goed te spreken is. Er staat bijvoorbeeld dat het vertrek van Zalm de zaken een stuk erger maakte. Het is opmerkelijk dat Zalm in de media een jaar lang zwart is gemaakt vanwege zijn rol bij de boevenbank van Scheringa, en dat dit ontlastende materiaal, op de lezers van het  FD na, de buitenwereld amper heeft bereikt
De hamvraag is of dit rapport de positie van Zalm als bestuursvoorzitter van ABN Amro versterkt of verzwakt. Geen van beide, zo blijkt uit een rondgang van het Financieele Dagblad langs bankiers. Voor een aantal is het dossier gesloten nadat DNB hem bij de hertoets eerder dit jaar de zegen had gegeven. Anderen vinden dat Zalm door het negatieve oordeel van de AFM blijvend is beschadigd. Status quo gehandhaafd.

Bron: Het Financieele Dagblad

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (6)
Zalm heeft de exorbitante winsten op leningen/verzekeringen nog onlangs verdedigd. En hij heeft Scheringa niet de wacht aangezegd. Evenmin heeft hij zijn vvd-vrinden ingelicht over de werkwijze van Scheringa.
'Een vertrouwlijk memo' is volstrekt ontoereikend gebleken. Dat is in het algemeen al zo. Van een man met het statuur van Zalm mag je meer verwachten.
Geplaatst op: donderdag 1 juli 2010 | Door: Goudje

@Goudje

Zalm was financieel directeur bij DSB en in die rol helemaal niet in de positie om Scheringa 'de wacht aan te zeggen'.

Wat vast staat is dat hij van binnenuit geprobeerd heeft de boel te veranderen, zijn oprechte best heeft gedaan om de bank op een andere manier geld te laten verdienen.

Dat hij uiteindelijk werd gevraagd om een ander zinkend schip te redden mag je hem toch niet kwalijk nemen. Ik geloof in de integriteit van Zalm.
Geplaatst op: donderdag 1 juli 2010 | Door: Jeroen

De Zalm-norm was het enige dat hij in zijn politiek leven goed gedaan heeft, en dat enige dat hij gedaan heeft was niet veel meer dan wat mijn ouders mij ook geleerd hebben, je moet je geld niet eerder uitgeven als dat je het ontvangen hebt. Dat is de Zalm-norm, maar na zijn politiek leven heeft hij zijn vorige taken en verrichtingen grondig ongedaan gemaakt door voor de DSB te gaan werken, het tegenovergestelde van wat een normaal gezond denkende verantwoordelijk mens zou doen. Hij is voor het grote geld gegaan en heeft elke norm en waarde aan zijn reet gelapt.

Zalm is om kotsmisselijk van te worden! Hij is het laagste en het meest verachtelijke gedrocht dat heeft rondgelopen in de kantoren van de DSB. Hij zou moeten behoren op te letten dat men bij de DSB niet over de grens zou gaan. De DSB had al een zeer slechte naam voordat Zalm er kwam, hij heeft er alleen niets aan gedaan om de misstanden te veranderen. Zalm is daardoor een grotere schoft dan Scheringa, de laatste is alleen een geldwolf en een opportunist. Zalm was commissaris die moest waken over het moreel juist functioneren van de bank, dat de klanten niet hun geld kwijt raakten aan Scheringa en consorten, welnu Zalm is daar hopeloos in tekort geschoten!
Geplaatst op: donderdag 1 juli 2010 | Door: vanhetgoor ()

@vanhetgoor
Gezien uw opsomming en litanie begrijp ik dat U het stuk dus niet heeft gelezen?
Geplaatst op: donderdag 1 juli 2010 | Door: Helder

@Jeroen Je uitspraak: 'dat hij van binnenuit geprobeerd heeft de boel te veranderen, zijn oprechte best heeft gedaan om de bank op een andere manier geld te laten verdienen'...

neem ik voor waar aan. Bovendien was het een andere tijd. Clashes van banken waren in die tijd ondenkbaar.
Maar Zalm lijkt wel ongelooflijk naïef. En de (vvd)commissarissen ook. Je werkt niet voor een zaak als die niet klopt (tenzij je moet overleven). Je werkt alleen voor zo'n zaak als je ervan overtuigd bent dat je die ten goede die kunt veranderen. En dan is een vertrouwelijk memo helaas erg vrijblijvend en onvoldoende.

Overigens lijkt dit tekort iets van vele bestuurders in deze tijd. Misschien voelen managers zich maar radertjes in het geheel en voelen ze zich minder verantwoordelijk voor het grotere verband. Bovendien vergt dat wellicht meer deskundigheid.
Geplaatst op: donderdag 1 juli 2010 | Door: Goudje

Hmm, die bank lag op ramkoers, wat er te redden viel is moeilijk te zeggen, zo'n fout bussinessmodel bouw je niet 1,2,3 even om. Maar wat waren de pretenties van Zalm eigenlijk toen hij erin stapte, want hij wist dat hij werd aangenomen om de authoriteiten te masseren? Als je dat dan toch doet, dan moet je ook eieren kunnen breken, anders zit je er voor het geld.

En dan komt dus om de hoek kijken:
-Zalm heeft mede de cultuur bij DNB gecreeerd en tijdens zijn 12 jaar ministerschap is ook Wellink aangesteld (al was dat een logische stap).
-Onder Zalm's ministerschap zijn de rare financiele constructies ontstaan en hij heeft weinig tot niets gedaan om foute praktijken aan de kaak te stellen, terwijl er (vooral van SP zijde) veel vragen over zijn geweest in de kamer. Dit onder het motto: het komt wel goed.

Samenvattend: Zalm's visie op bankieren en de financiele sector is niet zo degelijk als we denken.
Geplaatst op: donderdag 1 juli 2010 | Door: Adanedhel



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
'Help de Grieken alsjeblieft'
Nu toeristen het massaal laten afweten, komen de Nederlanders in Griekenland in het geweer. Ze zijn bezorgd over de [...]

foto
Saai! Alle telefoons lijken nu op een iPhone
Het tomeloze succes van Apple leidt er toe dat alle telefoons er nu hetzelfde uitzien. Zwart, glanzend hoekig, bijna [...]

foto
De Telegraaf: 'Vakantiegeld verdwijnt bij faillissement eurolanden'
Wat kost het de gemiddelde Nederlander als de redding van de zwakste eurolanden, Portugal en Ierland en Griekenland, [...]

foto
7 vragen die je zelf kunt stellen in je sollicitatiegesprek
1. Wat is de grootste opgaven waar uw bedrijf/organisatie mee zit, en wat is het aandeel van uw afdeling om die opgave [...]

foto
Nu gaat het echt mis met de Nederlandse economie
Toen de economische teruggang na de crisis van 2008 meeviel haalden we opgelucht adem. Te vroeg, constateert het FD. De [...]

foto
3 ton boete voor stoute bankier Deuss
De Nederlandse oliehandelaar/bankier John Deuss is vandaag schuldig bevonden aan illegaal bankieren en het niet melden [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 19:26:25 +0200 (Sat, 26 May 2012 17:26:25 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 19:26:25 +0200 (Sat, 26 May 2012 17:26:25 GMT) 
Procestijd pagina: 0.308 sec.