ZATERDAG 26 MEI 2012

Geheim: Hoe kun je stakers te pakken nemen?
maandag 5 juli 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Politiek

Britse ministers voeren geheim overleg over de vraag hoe dadelijk massale stakingen kunnen worden voorkomen. De regering-Cameron kondigde draconische bezuinigingen af - in sommige sectoren tot 40 procent - en in de publieke sector gaan zo'n miljoen banen verdwijnen. Er wordt dan ook gerekend op een hete herfst.
Het is niet de bedoeling dat stakende welzijnswerkers, verpleegsters en leraren maandenlang het publieke leven lamleggen en de Conservatieven gaan voor het juiste weerwerk graag te rade bij Margaret Thatcher. De legendarische rechtse premier had wetten in het leven geroepen die staken moeilijker maakt en de bedoeling is deze wetgeving verder aan te scherpen. Denk hierbij aan het domweg vervangen van stakers door mensen die wel willen werken en aan het deponeren van de rekening van de staking bij de vakbonden.
Naar buiten toe wordt in alle toonaarden ontkend dat de regering zich om deze kwestie bekommert. Maar The Daily Telegraph weet zeker dat tot op het hoogste niveau de voorbereidingen hiervoor worden getroffen.

Bron: The Daily Telegraph

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (4)
Het waren in Londen toch ook de financiers die faalden? Hebben die bankiers hun bonussen al beschikbaar gesteld voor een sociaal vangnet?
Geplaatst op: maandag 5 juli 2010 | Door: Goudje

De titel zou niet moeten zijn: "hoe kun je stakers te pakken nemen", maar "hoe kun je stakers verantwoordelijk stellen voor de schade die ze aanbrengen aan de economie".

Het is goed, logisch en wijs om hierover na te denken en je als regering voor te bereiden.

Een tijdelijke noodverordening lijkt me de handigste oplossing. Het gaat er niet om om het funamentele recht van staken te ondermijnen, maar nu het om de toekomst van het het land (het continent) gaat lijkt staken me een luxe die we ons nu even niet kunnen permiteren.
Geplaatst op: maandag 5 juli 2010 | Door: Kees

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: donderdag 8 juli 2010 | Door: bracelets ()

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: woensdag 21 juli 2010 | Door: rainbow2010



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Van dit Sharia-filmpje voor het monument op de Dam gaat veel gedoe komen
.

foto
Niet artsen, maar politici besturen ziekenhuizen en de zorg
Het zijn opvallend vaak oud-politici die als bestuurder een flinke vinger in de pap hadden bij de verdeling van 23 [...]

foto
Vaticaan-gate: de butler als boef, de gelekte geheimen, de groeiende chaos
Het is de man die de paus 's morgens helpt met aankleden, die aanwezig is bij de ochtendmis en voorin de Pausmobiel [...]

foto
Verkiezingen worden een duel tussen Mark Rutte en Emile Roemer
De VVD en de SP hebben de meeste kans op succes bij de komende verkiezingen, althans datblijkt uit een kiezersonderzoek [...]

foto
Gebruiken Republikeinen dit tegen Obama? Hij was gretige 'pot'-roker
De jonge Barack Obama hield wel van een jointje. Geen probleem zou je zeggen, maar in de VS was en is het illegaal. In [...]

foto
Lente-akkoord: er worden massaal rollators gehamsterd
Er worden massaal rollators gehamsterd. En dat ligt waarschijnlijk aan het Lenteakkoord. Premis Medical, de grootste [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 17:04:48 +0200 (Sat, 26 May 2012 15:04:48 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 17:04:48 +0200 (Sat, 26 May 2012 15:04:48 GMT) 
Procestijd pagina: 0.347 sec.