ZATERDAG 26 MEI 2012

Lance Armstrong gaat nog vaker van zijn fiets vallen
vrijdag 16 juli 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Samenleving

Het is verleidelijk parallellen te zien tussen de sportieve neergang van Lance Armstrong en de verdenkingen die zich tegen hem opstapelen als dopinggebruiker.
Interessant hoe de Frankfurter Allgemeine Zeitung nader belicht hoe de rechtsgang tegen de wielrenner vorm krijgt. Zoiets gaat in de VS doorgaans erg langzaam, aldus de krant uit Duitsland, maar wel heel secuur. Met de kans dat de grootste Amerikaanse sportheld van zijn voetstuk wordt geslagen. 
Allereerst zijn daar de massieve beschuldigingen van Floyd Landis, uitgestoten uit de wielerkaravaan, en daarna te voorschijn gekomen met wel erg gedetailleerde verhalen over hoe Armstrong en zijn maten (waaronder destijds Landis) van bloeddoping werden voorzien. 
Kijk niet vreemd op, zo schrijft de FAZ, als alle andere ploeggenoten die destijds van het Armstrong-team deel uitmaakten, door justitie zullen worden verhoord.  Vanuit de Tour kwam het bericht dat George Hincapie, wielerveteraan die nu voor BCM rijdt maar jarenlang de belangen van de Boss diende, al is benaderd voor nadere verklaringen.
Als de verdenkingen tegen Armstrong deels bewaarheid worden, gaat hij een zware tijd tegemoet. Er zullen miljoenenclaims volgen van sponsors en zakenpartners die eerder zaken met hem deden, en ook strafrechtelijke sancties zijn denkbaar.
Wie het stuk in de FAZ leest, begrijpt opeens goed dat Armstrong zijn stuur minder vast in handen heeft dan andere jaren en het feit dat hij al enkele malen ten val kwam in deze Tour, is alleszins begrijpelijk.

 

Bron: Frankfurter Allgemeine Zeitung

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (1)
Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: zaterdag 17 juli 2010 | Door: adfasdfadsfdasaaaaaa



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter
Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...]

foto
Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen
Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...]

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]

foto
Dit is de nieuwe woning van Vestia-baas Eric Staal
Hier woont hij binnenkort schrijft De Telegraaf.  De gewezen Vestiatopman Erik Staal. In een zeer [...]

foto
Zeven veel voorkomende verwondingen tijdens het barbecuen
Zwoele zomeravond. Kooltjes aan en vlees zijn ontdooid. Biertje in de hand en al drie achter de kiezen. Helemaal klaar [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 17:26:02 +0200 (Sat, 26 May 2012 15:26:02 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 17:26:02 +0200 (Sat, 26 May 2012 15:26:02 GMT) 
Procestijd pagina: 0.339 sec.