ZATERDAG 26 MEI 2012

Dirk Jan van Baar
PVV is niet respectabel
maandag 26 juli 2010
Categorie: HET BLOG


Twee weken geleden liet Frits Bolkestein in een interview met Syp Wynia in Elsevier al weten dat regeren met de PVV heel moeilijk zal zijn. Dat zegt eigenlijk al genoeg over de fantasieën die ook op deze site leven wat betreft de mogelijkheid van een coalitie tussen VVD, CDA en PVV, al of niet ‘op zijn Deens’. 

Gisteren liet een andere prominente VVD’er, Frans Weisglas, zich in de Volkskrant nog duidelijker uit (op 10 juni stond daarover al eerder een bericht in De Telegraaf). Hij keert zich tegen de PVV als een partij die grote groepen uitsluit en het niet nauw neemt met de liberale beginselen. Wel moet Mark Rutte met Geert Wilders gaan praten, en hem feliciteren met zijn verkiezingssucces, maar vervolgens hoort afwijzing van regeringssamenwerking de boodschap te zijn. 

Weisglas hoort dan misschien bij de oude garde en hij is ook geen Kamerlid meer, maar hij hoorde vroeger wel bij de rechtervleugel, was jarenlang Kamervoorzitter, is nog steeds stevig pro-Israël en kent als VVD’er Geert Wilders als zijn broekzak. Niet onbelangrijk: net als Frits Bolkestein, maar dan nog veel openlijker, schaarde hij zich bij de strijd om het VVD-partijleiderschap achter Rita Verdonk in plaats van Mark Rutte. Je kunt dus niet zeggen dat Weisglas niet af en toe zijn nek uitsteekt en tegen de partijbaronnen durft in te gaan.

Dit laat zien dat het niet alleen ‘linkse’ CDA’ers zijn die samenwerking met de PVV blokkeren, maar dat er ook VVD’ers zijn die daar geen zin in hebben. Een simpele rekensom leert dat er niet genoeg stemmen zijn om zo’n coalitie met de PVV aan een meerderheid te helpen: de coalitie ‘over rechts’ hoeft dan ook niet diepgaand te worden onderzocht. Het kan gewoon niet; te weinig draagvlak, zeker binnen ‘de elite’. 

Maar de afkeer gaat verder. De PVV is domweg niet respectabel genoeg, maar moet zelf tot die conclusie worden gebracht. Als de PVV straks weer naar de straat wordt verwezen (daar komt zij immers vandaan), levert dat natuurlijk veel gemok op, met tirades tegen de Haagse elites, op wie inderdaad veel is aan te merken. (Dat vinden die elites zelf ook: veel van wat Pim Fortuyn te berde bracht, werd binnenskamers door delen van de elites gedeeld.) Zelfs Hare Majesteit, die ook zo haar antennes heeft, deelt de zorg dat sommige partijen (lees: de PVV) iets te snel worden buitengesloten en dat de mensen in het land dat niet begrijpen. 

Lees verder op Dagelijkse Standaard

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (5)
" Hij keert zich tegen de PVV als een partij die grote groepen uitsluit en het niet nauw neemt met de liberale beginselen".

Laat ik nu denken dat hij alleen bepaalde groepen uitsluit, en zeker niet de goed willende Moslims. Dus die verdenking gaat niet op.
Geplaatst op: maandag 26 juli 2010 | Door: Suzan

De merkwaardige arrogantie ("niet respectabel genoeg" en "terug nar de straat") van een bange oude man vol vooroordelen. Het soort waarvan zich de laatste tijd merkwaardig veel roeren. Jammer. Is met de tijd meegaan dan zo moeilijk? Zoals men heel lang geleden al zei (auteur onbekend) "Tempora mutantur, nos et mutamur in illis".
Geplaatst op: maandag 26 juli 2010 | Door: Frits B

Let op, formaties lopen helemaal in de soep. Nieuwe verkiezingen, PVV de grootste partij.
Probleem opgelost
Geplaatst op: dinsdag 27 juli 2010 | Door: Anton

"Nieuwe verkiezingen, PVV de grootste partij. Probleem opgelost" Kunnen rekenen is nooit het sterke punt geweest van PVV aanhangers. Ook al haalt de PVV 10 zetels extra is dat nog steeds geen meerderheid in Nederland. Ook al zou de PVV die regel graag afschaffen, want met democratie heeft de PVV niet zo veel, behalve als het in hun kraam past.
p.s. Alsof in dat geval andere partijen zich kritiekloos zouden aansluiten bij een kabinet geleid door de PVV. Nooit van zijn leven.
Of de PVV haalt meer dan 75 zetels.
Maar dat zi ik nog niet direct gebeuren.
Geplaatst op: woensdag 28 juli 2010 | Door: pete hansen

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: zaterdag 7 augustus 2010 | Door: replica watches



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Bas Heijne
Rutte blijft volhouden dat het mooi weer is zelfs wanneer het plenst
Afgelopen donderdag keek ik naar het verantwoordingsdebat in de Tweede Kamer. Ik ben er nog niet van hersteld.
[...]

Youp van 't Hek
Geen nieuws
Ver van huis. San Francisco. De lobby van een hip hotel. Ik zoek nieuws op mijn iPad en vind het niet. Robben na [...]

Bert Brussen
Subsidie voor Joop.nl is belachelijk
Onlangs bepleiten Philippe Remarque (hoofdredacteur van deze krant), Frank Volmer van TMG (De Telegraaf) en Sander [...]

Bert Wagendorp
Je weet dat iedereen die zegt dat Europa zich níet voorbereidt op de grexit, liegt
Demissionair minister van Financiën De Jager zei gisteren in het debat over het ESM dat de PVV met alle [...]

Beatrijs Ritsema
Facebook, het moderne poesiealbum
De aandelen Facebook zijn kort na de beursgang achteruit gekacheld van 38 naar 34 dollar. Beleggers zijn dus alweer [...]

Sylvain Ephimenco
Laat Hare Majesteit dan een mooi gebaar maken in deze zware tijden
Het begrotingsakkoord, dat mensen hard treft, is de inzet bij de volgende verkiezingen. De neopopulisten zullen geen [...]
ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 20:05:07 +0200 (Sat, 26 May 2012 18:05:07 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 20:05:07 +0200 (Sat, 26 May 2012 18:05:07 GMT) 
Procestijd pagina: 0.301 sec.