ZATERDAG 26 MEI 2012

Newsweek verkocht! Voor 1 dollar
dinsdag 3 augustus 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Media

Het befaamde Newsweek (77 jaar oud) is gisteren verkocht aan de 91-jaar oude Sidney Harman. Voor de prijs van 1 dollar wat een buitenkansje lijkt, maar met zoveel andere verplichtingen en slechte perspectieven dat je slechts grote bewondering voor de koper kunt hebben: die durft.

De vorige eigenaar, de familie Graham die ondermeer The Washington Post uitgeeft en eerder samen met The New York Times de International Herald Tribune uitgaf, mag zich gelukkig prijzen dat ze nog die ene dollar kreeg. Het komt immers niet iedere dag voor dat iemand een zaak van je overneemt die vorig jaar nog 20 miljoen dollar kostte.

De laatste jaren bij Newsweek waren een bloedbad. Inzakkende oplages, reclame-inkomsten die zomaar wegvielen en veel andere misere, ook bekend van andere media. Recentelijk werden wekelijks nog snel veel minder nummers gedistribueerd dan gebruikelijk (van 2,6 miljoen naar 1,5 miljoen) maar ook dat mocht niet baten.

The Daily Beast
legde beslag op het 66-pagina's tellende document dat de verkoop begeleidde en het is allemaal even verschrikkelijk.

Het zou niet zo hopeloos zijn als er een goed plan was hoe je dezer dagen een levensvatbaar weekblad maakt en als Newsweek een bedding zou hebben in een geschikt mediabedrijf. Maar geen van beide is het geval. Daarom is de kans groot dat u  - tenzij u werkelijk stokoud bent of doodziek - binnen afzienbare tijd meer slecht nieuws zult horen over dit eertijds roemruchte tijdschrift dat in doodsnood verkeert.

Bron: The Daily Beast

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (2)
Een vrij hilarische en to-the-point analyse van Newsweek door Andrew Ferguson, die stelt dat Newsweek steeds minder een blad is geworden dat mensen willen lezen, maar steeds meer het blad dat journalisten willen maken:

The new Newsweek, by contrast, published holiday issues that any good secular journalist would like to read. One issue near Christmas offered a long and fallacious cover story on “The Religious Case for Gay Marriage.” Easter came and the magazine feted “The End of Christian America.” Pieces like this weren’t so much a challenge to traditionally religious readers as a declaration of war. Why not just put a bullet in the Easter Bunny while you’re at it?

http://www.commentarymagazine.com/viewarticle.cfm/press-man--don-t-give-readers-what-they-want-15488

Dit is het voorbeeld van een blad dat, ondanks het net (gaap), dus wel succes heeft:
http://theweek.com/home
De oprichter:
http://en.wikipedia.org/wiki/Felix_Dennis
Geplaatst op: dinsdag 3 augustus 2010 | Door: Karl Kraut

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: donderdag 5 augustus 2010 | Door: huanglongjin



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Nieuwe studio voor Journaal: De NOS houdt het 'lopende' nieuws bij
Het NOS-Journaal ziet er vanaf zondag anders uit. Hetzelfde logo - met de rode cirkel - maar veel wordt ook anders. De [...]

foto
Miss Travel: voor wie reislust heeft
Als je vroeger geen geld voor vakantie had, ging je met een beschreven stuk karton of met alleen je duim, langs de weg [...]

foto
Zo staat Sacha de Boer er voortaan bij in het Journaal
Het publiek van het journaal vergrijst en dus komen er veranderingen. De taal wordt populairder, de uitstraling [...]

foto
Na de cover van Time: Waar is Aisha nu?
In 2010 verscheen ze op de omslag van Time. De foto van het verminkte gezicht van de jonge Afghaanse vrouw ging de [...]

foto
Er zijn meer mobieltjes op de wereld dan tandenborstels
Een van de CEO’s van SAP, een van de grootste bedrijfssoftware leveranciers, kwam in een van zijn recente [...]

foto
CNN-presentator gooit gast uit live-show: "Je bent vreselijk"
CNN's sterpresentator Anderson Cooper had er na een paar vragen schoon genoeg van: "Ik heb werkelijk niks meer om [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
ADVERTENTIE
Nu actueel op Twitter:
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 20:18:32 +0200 (Sat, 26 May 2012 18:18:32 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 20:18:32 +0200 (Sat, 26 May 2012 18:18:32 GMT) 
Procestijd pagina: 0.293 sec.