ZATERDAG 26 MEI 2012

Israël, Hamas en Hezbollah hebben wel zin in een nieuwe oorlog
woensdag 11 augustus 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Politiek

Recente schermutselingen aan de grens met Libanon komen volgens de Pravda niet zomaar uit de lucht vallen. Sommigen hebben er belang bij dat de strijd weer zal oplaaien en dat zijn...
De VN-Veiligheidsraad en andere internationale organisaties spannen zich in om te voorkomen dat er een herhaling komt van de zomer van 2006, toen Israelische troepen Libanon binnentrokken om 
Hezbollah te lijf te gaan. 
Het werd een heuse oorlog en men vergeet wel eens dat het Libanese leger hierbij nauwelijks was betrokken. Hezbollah is inmiddels een staat in een staat (in Libanon) en was de gevechten met Israël begonnen.
In het Midden-Oosten tekenen zich enkele coalities af en het ziet ernaar uit dat Iran en Syrië supporters zijn van terreurgroeperingen die Israël te lijf willen, van Hezbollah en Hamas. Beide landen zien wel brood in een nieuw conflict waarbij Hezbollah Israël vanuit het noorden kan aanvallen en Hamas zijn aandeel levert vanuit de Gazastrook.
Andere Arabische landen zitten niet te wachten op nieuwe gevechten, maar de coalitie tussen Syrie en Iran is sterk en vastberaden. Reden waarom Israelische militairen ook meer en meer neigen naar een volgende confrontatie.

Bron: Pravda

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (30)
Kennelijk voelt men zich zeker van zijn zaak, en wat ook duidelijk wordt is dat men de vorige keer dus niets geleerd heeft. Libanon heeft nogal op zijn falie gekregen. Ik ken een Libanees die nog problemen heeft met de vorige vorige vorige schermutselingen.

Men heeft dus niets van geleerd. Of er is iets gaande wat wij niet weten. Is men wel in staat om te leren?

Een wijs man heeft gezegd dat iedereen die te dom is om te leren van de fouten uit het verleden veroordeeld wordt om diezelfde fouten opnieuw te maken.
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: vanhetgoor ()

Tis wachten op piet en davidson om ons al een voorproefje te geven;)
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: petje

Maakt u zich meer geen zorgen... Dit stond in de Pravda.
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: N. Davidson

Geen zorgen omdat het in de Pravda stond?
Laat het nu juist Rusland zijn die denkt een slaatje te kunnen slaan uit een dergelijke oorlog. Lees Ezechiël 38.
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: paul

Als Israël slim is, voert het aan het eind van de maand een pre-emptive strike uit op Libanon, Syrië en Iran.
Na een maand van ongezond eten zijn die Maangod-dienaren immers niet op hun best. Dan is het een gemakkelijke actie.
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: McPhart

Ik denk dat Iran en hezbollah zogenaamd gaan vasten maar zich in de tussentijd stiekem sterk vreten om bij aanvang van Rosh Hashana (8 sept) hun slag te slaan.
Israël zal niet zomaar het voortouw nemen nu het buitenlandse VS -beleid sterk onder invloed staat van Israël-hater Brzinski . Israël loopt het grote risico dat de VS zowel Iran en Rusland zich stuk laat vechten op Israël. Wat m.i. ook zal gebeuren. Het is die tactiek die Brzinski toepaste ten tijde van Jimmi Carter aangaande Rusland, Iran, Irak en Afghanistan.
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: paul

Ik denk dat Iran en hezbollah zogenaamd gaan vasten maar zich in de tussentijd stiekem sterk vreten om bij aanvang van Rosh Hashana (8 sept) hun slag te slaan.
Israël zal niet zomaar het voortouw nemen nu het buitenlandse VS -beleid sterk onder invloed staat van Israël-hater Brzinski . Israël loopt het grote risico dat de VS zowel Iran en Rusland zich stuk laat vechten op Israël. Wat m.i. ook zal gebeuren. Het is die tactiek die Brzinski toepaste ten tijde van Jimmi Carter aangaande Rusland, Iran, Irak en Afghanistan.
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: paul

Waarom is het eigenlijk oorlog in het Midden-Oosten?

Wat is het zakelijk belang? Het kan toch niet alleen maar over een stukje grond van 100 bij 400 kilometer gaan?

Wie wordt er beter van die oorlogen? Behalve de Palestijnen dan.
Per hoofd van de bevolking hebben ze het bijna het beste van de hele omgeving. http://www.atimes.com/atimes/Middle_East/KH18Ak01.html
Als de praktijk anders is moeten ze eens naar hun democratisch gekozen terreurbeweging kijken.

Maar toch: Wat is het zakelijk belang? Wie verdient er buiten de Palestijnen het meest aan?
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: Ronald|

Zo is het Ronald. Het is allemaal een sluw Palestijns plan. Ze hebben de Engelsen erin geluisd hun land aan de Joden toe te zeggen en de Amerikanen erin geluisd Joodse terreurgroepen te steunen die er op hun beurt in zijn geluisd opdat ze de Palestijnen zouden wegjagen uit hun eigen land om vervolgens in openlucht gevangenissen stinkend rijk te gaan zitten zijn.
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: Zegert

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: Zegert

@Zegert : Ik denk niet dat dat de opzet is geweest. Het is in ieder geval wel de huidige situatie.

Maar de palestijnen hebben zelf echt niet genoeg macht om dit conflict te laten voortduren, dus vraag ik me af wie er verder voordeel van heeft.
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: Ronald|

Wat denkt u Ronald? Ik denk met name de 'broeders' van de Palestijnen... Of het gezag van de Palestijnen. Het is niet niks wat ze aan subsidie en goederen ontvangen. Mocht er vrede komen dan is dat ook in een klap afgelopen. Hoe gaan ze dan verder?
Maar omgekeerd zijn er net zo goed belangen die baat hebben bij de huidige situatie.
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: N. Davidson

@N. Davidson : Dat interresseert me opeens mateloos.

Ik heb een idee waarom de Arabische groeperingen een conflict best handig vinden.
-Niemand wil de palestijnen, anders waren ze allang geabsorbeerd geweest door de buurlanden.
-Het zijn allemaal dictaturen, en dictaturen gedijen het best als er een vijand is. Het nabije Israel is handiger dan het verre Amerika.
-De Palestijnen, of in ieder geval bepaalde figuren aldaar profiteren mateloos van de subsidie's en de hulpgoederen

Nu vraag ik me af of er aan Israëlische kant (behalve wapenhandelaren en security bedrijven) ook mensen profiteren van een aanslepend conflict. Israël als geheel is er in ieder geval niet bij gebaat. Volop boycots, een ongelooflijk duur leger, en onvoorstelbaar goog defensiebudget.
Dat zijn dingen die niet gunstig zijn voor een land.

Dus welke niet-Arabieren profiteren van deze situatie?
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: Ronald|

Elk land heeft mensen die ergens leven tussen toen en nu.
Neanderthal mensen is de naam die geschiedenis, na diep graven en fantasie , de missing link geeft.
En anno 2010 springlevend blijkt te zijn.
En wacht, en nu voorgoed, tot ze weggeveegd gaat worden.
Door een soort, long over due, menselijk penicilline die Israël heet .
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: Bas

Henk Steenhuis , is deze sugestieve kop van u ?
"Israel , Hamas en Hezbollah hebben wel zin in een nieuwe oorlog "?
Hoezo heeft Israel zin in een nieuwe oorlog ?
Het zijn de 2 religieuze moord en doodslag clubjes die een confrontatie zoeken .
Israel heeft een goed functioneerende , vrije samenleving opgebouwd , terwijl de religieuze doodseskaders alleen zorgvuldig ressentiment hebben opgebouwd , waarmee ze niets anders kunnen dan gewelddadig afbreken .
Na de reactie van Israel kunnen de media ,'gemakshalve' alles weer op één hoop vegen .
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: F.de Goede

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: Ronald|

@F. de Goede,

Voor de goede orde, Hamas is een democratische gekozen verzetsbeweging, die een legitiem strijd voert tegen de bezetting van Palestina en annexatie van Palestijns grond door israel. Hamas heeft het recht om zicht te verzetten tegen de agressor israel, net zo goed het je recht is je huis en haard te verdedigen tegen een onverlaat!
Hezbollah is eveneens een verzetsbeweging.
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: El Mariachi

@ El Mariachi

Het zijn terroristen. Anders verdiept u zich maar eens in het handvest van deze 'verzetbewegingen'...
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: N. Davidson

@ El mariachi

Hamas en Hezbollah zijn niets meer en minder dan verkapte moordcommando's! Je bent wel erg blind als je deze groepen onder de noemer 'verzetsbeweging' weg wilt zetten. Niet dat ik wil beweren dat Israel zich fatsoenlijk gedraagt, in tegendeel, zij moorden ongetwijfeld evenveel zoniet zelfs meer, maar dat doet niets af aan de wreedheid van Hamas en Hezbollah!
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: Jules Winnfield

Als Israel zich net zo zou gedragen als hamas en hezbollah, zouden deze 2 laatsten niet meer bestaan!
En iedereen die anders beweerd lijd aan het stockholm syndroom of is zelf een haatbaard, of gewoon een nuttige idioot!
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: Fred

Fred ziet door z'n eigen baard het licht niet meer
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: Jules Winnfield

Uiteindelijk draait alles altijd om geld. Vaak om geld wat van velen naar enkelen stroomt.
Gezien de overdosis aan complotdenkers alhier en de grote hoeveelheid mensen die denken dat ze slimmer zijn dan alle anderen samen had ik toch op een enigszins samenhangend antwoord gehoopt op mijn reeds eerder gestelde vraag:

Wie profiteert er aan niet-Arabische kant (volledige vraag+redenatie zie boven) van het Israël-Palestijnen conflict ?
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: Ronald|

@El Mariachi ,

voor de juiste orde :
Fascisten kunnen inderdaad op democratische wijze aan de macht komen .
Maar dat maakt ze niet minder erg .
Wij kennen de geschiedenis .

Dat etiket "Verzet" is handig als link met iets nobels en noodzakelijks , maar kan niet verhullen dat het
in wezen gaat om suïcide aanbidders van een morbide doodscultus ' welke tot niets anders instaat is dan vernietigen .
Hamas motto :
"Wij houden van de dood , daarom zullen we overwinnen" ,
Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2010 | Door: F.de Goede

Het IDF is ook een verzetsbeweging, tegen de moslims die een ander het licht in de ogen niet gunnen.
Geplaatst op: donderdag 12 augustus 2010 | Door: jantje

Het verhaal is eigenlijk best simpel Palestina is van de Palestijnen. Israel is een uitvinding van zionisten die totaal geen bestaansrecht heeft. Als een immigrant mijn land afpakt zal ik ook vechten tot ik mijn land terug heb. Advies aan al die Russische en poolse immigranten die Palestina van de Palestijnen hebben afgepakt koffers pakken en moven voor het te laat is.
Geplaatst op: donderdag 12 augustus 2010 | Door: Zambezi

Ik dacht dat Zambezi meer historisch besef had, maar valt ineens vies tegen.
Geplaatst op: donderdag 12 augustus 2010 | Door: LOL

@Jules Winnfield, Fred, F. de goede, N.Davidson,

Israel is de 'machtige' agressor (laten we dit als eerste vooropstellen) Israël heeft de nucleaire bom en een van de sterkste krijgsmachten ter wereld. De Palestijnen hebben geen leger, geen tanks of kanonnen, geen vliegtuigen of gunships, geen onderzeeërs of andere marineschepen.De Palestijnen zijn totaal onmachtig het voortbestaan van Israël te bedreigen. Voeg hierbij het op zichzelf al beslissende gegeven dat Amerika, de staat Israël onvoorwaardelijk met politieke pressie, met militaire leveranties en met grootscheepse financiële hulp steunen.

Het zal je waarschijnlijk niet ontgaan zijn dat Israel haar wapentuig inzet tegen burgers en civiele doelen, wat indruist tegen alle conventies en regels aangaande oorlog en inzet van wapentuig, en niet te vergeten het internationaal recht waar israel lak aan heeft.

Vertel mij nou wie, wie in zijn bestaanrecht bedreigd?

Van Israëlische zijde worden alle Palestijnse gewelddaden gebrandmerkt als daden van terreur, zelfs dan wanneer zij gericht zijn tegen het bezettingsleger. Het internationale recht veroorlooft echter ieder volk onder bezetting zich daartegen te verweren, ook met geweld.

@Jules Winnfield, Indien je statistieken erbij gaat halen dan kan ik je bij voorbaat al vertellen dat isreal de onderspit zal delven. Zij voeren de lijst aan wat betreft burgerslachtoffers, gewonden, moedwillig vernietigen van infrastructuur en noem maar op.

Zoals ik al eerder aangaf Hamas en Hezbollah zijn verzetsbewegingen, die het recht hebben zich te verweren tegen agressor en bezetter Israel. Net zoals het je recht is huis en haard te verdedigen tegen een indringer/kolonist.
Geplaatst op: donderdag 12 augustus 2010 | Door: El Mariachi

@El Mariachi ,

dé natte droom in héél de Arabische wereld is een overwinning op Israel .
Dat is de Arabische droom , and it keeps them goín'.
Want een overwinning is meteen dé overwinning .
Een militaire overwinning op Israel , dan pas zal er vrede zijn , nietwaar ?
Het is de Arabische wereld die Israel zou kunnen vernietigen .
Andersom niet .
De Arabische wereld kan zich nederlagen permiteren .
Israel niet .
Als de Arabische wereld het over 'vrede' heeft bedoelt ze niet :
in vrede leven naast Israel , maar de overwinning op Israel .
Geplaatst op: donderdag 12 augustus 2010 | Door: F.de Goede

@F. de Goede,

In de ogen van vele Arabische landen staat een militaire aanval op israel gelijk als een aanval op de VS. Bovendien zijn de politieke leiders van vrijwel alle Arabische
landen 'marionetten' van Amerika en gecorrumpeerd door Amerika. Dus, de Goede, maak je geen zorgen betreffende een militaire aanval van de Arbische wereld. Deze zal er namelijk niet/nimmer komen. Israel is wel degelijk in staat om de omringende Arabisch landen te vernietigen (de wens van zionistische israel) Het is alleen nog wachten op het juiste moment, en we weten allemaal dat Iran spoedig het doelwit zal zijn van een israelisch/amerikaanse militaire interventie. Het gebruik en inzet van nucleaire wapens zal niet geschuwd worden. Isrealische onderzeeërs voorzien van kernkoppen, die al scherpgesteld zijn, zijn al uitgestuurd, en wachten op uitsluitsel.

F. de Goede, iedereen is uit op vrede. wil je in casu vrede, geef de Palestijnen hun grond, menswaardig bestaan en rechten terug!
Geplaatst op: vrijdag 13 augustus 2010 | Door: El Mariachi

Een twee-staten oplossing oké. Maar vergeet niet dat de Palestijnse autoriteit niet op vrede uit is.

De Arabische wereld is allang niet meer onder invloed van de VS. Sommige landen enigszins maar het merendeel is met name vijandig jegens elkaar en hun gezamelijke vijand Israel. Niemand in die regio zit te wachten op een Iran met kernwapens uitgezonderd Syrie, Hezbollah, Hamas en natuurlijk het Turkije van Gul en Erdogan.
Geplaatst op: vrijdag 13 augustus 2010 | Door: N. Davidson



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Van dit Sharia-filmpje voor het monument op de Dam gaat veel gedoe komen
.

foto
Niet artsen, maar politici besturen ziekenhuizen en de zorg
Het zijn opvallend vaak oud-politici die als bestuurder een flinke vinger in de pap hadden bij de verdeling van 23 [...]

foto
Vaticaan-gate: de butler als boef, de gelekte geheimen, de groeiende chaos
Het is de man die de paus 's morgens helpt met aankleden, die aanwezig is bij de ochtendmis en voorin de Pausmobiel [...]

foto
Verkiezingen worden een duel tussen Mark Rutte en Emile Roemer
De VVD en de SP hebben de meeste kans op succes bij de komende verkiezingen, althans datblijkt uit een kiezersonderzoek [...]

foto
Gebruiken Republikeinen dit tegen Obama? Hij was gretige 'pot'-roker
De jonge Barack Obama hield wel van een jointje. Geen probleem zou je zeggen, maar in de VS was en is het illegaal. In [...]

foto
Lenteakkoord: er worden massaal rollators gehamsterd
Er worden massaal rollators gehamsterd. En dat ligt waarschijnlijk aan het Lenteakkoord. Premis Medical, de grootste [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 20:30:02 +0200 (Sat, 26 May 2012 18:30:02 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 20:30:02 +0200 (Sat, 26 May 2012 18:30:02 GMT) 
Procestijd pagina: 0.347 sec.