ZATERDAG 26 MEI 2012

Ground Zero moskee, de cartoons
zondag 22 augustus 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Media

Stel, u wordt helemaal gek van het gebazel over een mogelijke gebedsruimte in de buurt van Ground Zero. 
Stel, u woont weliswaar niet in New York, maar hoort de hele dag discussies over dit onderwerp alsof het bouwwerk om de hoek moet verrijzen. 
Stel, u zou het helemaal niet erg vinden als er eens een keertje niet over moslims wordt gesproken. 
Stel, u hoort aan de toonhoogte van het debat dat sprekers elkaar in het geniep laten voelen wie er superieur is en wie inferieur. 
Stel, u realiseert zich opeens dat het moment nog moet komen dat de heer G. Wilders de oversteek naar New York maakt en Netwerk, Het Journaal, Trouw, Volkskrant, Joop, Telegraaf, NOVA, en NEPPA nogmaals ten overvloede gaan vertellen wat er aan de hand is. Waarbij niet mag worden uitgesloten dat iemand als Doekle Terpstra zijn zegje zal doen.
Als deze overwegingen u bekend voorkomen, bent u rijp voor de 58 cartoons die Slate over dit onderwerp heeft geselecteerd.

Bron: Slate

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (15)
Ik voorspel cartoonrellen!
Geplaatst op: zondag 22 augustus 2010 | Door: Herman Goedertier

Doekle Terpstra. De man die iedereen die rechtser is als hijzelf uitsluit.
Geplaatst op: zondag 22 augustus 2010 | Door: Ronald|

Mooie cartoons. Laat goed zien hoe belachelijk het protest is tegen de moskee en hoe ze hun belangrijkste recht verkwanselen voor wat stemmen voor de republikeinse partij.
Geplaatst op: zondag 22 augustus 2010 | Door: Mo

Mo ben je niet helemaal fris meer in je hoofd?
Het protest tegen die moskee belachelijk?
Die moskee is belachelijk (de plaats en datum van opening)!
Welk recht verkwanselen ze dan? Misschien het recht op zelfdestructie? Iedere moslim die zegt te begrijpen dat die moskee daar hoort is wat mij betreft behoorlijk gek is z'n bovenkamer!
Geplaatst op: zondag 22 augustus 2010 | Door: Jules Winnfield

en iedereen die geld geeft aan Pakistan om hun een atoombom op ons hoofd te kunnen laten gooien rijp voor antipsychotica!
Geplaatst op: maandag 23 augustus 2010 | Door: wilco

Als je maar geen cartoons maakt over kereltjes met grote neuzen en keppeltjes die tot 6.000.000 proberen te tellen. Dat zul je moeten bezuren.
Geplaatst op: maandag 23 augustus 2010 | Door: Zegert

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: maandag 23 augustus 2010 | Door: xiao0

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: maandag 23 augustus 2010 | Door: tiffanys huang

Veel van die 63 cartoons konden zelfs nog geen glimlach bij mij opwekken. Er zaten er een of twee bij die snedig waren en gevat. De rest was vullis. Waar ik mij aan erger is dat men in deze Amerikaanse discussie voorbij gaat aan de hoofdpunten.

Men heeft het over het eerste amendement op de Amerikaanse grondwet, namelijk dat er in de Verenigde Staten een vrijheid van geloof is. Maar het gaat hier niet over de vrijheid van geloof, het gaat over het neerzetten van een gebouw. Er is op de echte Ground Zero al een lange tijd een moslimse gebedsruimte voor de bouwvakkers. Dus het bidden is geen punt! Waar men het in Amerika ook over heeft is dat de plaats waar men Park51, of The Cordoba Center, of Ground Zero Mosque heeft gepland niet erg kies is. Vlak bij de locatie waar de moslims duizenden doden op hun geweten hebben daar is geen plaats voor een centrum waar die zelfde verachtelijke denkbeelden worden gepropageerd.

Waar ik mij ronduit over erger is het feit dat men in Amerika niet kan nadenken. Het eerste amendement op de grondwet mag niet worden uitgelegd op een manier zoals dat nu wordt gedaan. Wel beschouwd is het eerste amendement van de Amerikaanse grondwet een regel die inhoudt dat de Amerikaanse overheid zich niet mag bemoeien met het geloof. En ik denk dat de Amerikaanse overheid zich ook houdt aan de wet. Maar de vrijheid van geloof houdt op waar de vrijheid van een ander in het gevaar komt. Ook is het zo dat de uitoefening van een geloof wordt niet aangetast door (bijvoorbeeld) de moskee te verbieden op deze plaat, de schofferende werking van juist die plaats wordt bestreden, het bidden mag overal. Het is alleen de vuistslag in het gelaat van de nabestaanden waar men zich over opwindt.

Overigens is de volledige uitoefening van de islam in Amerika gewoon verboden. Net als in alle andere beschaafde landen. Wat er over blijft is een gemankeerde versie van de islam. Als gevolg van de afschaffing van de slavernij in Amerika is het voor de moslims niet meer mogelijk om alles wat in de koran staat uit te voeren. Ook het verbieden van (rituele) moord op joden wordt in Amerika niet goedgekeurd. Terwijl in de heilige boeken van de islam zo uitdrukkelijk de opdracht wordt gegeven om joden te vermoorden, overal waar men ze kan vinden. (ik spreek bewust niet over de koran, maar over de heilige boeken omdat de letterlijke opdracht om joden te vermoorden feitelijk in de hadith staat en slechts in mindere mate in de koran.)

Ik wil hiermee duidelijk maken dat Amerika wel degelijk ingrijpt in de uitoefening van het geloof. De plaats waar men een 'educational centre' neer gaat zetten is niet van belang. Elke moskee is een belediging aan het adres van beschaafde mensen. Overal ter wereld!
Geplaatst op: maandag 23 augustus 2010 | Door: vanhetgoor ()

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: zaterdag 28 augustus 2010 | Door: Edje

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: zaterdag 28 augustus 2010 | Door: Edje

Het is inderdaad vrésélijk in de gaza-strook. De foto's staan hier: http://demuskiet.nl/rd.php?linkid=3919

En de cijfers die Edje noemt zijn wel héél vrij geïnterpreteerd.
Geplaatst op: zaterdag 28 augustus 2010 | Door: Vogelbeest

http://www.redpepper.org.uk/The-truth-about-Gaza
Geplaatst op: zaterdag 28 augustus 2010 | Door: N. Davidson

Is Edje de nieuwe Piet??

Hij is in verwarring geraakt met zijn nullen. 30.000 Palestijnen vermoord en 300 Joden.....

Maar dat de christenen door de eeuwen heen veel Joden hebben vermoord, daar heeft hij wel gelijk in.

Dat er veel Joden in Iran wonen, lijkt me onwaarschijnlijk.

Het probleem met de Palestjinen bestaat en helaas is er momenteel geen vreedzame oplossing in zicht.
Geplaatst op: zaterdag 28 augustus 2010 | Door: Sarah

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 17 september 2010 | Door: kellygreen



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Nieuwe studio voor Journaal: De NOS houdt het 'lopende' nieuws bij
Het NOS-Journaal ziet er vanaf zondag anders uit. Hetzelfde logo - met de rode cirkel - maar veel wordt ook anders. De [...]

foto
Miss Travel: voor wie reislust heeft
Als je vroeger geen geld voor vakantie had, ging je met een beschreven stuk karton of met alleen je duim, langs de weg [...]

foto
Zo staat Sacha de Boer er voortaan bij in het Journaal
Het publiek van het journaal vergrijst en dus komen er veranderingen. De taal wordt populairder, de uitstraling [...]

foto
Na de cover van Time: Waar is Aisha nu?
In 2010 verscheen ze op de omslag van Time. De foto van het verminkte gezicht van de jonge Afghaanse vrouw ging de [...]

foto
Er zijn meer mobieltjes op de wereld dan tandenborstels
Een van de CEO’s van SAP, een van de grootste bedrijfssoftware leveranciers, kwam in een van zijn recente [...]

foto
CNN-presentator gooit gast uit live-show: "Je bent vreselijk"
CNN's sterpresentator Anderson Cooper had er na een paar vragen schoon genoeg van: "Ik heb werkelijk niks meer om [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
ADVERTENTIE
Nu actueel op Twitter:
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 20:50:07 +0200 (Sat, 26 May 2012 18:50:07 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 20:50:07 +0200 (Sat, 26 May 2012 18:50:07 GMT) 
Procestijd pagina: 0.292 sec.