ZATERDAG 26 MEI 2012

Aleid Truijens
Vakantie is riskant voor uw relatie
woensdag 25 augustus 2010
Categorie: HET BLOG


De kraamweken van onze liefde, diep in de vorige eeuw, brachten mijn vriend en ik door in een tentje op een bomvolle camping aan de Atlantische kust. Het had ook een klamme grot kunnen zijn, of een lekkende zolder; we hadden slechts oog voor elkaar. Het eten was vies, maar we hadden geen honger. Dankzij de regen mochten we de hele dag in de tent liggen.

Onze buren, Nederlanders natuurlijk, benutten de vakantie om hun relatie eens onder handen te nemen. Slechts twee katoenen wandjes scheidden ons van hen. Nachtenlang emmerden ze door: je had me beloofd, kun je nu nooit eens, begrijp me dan toch… Klaaglijk gepiep werd onderbroken door sussend gebrom, gevolgd door lange, gierende uithalen van het meisje. Wij kropen, stikkend van de lach, nog wat dichter tegen elkaar aan. In het schrille ochtendlicht stonden hun lege literflessen landwijn in het gelid. Beschaamde getuigen, net als wij. Waar begonnen we eigenlijk aan?

Het tentje werd een camper, een bungalowtent met kinderbedjes, een gezinshuisje in een gezinsgetto, een watermolen met zwembad. Het was best leuk, soms. Als de regen maat hield en de auto heel bleef. Maar thuis was het meestal leuker. Vakantie is hard werken, vooral in gezinsverband. Niets is zo drukkend als de eis om het non-stop ontzettend gezellig te hebben, zelfs voor een gelukkig gezin.

We overleefden het, elke zomer.

 

Je kunt heel liefdevol langs elkaar heen leven
Dat kan niet iedereen zeggen. Nu bijna alle vliegtuigen zijn geland, de koffers uitgepakt en de was gedaan, krijgen de advocaten het druk. Elk jaar is er een piek aan echtscheidingen na de zomervakantie, maar dit jaar is het erger. 

Lees verder in de Volkskrant
  < 
 > 

Meer berichten:



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Bas Heijne
Rutte blijft volhouden dat het mooi weer is zelfs wanneer het plenst
Afgelopen donderdag keek ik naar het verantwoordingsdebat in de Tweede Kamer. Ik ben er nog niet van hersteld.
[...]

Youp van 't Hek
Geen nieuws
Ver van huis. San Francisco. De lobby van een hip hotel. Ik zoek nieuws op mijn iPad en vind het niet. Robben na [...]

Bert Brussen
Subsidie voor Joop.nl is belachelijk
Onlangs bepleiten Philippe Remarque (hoofdredacteur van deze krant), Frank Volmer van TMG (De Telegraaf) en Sander [...]

Bert Wagendorp
Je weet dat iedereen die zegt dat Europa zich níet voorbereidt op de grexit, liegt
Demissionair minister van Financiën De Jager zei gisteren in het debat over het ESM dat de PVV met alle [...]

Beatrijs Ritsema
Facebook, het moderne poesiealbum
De aandelen Facebook zijn kort na de beursgang achteruit gekacheld van 38 naar 34 dollar. Beleggers zijn dus alweer [...]

Sylvain Ephimenco
Laat Hare Majesteit dan een mooi gebaar maken in deze zware tijden
Het begrotingsakkoord, dat mensen hard treft, is de inzet bij de volgende verkiezingen. De neopopulisten zullen geen [...]
ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 20:55:09 +0200 (Sat, 26 May 2012 18:55:09 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 20:55:09 +0200 (Sat, 26 May 2012 18:55:09 GMT) 
Procestijd pagina: 0.193 sec.