ZATERDAG 26 MEI 2012

Onze moeizame relatie met dieren
dinsdag 7 september 2010
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Samenleving

Grote verontwaardiging bij de video's waarop te zien is hoe een vrouw pupies verzuipt in een rivier en een andere waarin huisdieren verdwijnen in de vuilnis. Viraal geworden (link 2 en 3). Want dierenleed vinden we verschrikkelijk. En we geven ook ondanks de crisis meer uit aan huisdieren.
Maar we eten ook steeds meer dieren, ook al weten we dat veel van die dieren daartoe een levenlang zijn mishandeld. Hal Herzog wetenschapper op dit gebied, zegt dat het een simpele  botsing is van evolutionaire trekjes. Het ene deel van ons (dat dieren aait) weet niet dat het andere deel dieren eet.
We zijn gedoemd vleeseters te zijn. Zo zijn we geprogrammeerd. Vandaar dat er niet veel vegetariërs zijn en de meeste van hen ooit vleeseter worden of altijd smokkelen. Het verlangen naar vlees zit in onze genen, ook al zijn er rationeel veel redenen om geen vlees te eten.
En we hebben ook genen die willen knuffelen en aaien en verzorgen. Daar hebben we huisdieren voor. En onze programmatuur zegt dat die dieren, de knuffeldieren, moeten worden geknuffeld en niet in de rivier gegooid.
En dat wordt weer erger omdat op de twee video's vrouwen dieren mishandelen. In 95 procents van de gevallen zijn het mannen die dieren mishandelen. Daar kunnen we tegen. Bij vrouwen is dat anders. Die moeten aaien, niet verzuipen

 

Bronnen: Salon, Verzopen puppies

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (15)
Het is niet zo moeilijk hoor. Als je van dieren houd, en zelfs als je de smaak van vlees lekker vindt, eet je ze gewoon niet op. Vrije wil noemen ze dat.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: marietjejansen

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: tiffany

Het is niet zo moeilijk hoor. Als je van dieren houdt en je de smaak van vlees lekker vindt dan eet je ze gewoon op. Vrije wil noemen ze dat.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: Saskia

Een paar puppies worden verdronken en de wereld staat op z'n kop. In dezelfde week worden honderden vrouwen en kinderen verkracht in de DRC, en niemand zegt er wat van.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: Jeff

We zijn wel aan het doordraaien, wat dierenrechten betreft. Er moest zelfs een dierenpartij voor komen... Een paar uitgangspunten die ik zelf aanhoud:
- dieren zijn geen mensen en kunnen niet dezelfde rechten op leven hebben, diegenen die dat bestrijden zouden zich kunnen afvragen of ze niet te decadent of zelfs een beetje excentriek zijn geworden...(overigens met alle respect);
- natuurlijk betekent bovenstaande niet dat dieren mishandelt mogen worden of dat bio industrie zomaar moet kunnen, echter we zijn vleeseters, dat is de weg van de natuur en waarom zouden we tegen onze natuur in moeten gaan?
- Dieren zijn niet lief, dat lijkt alleen maar zo, ook bij honden en katten en andere aaibare dieren. De evolutie heeft ook hun zo gemaakt dat ze of zo efficient mogelijke wijze elkaar op kunnen vreten. Het verschil met de mens is dat wij hiervoor onze hersenen gebruiken en er een industrie van gemaakt hebben.
Conclusie: behandel een dier niet op wrede, gevoelloze wijze en laat het zomogelijk een dierwaardig leven leiden maar jaag het van het voetstuk af waarop sommigen (velen?) het naast de mens willen plaatsen...
Maar dat is mijn opinie, iedereen moet het vooral zelf weten...
Ik ben ook maar een mens...
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: Frans

@ Frans: De mens is een zoogdier en niet van de slimste: je hebt geen voetstuk nodig om er naast of boven te staan.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: CC

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: C.C.

Nogal een vreemd idee om te zeggen dat dieren ongelijk zijn aan mensen. Dat zeg je ook niet van een mens met hersenmoeilijkheden.Nu is dat niet hetzelfde, maar dementie bv. komt ook bij dieren voor.Bovendien zijn we notabene uit dieren ontstaan. Dat we verder ontwikkelden kwam alleen omdat onze hersenen geprikkeld werden, doordat we niet meer in de bomen leefden. De bonobo's zijn al een heel eind op weg, en ze nemen ook hun nare eigenschappen mee. Daar kunnen we weinig kwaad van spreken-Er waren immers mensen die elkaar opaten? Of moeders die hun kind gewoon doodmaakten? Het verhaal van Adam en Eva was heel wat mooier dan de werkelijkheid.Dat we vlees van dieren eten, is dus eigenlijk weerzinwekkend. Maar het is zoals het er staat: De mens weet niet beter, hij is er helemaal op ingesteld.((zijn dieren-gen)Zelf probeer ik het zo veel mogelijk te mijden, want als ik er tegelijkertijd aan denk, voel ik me misselijk worden.En dieren gewoon te verdrinken is je reinste misdaad, deze wezens zou ik niet aan baby's toevertrouwen.Bovendien leren we steeds meer over de intelligentie van dieren. Maar ze zijn helaas nog niet in staat om dat tot iedereen door te laten dringen.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: Suzan

Dierenrechten behoren tot die paar kwesties waar gewoon geen goed antwoord op kan worden gegeven, net zoals abortus. Of je voor of tegen bent is volledig subjectief, je kan je keuze hoe dan ook niet rationeel verdedigen omdat er altijd valide tegenargumenten zijn (dat komt bij beide kwesties omdat de natuur zich niet netjes laat opdelen in onze hokjes van goed en kwaad).

Dieren mensenrechten geven is praktisch onuitvoerbaar: je trapt altijd wel per ongeluk een insect dood, je kan een leeuw niet zeggen dat ie geen vlees mag eten want dan gaat ie zelf dood van de honger, je kan niet tegen een mierenkolonie zeggen dat ze hun koningin moeten afzetten en overgaan op een democratie omdat ze de koningin nodig hebben om de kolonie te laten overleven, je kunt niet van elke vis alle 10.000 eitjes beschermen en grootbrengen want daar is de wereld niet groot genoeg voor. Het is ook een vreemd concept: de meeste dieren hebben een veel leger verstandelijk niveau dan wij, hebben hele andere (genetisch vastgelegde) gedragspatronen en willen dus helemaal niet zoals ons leven.

Aan de andere kant is de mens steeds minder afhankelijk van vlees en zijn er wel degelijk dieren die qua intelligentie en zelfs sociale omgangspatronen in de buurt komen van de mens (walvisachtigen, mensapen), hen opeten staat vrijwel gelijk aan kannibalisme en zij horen dus met rust gelaten te worden.

Ik ben er zelf voor om bepaalde diersoorten op een speciale lijst te zetten: deze dieren mogen niet opgegeten worden of anderszijds gekwetst, zodat we bv. insecten gaan eten ipv. varkens, maar ja, waar leg je de grens dan? Dat blijft volledig subjectief.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: Jan

Jan, een lijst van dieren die je niet opeet wordt wat lastig. In India eet men geen koeien, maar dat gebeurt hier ten huize zeker 3x per week. In islamitische landen eet men geen varken, maar dat gebeurt hier toch vrij veel.
In sommige Aziatische landen staat er regelmatig hond, kat of insect op het menu.
Insecten mogen dan weer wel (en in ieder geval sprinkhanen en wormen zijn goed te doen, verder ben ik nog niet gekomen) maar hond en kat mag hier niet. Waarom is mij een raadsel, want de aaibaarheidsfactor van een konijn is toch even groot.

En wat betreft dierenrechten... Ook wat mij betreft heeft een dier zeker recht op een redelijk bestaan, maar dat onvoorstelbare gezeur van de partij voor de dieren en aanverwante milieuterroristen...
1) zeuren over rechten van dieren die zonder de bio-industrie niet eens bestaan zouden hebben
2) de "natuur" is NIET lief. Hebben die mensen geen discovery of animal planet op tv? Beesten vermoorden elkaar voor eten.
Leeuwen en tijgers eten niet het hele beest op. Mensen zijn niet anders.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: Ronald|

Saskia, speciaal voor jou een stukje uit bovenstaand artikel gecopy-paste: We zijn gedoemd vleeseters te zijn. Zo zijn we geprogrammeerd. Vandaar dat er niet veel vegetariërs zijn en de meeste van hen ooit vleeseter worden of altijd smokkelen. Het verlangen naar vlees zit in onze genen, ook al zijn er rationeel veel redenen om geen vlees te eten.

Genetisch staat er. We zoiden zijn geprogrammeerd tot vleeseten. Voel je de boodschap?
Maar goed, vrije wil is ook lastig. Beter de weg van de minste weerstand te nemen, nietwaar, Saskia?
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: marietjejansen

Lieve Marietje,

jou reactie hierboven bijvoorbeeld was niet uit vrije wil, het is er een gestuurd door geldingsdrang. Heeft niets met vrije wil te maken. Als jij denkt dat het verstandig is om te proberen tegen de natuur in te gaan wens ik je veel sterkte maar maak je niet de illusie dat het uit vrije wil is. Recalcitrantie zit in alle mensen, dat is genetisch bepaald gedrag. Je hebt het concept vrije wil ook al niet zelf verzonnen, het is je aangepraat.

Kus,
Geplaatst op: woensdag 8 september 2010 | Door: Saskia

De ultieme wraak van de dieren is dat de mensen overconsumptie van vleeseten niet vol zullen houden.
De planeet zal uitgeput raken door de overbevissing, de kap van bos voor landbouwgrond en de voedselcrisis.
Geplaatst op: woensdag 8 september 2010 | Door: Goudje

Goudje overschat mensen en onderschat de natuur.
Geplaatst op: woensdag 8 september 2010 | Door: Saskia

Saskia gelooft in het oneindige. Dat is een heerlijke blues.
En ze heeft voor een deel nog gelijk ook. De planeet raakt niet gauw helemaal uitgeput. Bacterieën bijv. kunnen nog heel lang overleven.
Geplaatst op: woensdag 8 september 2010 | Door: Goudje



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Politie onderzoekt haatdragend Sharia-filmpje: "Democratie ten val brengen"
Het Openbaar Ministerie en de politie doen onderzoek naar uitspraken van leden van Sharia4Holland, vrijdag op de Dam in [...]

foto
Deze vrouw kleedde zich als Obama voor de lol van Berlusconi
Nu hij geen macht meer heeft, is de aandacht voor de fratsen van Silvio Berlusconi verslapt, maar uit de processen [...]

foto
Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter
Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...]

foto
Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen
Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...]

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 22:40:54 +0200 (Sat, 26 May 2012 20:40:54 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 22:40:54 +0200 (Sat, 26 May 2012 20:40:54 GMT) 
Procestijd pagina: 0.521 sec.