ZATERDAG 26 MEI 2012

Willem-Alexander gaat weer bouwen
woensdag 8 september 2010
Door: Monique Smits
Categorie: Samenleving

Onrust op Paleis Noordeinde, onrust en politiek rumoer in Wassenaar. In de Volkskrant een uitgebreid verhaal over de vastgoedplannen van Willem-Alexander en Maxima in Wassenaar. Het kroonprinselijk paar wil op landgoed De Horsten twee monumentale boerderijen slopen en er kapitale villa’s van zo’n 850 vierkante meter elk voor in de plaats zetten. Geschatte waarde tussen de 5 en 7 miljoen euro
Het gaat hier om zogenaamde wederopbouwboerderijen, die vlak na de Tweede Wereldoorlog werden gebouwd ter compensatie voor gebouwen die de zware bombardementen in het gebied niet hadden overleefd.
Volgens de Volkskrant diende het Koninklijk Huis begin dit jaar een aanvraag voor een sloopvergunning in, terwijl de welstandscommissie van de gemeente Wassenaar de boerderijen op de lijst van gemeentelijke monumenten wilde plaatsen.
De gemeente laat haar oren hangen naar het Koninklijk Huis en wil de sloopaanvragen honoreren. Maar lokale politici pikken het niet, net zomin als de monumentenverenigingen, waaronder Bond Heemschut. Pikant detail: de beschermvrouwe van Heemschut is koningin Beatrix.

Klik op de tweede link voor het uitgebreide verslag over de vastgoedplannen.

Bronnen: de Volkskrant, link

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag willem alexander:

Reacties (9)
Tot op heden was ik van mening dat een koningshuis internationaal gezien zoveel opbracht dat we de onzin maar moesten verdragen, maar het begint nu toch wel een beetje uit de hand te lopen.
Geplaatst op: woensdag 8 september 2010 | Door: Ronald|

Jeetje wat is Ronald| weer druk vandaag. Ik hoopte nog even een artikeltje te vinden over een onderwerp waarbij hij niet de nood heeft zijn verbale diarree uit te spuiten, maar helaas. Overal drukt 'm zijn kneuterig stinkend stempeltje. Ritalin op?
Geplaatst op: woensdag 8 september 2010 | Door: Saskia

Ik zie het probleem niet zo. Op de Horsten staan boerderijen die niet genoeg armslag hebben om als bedrijf gerund te worden; de boeren houden er dus mee op en de gebouwen vervallen. Als ze moeten blijven staan kun je er hooguit nog mensen in huisvesten. Dat lukt niet omdat landbouwschuren per definitie lastig te verbouwen zijn tot appartementen, ten minste als ze er moeten blijven uitzien als landbouwschuren. Dan is sloop een betere oplossing. De boerderijen stonden nog niet op de monumentenlijst, dus dat kon. Als de gemeente nu plotseling met de monumentenlijst zwaait, is het begrijpelijk dat de eigenaar protest aantekent. Die gaat geen ruines herbouwen om dan steeds weer controlerend gespuis over de vloer te krijgen.
Geplaatst op: woensdag 8 september 2010 | Door: Frits B

We zijn in Nederland veel te ver doorgedraaid met die "monumentale panden". Belachelijk dat in deze tijd van economische crisis er ambtenaren worden betaald om te bepalen of ze een oude boerderij mooi genoeg vinden om voor eeuwig te behouden. We hebben in Nederland niet veel ruimte over, een vastgelopen woningmarkt en die oude bouwvallen zijn ook niet geisoleerd dus slecht voor het milieu.

Als Willem Alexander z'n villa's boven op die nu onbewoonde bouwvallen plempt is er elders weer iets meer ruimte voor mens en natuur.
Geplaatst op: woensdag 8 september 2010 | Door: Jan

Natuurlijk slopen. De koninklijke familie is toch al zo klein behuisd en Nederland staat veel te vol met fraaie oude gebouwen. Plat dus en asfalt erover, het lkiefst over heel Nederland!
Geplaatst op: woensdag 8 september 2010 | Door: Herman

Over het slopen van huizen gesproken: ......

'Israël vernietigt steeds meer Palestijnse huizen'

JERUZALEM - Israël heeft alleen al in juli 141 huizen en andere gebouwen van Palestijnen vernietigd op de bezette Westelijke Jordaanoever. Dit is het hoogste aantal in één maand tijd sinds 2005. Hierop heeft de mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch (HRW) donderdag gewezen.

Als reden voor de maatregel geeft de Joodse staat op dat de gebouwen in een militaire zone staan of dat zij zonder bouwvergunning zijn gebouwd. Dit terwijl het voor Palestijnen moeilijk of zelfs onmogelijk is zo'n vergunning te krijgen, met name in Oost-Jeruzalem.

HRW noemt het voorbeeld van het dorp Al-Farisiye in de Jordaanvallei. De zone werd tot militair terrein verklaard terwijl het dorp er al stond. De Palestijnen lopen er volgens het Israëlische leger gevaar door manoeuvres. Meer dan 130 mensen, onder wie meer dan vijftig kinderen, zijn weggestuurd. Hun huizen zijn vernield.

Volgens de Geneefse Conventies over het humanitair oorlogsrecht mag een bezettingsmacht de privé-eigendommen van burgers in bezet gebied niet vernietigen, tenzij er sprake is van 'absolute noodzaak' in verband met militaire operaties.

Israëlische miltairen kwamen op 19 juli om zes uur 's ochtends met bulldozers naar Al-Farisiye, haalden de Palestijnen uit 26 huizen en vernielden daarop de woningen en 24 stallen, aldus HRW op basis van eigen onderzoek en van rapporten van OCHA, het bureau van de Verenigde Naties voor humanitaire zaken. Een HRW-team zag hoe inwoners in het puin naar eten, kinderkleren, schoolboeken en andere bezittingen zochten.

Op 5 augustus kwamen de Israëli's terug en vernielden 25 à dertig tenten die het Rode Kruis en de Palestijnse Autoriteit hadden gedoneerd voor de dakloze dorpelingen.

Terwijl het Palestijnse dorp weg moet voor het militaire oefenterrein, heeft Israël volgens HRW in een omtrek van 5 kilometer rond Al-Farisiye maar liefst vier Joodse nederzettingen laten bouwen waar kennelijk wel plaats voor is. De Joodse nederzettingen zijn volgens het Internationaal Gerechtshof in Den Haag illegaal. Volgens de Geneefse Conventies is het verboden om bezet gebied te koloniseren en er de bevolking van de bezettingsmacht te vestigen.

bron: http://www.volkskrant.nl/buitenland/article1410890.ece/Israel_vernietigt_steeds_smeer_Palestijnse_huizen
Geplaatst op: woensdag 8 september 2010 | Door: Martin

@Martin

Jezus man, moet dat nou, kunnen we nou eens voor een keer Israel en de Palestijnen erbuiten laten, echt, serieus...
Geplaatst op: woensdag 8 september 2010 | Door: Jan

Heej Piet, heet je nou Martin?

1e wet van Ronald: Naarmate online discussies op WelingelichteKringen.nl langer worden, nadert de waarschijnlijkheid van een antisemiet die zich aanmeld met een vergelijking met de Joden of Zionisten één.
Geplaatst op: woensdag 8 september 2010 | Door: Ronald|

Kennelijk vinden ze hun riante uitkering niet genoeg en hebben ze naast 24/7 in dienst van de natie werken nog tijd over om zich bezig te houden met luxe projectontwikkeling. Kunnen deze knurften niet eens voorgoed opzouten naar Argentinië? Wel even langs de kassa om al het van de Nederlandse burgers geroofde vermogen in te leveren graag. En nu ik er toch over nadenk mogen deze nutteloze uitvreters eigenlijk nog wel een tijdje op kosten van de staat onderhouden worden in de gevangenis wel te verstaan. Een jaar of 20 lijkt mij redelijk. Dat is dus incl ontbijt, lunch en avondeten. All inclusive heet dat in de vakantie business. En van vakantie hebben ze als ik het goed begrijp wel veel verstand.
Geplaatst op: woensdag 8 september 2010 | Door: Zambezi



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Politie onderzoekt haatdragend Sharia-filmpje: "Democratie ten val brengen"
Het Openbaar Ministerie en de politie doen onderzoek naar uitspraken van leden van Sharia4Holland, vrijdag op de Dam in [...]

foto
Deze vrouw kleedde zich als Obama voor de lol van Berlusconi
Nu hij geen macht meer heeft, is de aandacht voor de fratsen van Silvio Berlusconi verslapt, maar uit de processen [...]

foto
Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter
Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...]

foto
Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen
Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...]

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 22:42:35 +0200 (Sat, 26 May 2012 20:42:35 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 22:42:35 +0200 (Sat, 26 May 2012 20:42:35 GMT) 
Procestijd pagina: 0.368 sec.