ZATERDAG 26 MEI 2012

Wie te dik is, moet onder het mes
vrijdag 10 september 2010
Door: Chantal Caes
Categorie: Samenleving

Maagverkleiningen en gastric bypass operaties (maagomleidingen) zijn bij mensen met ernstige obesitas gunstig voor de economie. Het Royal College of Surgeons of England heeft berekend dat de kosten makkelijk terugverdiend worden, omdat ze niet opwegen tegen de kosten voor ziekenhuisopnames, geneesmiddelen en arbeidsongeschikheidsuitkeringen. Obesitas kost de National Health Service (NHS) 4,3 miljard per jaar. Als 5% van de mensen die ervoor in aanmerking komen een operatie kreeg, zou dat een besparing van £ 382 miljoen opleveren binnen drie jaar. De chirurgen vinden dan ook dat deze operaties aangemoedigd moeten worden.

Het National Institute of Health and Clinical Excellence (Nice) schat dat ongeveer 1 miljoen Britten in aanmerking komen voor chirurgie, omdat ze lijden aan morbide obesitas, d.w.z. dat ze een BMI-index > 40 hebben of > 35 in combinatie met andere aandoeningen, zoals diabetes. Zo'n 240.000 willen dat ook, maar in 2009-2010 werden slechts 3600 mensen geopereerd.

Minister van Volksgezondheid, Paul Burstow, is minder enthousiast: 'Het belangrijkste is het aanmoedigen van een gezonde levensstijl. Een operatie is een laatste redmiddel'. Paul Sacher van Mend, een organisatie die samen met de NHS gezondere leefgewoonten wil bewerkstelligen, wijst er op dat chirurgische ingrepen pas aan de orde zijn bij ernstig overgewicht. De NHS richt zich ook op het voorkómen van overgewicht bij kinderen en volwassenen, anders blijft de stroom van zwaarlijvige mensen groeien.

Bron: The Guardian

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (4)
Het talk-show programma Oprah besteedde eens een item aan mensen die na de operatie verslaafd waren geraakt aan allerlei dingen, waaronder alcohol. In de plaats van eten komt er dan iets anders. Wandelen lijkt me de eerste oplossing.
Geplaatst op: vrijdag 10 september 2010 | Door: Juriste

Ieder pondje komt door het mondje.

Trouwens, die Samsung Galaxy S 9000i lijkt ook mij zo gek nog niet. Ik lees er goeie berichten over en krijg vanuit verschillende hoek positieve geluiden te horen. Vodafone of T-Mobile abonnementje erbij en klaar is kees!
Geplaatst op: vrijdag 10 september 2010 | Door: Casper

Wie te dik is (en daar iets aan wil doen) moet naar een psycholoog en naar een dieetist. Niet naar een chirurg.
Geplaatst op: zaterdag 11 september 2010 | Door: Ronald|

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 17 september 2010 | Door: kellygreen



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Politie onderzoekt haatdragend Sharia-filmpje: "Democratie ten val brengen"
Het Openbaar Ministerie en de politie doen onderzoek naar uitspraken van leden van Sharia4Holland, vrijdag op de Dam in [...]

foto
Deze vrouw kleedde zich als Obama voor de lol van Berlusconi
Nu hij geen macht meer heeft, is de aandacht voor de fratsen van Silvio Berlusconi verslapt, maar uit de processen [...]

foto
Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter
Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...]

foto
Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen
Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...]

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 22:47:08 +0200 (Sat, 26 May 2012 20:47:08 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 22:47:08 +0200 (Sat, 26 May 2012 20:47:08 GMT) 
Procestijd pagina: 0.349 sec.