Zweden staat bekend om z'n tolerante bevolking. Nog nooit heeft iemand er op een politicus gestemd die openlijk zijn afkeer van immigranten beleed. Maar dat kan zondag, bij de parlementsverkiezingen, weleens veranderen.
Dan doet ondermeer de Zweedse Democratische Partij mee, die de immigratie met 90 procent wil terugbrengen. Verwacht wordt dat deze partij wel enige aanhang zal verwerven - en daarop een sleutelpositie in de regeringsvorming zal innemen.
De nieuwe partij is weinig prudent. In een verkiezingsspotje zie je een oude witte man die door vrouwen in burka opzij wordt geduwd, op jacht naar een bijstandsuitkering - ja, zo kwam de boodschap wel over.
Zweden is een collectivistische, egalitaire samenleving en natuurlijk zijn vele vreemdelingen er jarenlang met open armen ontvangen. Maar die oude, op afgedwongen solidariteit gebaseerde ideeën hebben hun glans enigszins verloren.
Wat ook opzien baarde, dat was de anti-joodse retoriek die veel moslims in Malmö, zo'n 20 procent van de lokale bevolking, ten gehore brachten. Welingelichte Kringen schreef eerder al (2de link) hoe Malmö spottend 'Eurabia' werd genoemd, het denkbeeldige land waar iedereen geacht wordt voor moslims te buigen.
De verkiezingsuitslag van aanstaande zondag is uiteraard nog onbekend. Maar het is verstandig om er rekening mee te houden dat ook Zweden dadelijk een anti-immigratiepartij in het parlement heeft zitten.
Bronnen: International Herald Tribune, Welingelichte Kringen
![]() Politie onderzoekt haatdragend Sharia-filmpje: "Democratie ten val brengen" Het Openbaar Ministerie en de politie doen onderzoek naar uitspraken van leden van Sharia4Holland, vrijdag op de Dam in [...] | ||
![]() Deze vrouw kleedde zich als Obama voor de lol van Berlusconi Nu hij geen macht meer heeft, is de aandacht voor de fratsen van Silvio Berlusconi verslapt, maar uit de processen [...] | ||
![]() Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...] | ||
![]() Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...] | ||
![]() De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...] | ||
![]() Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...] | ||
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5
Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf
NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant
Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos
Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt
Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned
Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool
PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws





|