ZATERDAG 26 MEI 2012

De jeugd voelt zich kiplekker
woensdag 15 september 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Samenleving

De jeugd van tegenwoordig heeft een hang naar conventies, dat is de uitkomst van een studie die in Duitsland voor Shell is verricht naar aard en wezen van de 'next generation.'
Jonge mensen zijn overwegend pragmatisch. Ze hebben oog voor hun latere loopbaan, maar vinden plezier erg belangrijk. Familie en vrienden spelen een uitermate belangrijke rol. Pas daarna komen zaken als opleiding en beroepskeuze. 
Verder is het kenmerkend dat de jeugd optimistisch is. Ze ruiken als het ware dat het allemaal om hen draait - jeugdigheid is in deze tijd een begeerde eigenschap. 
Dat plezier maken hoge ogen gooit mag zo zijn, het dient wel onder liefst comfortabele omstandigheden plaats te vinden. Het onderzoek laat zien dat een hoge levensstandaard dan ook steeds belangrijker wordt.
Verder is opvallend dat de cultus van 'ik ben bijzonder' nogal levend is. Niets scoort lager in het onderzoek dan de wens te doen wat alle anderen doen. 
Fijn dat dit aspect zo nadrukkelijk wordt vermeldt, want het was Welingelichte Kringen nog niet opgevallen dat jongeren zo hun best doen niet op hun soortgenoten te lijken.

Bron: Die Zeit

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (1)
Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 17 september 2010 | Door: kellygreen



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Politie onderzoekt haatdragend Sharia-filmpje: "Democratie ten val brengen"
Het Openbaar Ministerie en de politie doen onderzoek naar uitspraken van leden van Sharia4Holland, vrijdag op de Dam in [...]

foto
Deze vrouw kleedde zich als Obama voor de lol van Berlusconi
Nu hij geen macht meer heeft, is de aandacht voor de fratsen van Silvio Berlusconi verslapt, maar uit de processen [...]

foto
Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter
Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...]

foto
Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen
Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...]

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 22:53:26 +0200 (Sat, 26 May 2012 20:53:26 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 22:53:26 +0200 (Sat, 26 May 2012 20:53:26 GMT) 
Procestijd pagina: 0.344 sec.