Reacties (17)
"volhouwertjes"?
Ondanks dat westerlingen zichzelf voorliegen dat hoofddoekjes onder dwang worden gedragen, blijven de meisjes daar protesteren tegen het verbod. Als hoofddoekjes onder dwang werden gedragen, dan zouden deze meisjes niet protesteren en de blanke helden die ze hebben gered van de onderdrukking, omarmen. Dat gebeurt niet. Heel gek...
Geplaatst op: woensdag 22 september 2010 | Door: Mo
Alle religie bij jeugdigen is onder groepsdruk en onder invloed van ouders. Waarom is het dragen van een hoofddoek zo erg? Ik vind het besnijden van pasgeboren jongetjes een veel ergere inbreuk. Maar daar hoor ik niemand over.
En voordat mensen weer antisemiet beginnen te schreeuwen of komen met de 'eerste wet ter meerdere glorie van zichzelf', dat geldt wat mij betreft dus voor Moslims en Joden.
Geplaatst op: woensdag 22 september 2010 | Door: p i m
Politiek wordt wat kermis vroeger was voor de armen. Vroeger: Geef het grauw drank en spelen dan zal het establishment wel zorgen voor hun eigen portemonnee.
Geplaatst op: woensdag 22 september 2010 | Door: Goudje
Dat is niet zo gek, Mo. De Blijf van mijn Lijf huizen ter bescherming van agressie tegen vrouwen zitten immers vol met bedreigde moslima´s.
Diegenen die geen zin hebben om te vluchten, houden zich liever koest. Ik geef ze geen ongelijk. Veel mannen waar deze meisjes mee te maken hebben, zijn nogal agressief, om het eufemistisch uit te drukken.
Geplaatst op: woensdag 22 september 2010 | Door: Ansie
Mo, Het VRT-nieuws heeft eens een reportage gedraaid op een school waar een hoofddoekverbod ingesteld werd. Als de camera van het VRT-nieuws de meisjes vroeg of de hoofddoek vrijwillig zeiden ze allemaal lachend "ja".
Toen de VRT een gelegenheid creëerde waar ze onherkenbaar hun verhaal konden doen is ongeveer de helft langs gekomen om te vertellen dat ze blij waren met het verbod, omdat ze eerst zonder hoofddoekje liepen, maar dan werden ze genegeerd en gepest door ongeveer alle jongens en een paar meisjes die echt uit overtuiging een hoofddoek droegen.
Om de pesterijen te stoppen waren ze maar een hoofddoek gaan dragen.
Geplaatst op: woensdag 22 september 2010 | Door: Ronald|
Boerka's verbieden is tot daar aan toe, dat snap ik wel, maar hoofddoekjes gaat wel erg ver, tenzij je dan ook meteen maar alle religieuze symbolen verbiedt.
Bang voor Islamitische scholen maar niets zeggen over Katholieke scholen? Da's ook een beetje raar, in Frankrijk zijn ze wel wat consistenter.
Sowieso is die hoofddoek meer een mode-statement geworden dan een teken van vroomheid, ik zie zat meisjes met hoge hakken, strakke kleding, zo'n grote zonnebril en nagellak, maar wel een hoofddoek, als je die mensen gaat verbieden een hoofddoek te dragen wordt het een symbool van verzet, zoals vroeger de lange haren.
Geplaatst op: woensdag 22 september 2010 | Door: Jan
Nu maar hopen dat de linkse politieke garde dit in gaat zien. Het kan dus blijkbaar wel.
Geplaatst op: woensdag 22 september 2010 | Door: Jasper
Mode statement? Nee Jan, dat ze een hoofddoek vaak combineren met hakken en een strakke spijkerbroek heeft niets te maken met de hoofddoek als mode-item. Hakken en strakke spijkerbroeken zijn blijkbaar Halal, vandaar dat onder Moslima's er veel verscheidenheid is op dat gebied. Dat zijn de enige plekken waar men zich kan kleden naar eigen wens. Het is pas een modeverschiijnsel wanneer niet-Moslim vrouwen het gaan dragen. En dan niet een lullig kapje maar een echte hoofddoek.
Het wordt tijd dat we alle religieuze symbolen uit de openbare sfeer halen. Beter voorkomen dan genezen.
Geplaatst op: woensdag 22 september 2010 | Door: N. Davidson
"Hakken en strakke spijkerbroeken zijn blijkbaar Halal"
En ik maar denken dat Moslima's zich bescheiden moeten kleden van hun geloof, dat ze mannen het hoofd niet op hol mogen brengen door hun lichaamsvormen te accentueren (want dat doen strakke broeken en hakken, daar zijn ze voor uitgevonden).
Geplaatst op: woensdag 22 september 2010 | Door: Jan
Ronald, dat is niet waar. Er waren inderdaad een paar meisjes die gepest worden door voornamelijk jongens omdat ze geen hoofddoek droegen. Dit was zeker niet de helft, daarnaast was het natuurlijk geen representatieve steekproef, dus dat zegt alsnog niks.
Feit is wel dat in landen waar de hoofddoek verboden is, er veel vrouwen zijn die daar erg mee zitten. Turkije, Tunesie en Marokko verbieden hoofddoeken op verschillende manieren. Er zijn daar felle discussies over het verbod en het valt op dat bij alle onderzoeken steeds meer dan tweederde van de vrouwen tegen een hoofddoekverbod is.
Ik snap dat er genoeg vrouwen zijn die gedwongen worden, al dan niet geweldloos, maar dat is geen excuus. Het is ook geen excuus om het te verbieden omdat je jongeren anders zou indoctrineren. Dat is een flutargument omdat elke vorm van opvoeding al de richting bepaald voor het kind. Hoe "vrij" deze ook is.
Wat betreft de blijf-van-mijn-lijf huizen. Het grootste gedeelte is van allochtonen afkomst en daar zit een aanzienlijk deel Moslima's tussen, maar dat is geen religieuze kwestie maar een culturele. De Islam verliest het op het vlak van vrouwenrechten helaas maar al te vaak van culturele middeleeuwse praktijken.
Geplaatst op: woensdag 22 september 2010 | Door: Mo
Los van alle emancipatorische en godsdienstige aspecten, is de hoofddoek niet een probaat middel tegen die plaag van alle scholen, de hoofdluis?
Geplaatst op: woensdag 22 september 2010 | Door: Frits B
Een hoofddoek word vaak onterecht als een vrouw onder drukking gezien.En word vergeten dat het voor god dienst is.
Er zijn tegenwoordig ook meisjes die er bijna naakt op straat gaan maar dan wordt dat weer gezien als vrijheid uiting. terwijl er zo vies naar die meisje word gekeken.
Vrijheid is voor elke mens laat dus elke vrouw in haar waarde of ze nou een moslima is of niet .
Geplaatst op: woensdag 22 september 2010 | Door: bolletje
@bolletje
Oh is dat alles, gelukkig dat we apologeten en nuttige idioten als jou hebben! Voel me al een stuk minder ongerust het is maar voor Allah! De God die alle andere goden en zijn volgers varkens en apen vind! Een God die vindt dat 3/4 van de mensen die hij geschapen heeft een kopje kleiner gemaakt moeten worden. Gelukkig maar dat er vrijheid voor elk mens is, dus ook voor jouw zusjes en dochters baard aap!
Geplaatst op: donderdag 23 september 2010 | Door: Fred
@Fred
jij kent mij niet persoonlijk maar begint meteen met schelden
ik heb recht op mijn mening.
Het zegt al genoeg dat jij veel haat hebt om alles wat met een geloof te maken heeft.
En daarom ook zo leeg en verrot in jou kop ga eerst wat kennis op doen voor dat je wat te melden hebt
leef jij maar op los als een varken maar hou je grote gore bek dicht over mij ja vieze vuile fred dat je bent
Geplaatst op: donderdag 23 september 2010 | Door: bolletje
@ Fred en Bolleken ; we zijn weer goed bezig.
on topic :Als atheïstische westerling vind ik het recht van vrije meningsuiting en uiteraard ook vrije kledingkeuze normaal.
Als een katholieke school echter beslist dat er geen hoofddoeken in hun scholen mogen gedragen worden moet je dat respecteren idem als zij een uniform verplichten,tenslotte verplicht niemand je om naar die scholen te gaan.
Burka's en andere allesbedekkende kleding is misschien op zijn plaats in woestijngebieden om zich te beschermen tegen zon wind en zand maar schept hier toch maar een carnavalesk beeld van moslimvrouwen waardoor ze zich volledig uit de westerse samenleving sluiten waar ze toch deel willen van uitmaken gezien ze hier wonen.
Geplaatst op: donderdag 23 september 2010 | Door: François
Weggewikt door de
redactie.
Geplaatst op: donderdag 23 september 2010 | Door: François
Dit is zeker links inhalen, eerst ging het nog over belasting heffen, nu al over verbieden.
Waar is die KVtax eigenlijk gebleven? Mag er ook belasting op keppeltjes komen? Haarnetjes, wat moet je daar mee? En belasting op het hoofddoekje van mijn schoonmoeder uit Zeeland? En op rode stippen op het voorhoofd? Hell's Angels outfits? En o ja, ook de oor- en neuspiercings niet vergeten.
Of worden die nu ook verboden? Is de Ku Klux Klan eigenkijk in NL verboden of betalen ze ... belasting?
Geplaatst op: vrijdag 24 september 2010 | Door: Zoef de Haas
Reageren