ZATERDAG 26 MEI 2012

Is je baby al online?
zaterdag 9 oktober 2010
Door: Chantal Caes
Categorie: Samenleving

Nog lang voor ze kunnen praten en lezen, worden hun foto's al op sociale netwerksites gedeeld. Uit een onderzoek van het internet-veiligheidsbedrijf AVG blijkt dat maar liefst 82% van de baby's jonger dan twee jaar terug te vinden is op het world wide web. In de USA zelfs 92%. Nieuw-Zeeland is een goede tweede met 91%, gevolgd door Canada en Australië met 84%. Verder namen de UK, Frankrijk, Duitsland, Spanje, Itaië en Japan aan het onderzoek deel. Japan was het enige land waar minder dan de helft van de 2-jarige dreumesen online waren.

Een derde van de kinderen heeft al een online leven voor ze geboren worden. Van bijna een kwart staan zwangerschapsecho's online; in de USA is dat 34%. Zeven procent heeft een eigen e-mailadres dat door hun ouders aangemaakt was. Maar het zijn niet altijd de jonge ouders die hun kind online zetten. Slecht 33% van de foto's en wetenswaardigheden worden door jonge moeders gepubliceerd. Steeds vaker nemen andere familieleden en vrienden het initiatief.

Behalve babysmoeltjes en roze wolk verhalen, worden ook de geboortedatum, de naam, de meisjesnaam van de moeder, adres, telefoonnummer, ... vermeld. Allemaal informatie die je beter privé kan houden volgens AVG. Deze gegevens zijn namelijk heel handig voor mensen die een identiteit willen roven.

Bronnen: CNN, AOL News

  < 
 > 

Meer berichten:



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Politie onderzoekt haatdragend Sharia-filmpje: "Democratie ten val brengen"
Het Openbaar Ministerie en de politie doen onderzoek naar uitspraken van leden van Sharia4Holland, vrijdag op de Dam in [...]

foto
Deze vrouw kleedde zich als Obama voor de lol van Berlusconi
Nu hij geen macht meer heeft, is de aandacht voor de fratsen van Silvio Berlusconi verslapt, maar uit de processen [...]

foto
Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter
Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...]

foto
Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen
Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...]

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 21:37:03 +0200 (Sat, 26 May 2012 19:37:03 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 21:37:03 +0200 (Sat, 26 May 2012 19:37:03 GMT) 
Procestijd pagina: 0.346 sec.