ZATERDAG 26 MEI 2012

Derk Jan Eppink
Progressieve dominantie is (even) voorbij
maandag 11 oktober 2010
Categorie: HET BLOG


Wie het regeerakkoord doorneemt, leest passages die tien jaar geleden een klacht wegens discriminatie zouden hebben opgeleverd. Het voorkeursbeleid verdwijnt, zware criminelen worden desnoods gedenaturaliseerd. De passages werken als hamerslagen op het vorig tijdsgewricht. Rutte-Verhagen luidt het einde in van zowel de multiculturele samenleving als de politieke correctheid en wellicht ook van de dominante invloed van progressieve partijen op het opinieklimaat.

Het is niet verwonderlijk dat Rutte emotionele woede opwekt bij critici. Maar wie de kiezers van de PVV omschrijft als white trash en het nieuwe kabinet als ‘Bruin-I’, begrijpt niets van dit kantelmoment. Geert Mak wordt ‘misselijk’ en vindt dat de internationale gemeenschap moet optreden tegen Nederland. Tegen wie?

Tegen de vermeende domme Limburgers en Brabanders die op Wilders stemden en het CDA in een existentiële crisis deden belanden? Wie moet optreden? Europa, onder leiding van president Sarkozy en bondskanselier Merkel die zelf tien duizenden zigeuners uitzetten? Door de NAVO, onder leiding van secretaris-generaal Anders Fogh Rasmussen die tien jaar geleden als Deense premier de architect was van een centrum-rechtse coalitie, gedoogd door een uiterst rechtse partij?

De basisfout van de critici is dat ze zich blind staren op Wilders maar blind zijn voor de oorzaken van Wilders. Gedurende decennia is de immigratie van niet-westerse allochtonen veel groter geweest dan de absorptiecapaciteit van het sociaal-economisch weefsel in de Nederlandse steden. In de jaren negentig piekte die immigratie. Je hoefde geen Einstein te zijn om te zien dat er grote sociale fricties zouden ontstaan. Sommigen zagen dat, zoals toenmalig VVD-fractieleider Frits Bolkestein. Maar hij werd gezien als een buitenbeentje op het Binnenhof.

Ook PvdA-fractieleider Thijs Wöltgens voelde aan dat een genereus systeem van sociale voorzieningen niet is te combineren met een ruimhartig immigratiebeleid. Het gros van het politiek establishment zag echter niets. In de jaren negentig is de maatschappelijke basis gelegd voor de politieke erupties van de afgelopen jaren.

Lees verder in de Volkskrant
  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (2)
Wat grappig. Is dit letterlijk hetzelfde stuk als dat half juni in het NRC stond, of is hij helemaal opnieuw in de pen geklommen? Dat griezelwoord uit het nationaal-socialistische lexicon, überfremdung, staat er ook weer in. Goed idee. Waarom zou je iets bedenken als Hitler & Goebbels het al voor je hebben bedacht?
Geplaatst op: maandag 11 oktober 2010 | Door: Herman

Derk Jan Eppink is weer briljant als altijd.
Geplaatst op: dinsdag 12 oktober 2010 | Door: Ronald|



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Frank Verhoef
Oud-communisten vs. liberalen
De verkiezingen draaien straks om twee partijen: de Socialistische Partij van Emile Roemer en de VVD van Mark Rutte.

Bas Heijne
Rutte blijft volhouden dat het mooi weer is zelfs wanneer het plenst
Afgelopen donderdag keek ik naar het verantwoordingsdebat in de Tweede Kamer. Ik ben er nog niet van hersteld.
[...]

Youp van 't Hek
Geen nieuws
Ver van huis. San Francisco. De lobby van een hip hotel. Ik zoek nieuws op mijn iPad en vind het niet. Robben na [...]

Bert Brussen
Subsidie voor Joop.nl is belachelijk
Onlangs bepleiten Philippe Remarque (hoofdredacteur van deze krant), Frank Volmer van TMG (De Telegraaf) en Sander [...]

Bert Wagendorp
Je weet dat iedereen die zegt dat Europa zich níet voorbereidt op de grexit, liegt
Demissionair minister van Financiën De Jager zei gisteren in het debat over het ESM dat de PVV met alle [...]

Beatrijs Ritsema
Facebook, het moderne poesiealbum
De aandelen Facebook zijn kort na de beursgang achteruit gekacheld van 38 naar 34 dollar. Beleggers zijn dus alweer [...]
ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 21:39:36 +0200 (Sat, 26 May 2012 19:39:36 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 21:39:36 +0200 (Sat, 26 May 2012 19:39:36 GMT) 
Procestijd pagina: 0.292 sec.