Ontkennen, de waarheid niet onder ogen willen zien, is een bekende reflex als iemand oog in oog staat met onaangename feiten. Op korte termijn werkt zoiets goed, op langere termijn draait dergelijk gedrag dikwijls uit op een ramp.
Alasdair Palmer gebruikt dit beeld in The Daily Telegraph om uit te leggen hoe de Britse overheid met immigratie omgaat. Labour had daar totaal geen greep op. Immigranten stroomden toe en politici maakten hun kiezers wijs dat er zo veel nieuwe energie en dynamiek naar Engeland kwam. Inmiddels telt de nieuwe regering (Conservatieven en Liberalen) ook al bewindslieden die zich in dergelijke termen uitlaten.
Palmer beroept zich op cijfers die zouden aantonen dat er nauwelijks economische voordelen aan immigratie zijn verbonden. Maar laten we eens naar de sociale gevolgen kijken, zegt hij.
Een overheidsrapport meldt dat er de komende 10 jaar als gevolg van immigratie 1 miljoen extra plekken op scholen moeten komen. Een van de redenen zijn de grote gezinnnen van veel immigranten. Kosten: circa 100 miljard pond.
100 miljard pond is erg veel geld (het begrotingstekort van Groot-Brittannië bedroeg vorig jaar 155 miljard) en de vraag is: waar gaat de regering zoveel geld vandaan halen? In hoeverre worden de nodige voorbereidingen getroffen op deze nieuwe uitdaging? Want als immigrantenkinderen in de toekomst van betekenis voor Engeland kunnen zijn, dan is goed onderwijs een eerste voorwaarde.
Antwoord: er wordt in dit opzicht zo goed als niet voorbereid. Noem het ontkenning.
Bron: The Daily Telegraph
Tags:





Van dit Sharia-filmpje voor het monument op de Dam gaat veel gedoe komen . | ||
![]() Niet artsen, maar politici besturen ziekenhuizen en de zorg Het zijn opvallend vaak oud-politici die als bestuurder een flinke vinger in de pap hadden bij de verdeling van 23 [...] | ||
![]() Vaticaan-gate: de butler als boef, de gelekte geheimen, de groeiende chaos Het is de man die de paus 's morgens helpt met aankleden, die aanwezig is bij de ochtendmis en voorin de Pausmobiel [...] | ||
![]() Verkiezingen worden een duel tussen Mark Rutte en Emile Roemer De VVD en de SP hebben de meeste kans op succes bij de komende verkiezingen, althans datblijkt uit een kiezersonderzoek [...] | ||
![]() Gebruiken Republikeinen dit tegen Obama? Hij was gretige 'pot'-roker De jonge Barack Obama hield wel van een jointje. Geen probleem zou je zeggen, maar in de VS was en is het illegaal. In [...] | ||
![]() Lenteakkoord: er worden massaal rollators gehamsterd Er worden massaal rollators gehamsterd. En dat ligt waarschijnlijk aan het Lenteakkoord. Premis Medical, de grootste [...] | ||
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5
Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf
NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant
Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos
Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt
Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned
Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool
PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws





|