ZATERDAG 26 MEI 2012

Op zoek naar een vrolijk vakantiehuis
dinsdag 19 oktober 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Cultuur

Er is geen enkele reden om niet ambitieus te zijn als het om architectuur gaat, schreef Alain de Botton ooit. Want slechte architectuur kan je depressief maken, terwijl mooie gebouwen hoogstaande gevoelens weten op te roepen. 
Nou is er weinig zo deprimerend als het vakantiehuisje, Nederland staat helemaal vol met misbaksels waar te grote families worden geacht in veel te kleine onderkomens te kruipen. Het land is bezaaid met kampementen waar deze huisjes bijeen staan en het lijkt wel of een geheimzinnige wet is uitgevaardigd die voorschrijft dat alles hier klein, lelijk en smakeloos moet zijn.
Helaas beperkt dit verschijnsel zich niet tot de moerasdelta en de Financial Times juicht het toe dat er architecten zijn die pogen het vakantiehuis op een andere leest te schoeien. Vakantie is zo'n beetje het mooiste wat er is, wat zou er op tegen zijn om deze periode door te brengen in een vrolijke en smaakvolle omgeving? 
Gelukkig zijn er mensen die zich hierom wensen te bekommeren, zie de link.

Bron: Financial Times

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag architectuur:

Reacties (2)
Een mooi uitzicht is minstens zo belangrijk dan de buitenkant van een gebouw. Sommige mensen gaan als eerste alle bomen rooien en al het groen weghalen als ze een woning betrekken. Naarmate je in een meer residentiele omgeving komt, is er meer groen en zijn er meer bomen.
Geplaatst op: dinsdag 19 oktober 2010 | Door: Juriste

Dit is weer zo´n tekening voor het ego van een architect. Als je op vakantie kiest voor een huisje wil je ´s morgens met je blote voeten buiten in het gras kunnen lopen en niet het gevoel krijgen nog steeds in de lucht te zweven net als thuis.
Als je voor het uitzicht kiest op vakantie kan je beter een hotel uitzoeken van het wolkenkrabbermodel.
Geplaatst op: dinsdag 19 oktober 2010 | Door: Goudje



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Kraan 13 op NDSM-terrein in Amsterdam wordt hotel
De laatst overgebleven kraan op het NDSM-terrein in Amsterdam wordt getransformeerd tot hotel. Edwin Kornmann Rudi is [...]

foto
Michelin waardeert Amsterdam weer met drie sterren
Ondanks de werkzaamheden aan de Noord/Zuidlijn en de renovatie van het Rijksmuseum en het Stedelijk Museum blijft [...]

foto
Sex & Drugs & Rock & Roll
Ian Dury wist het al langer, maar internationale (waaronder Nederlandse) onderzoekers hebben nu ook ontdekt dat drank, [...]

foto
Bezoekersrecord voor 'Intouchables' (+ het echte verhaal)
'Intouchables' is de best bezochte Franse film ooit in de Nederlandse bioscopen. Volgens de distributeur trok de [...]

Ter nagedachtenis: Bee Gees, 'One night only' live in concert
.

foto
Robin Gibb - Bee Gee's: 1949-2012
Robin Gibb is gisteren aan leverkanker gestorven. Hij was een van de kernleden van de
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 21:53:31 +0200 (Sat, 26 May 2012 19:53:31 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 21:53:31 +0200 (Sat, 26 May 2012 19:53:31 GMT) 
Procestijd pagina: 0.373 sec.