ZATERDAG 26 MEI 2012

NRC gaat de krant nòg beter maken.... met minder mensen
woensdag 20 oktober 2010
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Media

De nieuwe hoofdredacteur van het NRC heeft een geniaal plan: hij gaat de krant een stuk beter maken en de redactie een stuk kleiner. Op zich zal iedere (ex) hoofdredacteur het beeld herkennen: als je de twintig slechtste redacteuren weg zou kunnen doen, dan stijgt zomaar vanzelf de kwaliteit. Maar dat schijnt Peter Vandermeersch bedoelen. De winst van NRC Media staat onder druk door de tegenvallende advertentiemarkt, zegt hij. 'Voordat we in zwaar weer komen, moeten we ingrijpen.'
De hoofdredacteur vertelde zijn werknemers vandaag dat NRC zwaar zal gaan inzetten op onderzoeksjournalistiek. Daarnaast wordt de zaterdagkrant begin volgend jaar vernieuwd.
Begin november zullen de eerste pagina's van NRC 'een gedaantewisseling ondergaan'.

Bron: De Volkskrant

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (6)
Onderzoeksjournalistiek is inderdaad interessanter voor de lezers, maar ook gevaarlijk werk voor journalisten, omdat er dan schandalen aan het licht komen, die in de doofpot moeten blijven.
Geplaatst op: woensdag 20 oktober 2010 | Door: Juriste

Zoals altijd en overal is het probleem: hoe kun je goed selecteren op kwaliteit zonder teveel onrust en schade aan te richten. Natuurlijk kan de NRC (net als de publieke omroep) moeiteloos twintig procent klaplopers ontslaan en de rest stimuleren tot betere prestaties. De vraag is alleen: hoe organiseer je dat?
Geplaatst op: woensdag 20 oktober 2010 | Door: Aad van Rooijen

Geen ANP wel informatie en achtergronden: ik ben voor.

Voor het ANP hebben we de nu.nl of Metro al (ik erger me dood aan die slordige rommel in een betaalde krant). Voor de overige koppen van gisteren hebben we de welingelichtekringen.nl en voor "getelegraafd ANP" de Spits. Aardige columns en opinies zijn ook steeds vaker op het web te vinden, de krant kan zich dus permitteren om een selectie te maken.
Geplaatst op: donderdag 21 oktober 2010 | Door: balk

Onderzoeksjournalistiek is in essentie een contradictio in terminis, zeker het soort waar rechts Nederland de vingers bij afllkt.
Geplaatst op: donderdag 21 oktober 2010 | Door: Cornelis Berend

Ah, eindelijk een krant die het snapt. Onderzoeksjournalistiek is het enige waar je een krant nog voor open wilt slaan.
Geplaatst op: donderdag 21 oktober 2010 | Door: Jasper

NRC is kansloos want het heeft de aansluiting met zijn traditionele niche verloren en probeert nu wanhopig de niche van de Volkskrant binnen te dringen.
Geplaatst op: zaterdag 30 oktober 2010 | Door: Nittickson



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Nieuwe studio voor Journaal: De NOS houdt het 'lopende' nieuws bij
Het NOS-Journaal ziet er vanaf zondag anders uit. Hetzelfde logo - met de rode cirkel - maar veel wordt ook anders. De [...]

foto
Miss Travel: voor wie reislust heeft
Als je vroeger geen geld voor vakantie had, ging je met een beschreven stuk karton of met alleen je duim, langs de weg [...]

foto
Zo staat Sacha de Boer er voortaan bij in het Journaal
Het publiek van het journaal vergrijst en dus komen er veranderingen. De taal wordt populairder, de uitstraling [...]

foto
Na de cover van Time: Waar is Aisha nu?
In 2010 verscheen ze op de omslag van Time. De foto van het verminkte gezicht van de jonge Afghaanse vrouw ging de [...]

foto
Er zijn meer mobieltjes op de wereld dan tandenborstels
Een van de CEO’s van SAP, een van de grootste bedrijfssoftware leveranciers, kwam in een van zijn recente [...]

foto
CNN-presentator gooit gast uit live-show: "Je bent vreselijk"
CNN's sterpresentator Anderson Cooper had er na een paar vragen schoon genoeg van: "Ik heb werkelijk niks meer om [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
ADVERTENTIE
Nu actueel op Twitter:
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 21:55:07 +0200 (Sat, 26 May 2012 19:55:07 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 21:55:07 +0200 (Sat, 26 May 2012 19:55:07 GMT) 
Procestijd pagina: 0.296 sec.