ZATERDAG 26 MEI 2012

Alles (maar dan ook alles) over de prijzen en huren van huizen
dinsdag 26 oktober 2010
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Economie

De hoogte van de huren, de ontwikkeling van de verkoopprijzen, in euro's of in koopkracht, en dat in een heleboel landen, allemaal in een enkele infografiek.
Je moet er voor naar de Economist, want daar houdt men meer van feiten dan van meningen. Maar als je dat doet, dan weet je hoe de ontwikkeling van de huurprijzen in Nederland is in vergelijking met, bijvoorbeeld,  Belgie. Of Frankrijk. En waar de huizenbubbel het ergste was (tip: ze eten daar Tapas)
En dat allemaal onder deze ene link

Bron: The Economist

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (12)
In Nederland stijgen de huizenprijzen! dat is goed nieuws.
Geplaatst op: maandag 25 oktober 2010 | Door: Aad van Rooijen

Bezit de heer van Rooijen misschien zelf een huis wat bezwaard is met een 115% geheel/gedeeltelijk aflossingsvrije hypotheek?
Geplaatst op: maandag 25 oktober 2010 | Door: zandbak

RTL-Z heeft vandaag een poll over huizenprijzen:
http://www.rtl.nl/%28/financien/rtlz/nieuws/%29/components/financien/rtlz/2010/weken_2010/43/1025_nederlanders_somber_ove_huizenmarkt.xml

De vraag is:
Trekt de huizenmarkt in Nederland in 2011 aan?
Ja, huizen worden volgend jaar duurder: 19%
Ja, huizen worden veel duurder: 3%
Nee, de huizenprijzen blijven gelijk: 22%
Nee, de huizenprijzen dalen verder: 37%
Nee, de huizenprijzen kelderen: 19%
Aantal stemmen: 5442

56% van de nederlanders verwacht dat de prijzen (veel) verder dalen.

Als deze verwachting uitkomt dan is het goede nieuws dat voor jongeren en een-verdieners het makkelijker wordt om een eigen woning te kopen.
Het slechte nieuws is dat hypotheek-banken dan weer een nieuwe bail-out zullen eisen van de belastingbetaler.
Geplaatst op: dinsdag 26 oktober 2010 | Door: zandbak

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 26 oktober 2010 | Door: replica handbags

Huizen zijn in Nederland duur vanwege de door de overheid gecreëerde schaarste aan bouwgrond (lees: het mellkoetje van de gemeentes).

Zo lang dat niet veranderd en het besteedbaar inkomen gaat niet omlaag zullen de prijzen echt niet ver dalen, en gaan ze binnenkort gewoon weer stijgen.
Geplaatst op: dinsdag 26 oktober 2010 | Door: Ronald|

Schaarste? Er staan meer dan 200.000 huizen te koop op funda, hoezo schaarste? Ja, niet iedereen kan voor een appel en een ei in het centrum van Amsterdam wonen, maar dat wil nog niet zeggen dat er schaarste is.

Besteedbaar inkomen niet omlaag? Reken maar van yes! Besteedbare kredietruimte omlaag doordat de bankmannetjes minder vlijtig geld uitlenen? Jazeker, komt eraan.

Mensen zien nu dat kosten koper echt kosten zijn, en niet meer binnen een paar jaar terugverdient kunnen worden, en dat een eigen huis niet meer de flappentap van vroeger is.

Als deze dingen bij elkaar en het feit dat de startersregelingen zijn opgedoekt wijzen maar 1 richting op: dalende huizenprijzen.
Geplaatst op: dinsdag 26 oktober 2010 | Door: Kapotjeplov

Volgens Mellie is de oudste makelaarswijsheid nog altijd de enige makelaarswijsheid. De prijs voor een huis wordt bepaald door 3 dingen: locatie, locatie en locatie. Tel daarbij op de marktwet: prijs wordt niet bepaald door het product, maar door vraag en aanbod.

In de randstad zullen de prijzen op zijn minst stabiel blijven; provincies lopen leeg naar de randstad, en er wordt weinig bijgebouwd. In de provincie zullen de prijzen echter wel gaan zakken.
Geplaatst op: dinsdag 26 oktober 2010 | Door: Melvin van der Sunshine

Melvin zegt:
In de randstad zullen de prijzen op zijn minst stabiel blijven
Dat betwijfel ik , o.a. om de volgende redenen:

Een (groot) deel van woningen in de randstad is kwalitatief (zeer) slecht of lijdt aan achterstallig onderhoud. Deze woningen zakken langzaam naar de werkelijke waarde, namelijk grondprijs-sloopprijs.

Drechtsteden , toch ook randstad wordt door de Rabobank al als krimpgebied aangeduid , een gebied waar een overschot aan huizen is. Daar zal ook de wet van vraag en aanbod blijven gelden.
Geplaatst op: dinsdag 26 oktober 2010 | Door: zandbak

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: woensdag 17 november 2010 | Door: nikexyz

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: woensdag 24 november 2010 | Door: only33

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: woensdag 24 november 2010 | Door: only33

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: woensdag 9 maart 2011 | Door: yueyan



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
'Help de Grieken alsjeblieft'
Nu toeristen het massaal laten afweten, komen de Nederlanders in Griekenland in het geweer. Ze zijn bezorgd over de [...]

foto
Saai! Alle telefoons lijken nu op een iPhone
Het tomeloze succes van Apple leidt er toe dat alle telefoons er nu hetzelfde uitzien. Zwart, glanzend hoekig, bijna [...]

foto
De Telegraaf: 'Vakantiegeld verdwijnt bij faillissement eurolanden'
Wat kost het de gemiddelde Nederlander als de redding van de zwakste eurolanden, Portugal en Ierland en Griekenland, [...]

foto
7 vragen die je zelf kunt stellen in je sollicitatiegesprek
1. Wat is de grootste opgaven waar uw bedrijf/organisatie mee zit, en wat is het aandeel van uw afdeling om die opgave [...]

foto
Nu gaat het echt mis met de Nederlandse economie
Toen de economische teruggang na de crisis van 2008 meeviel haalden we opgelucht adem. Te vroeg, constateert het FD. De [...]

foto
3 ton boete voor stoute bankier Deuss
De Nederlandse oliehandelaar/bankier John Deuss is vandaag schuldig bevonden aan illegaal bankieren en het niet melden [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 22:03:30 +0200 (Sat, 26 May 2012 20:03:30 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 22:03:30 +0200 (Sat, 26 May 2012 20:03:30 GMT) 
Procestijd pagina: 0.238 sec.