ZATERDAG 26 MEI 2012

Hoezo: meevallende banencijfers uit Amerika?
vrijdag 5 november 2010
Door: Emmeke Smit
Categorie: Economie

Helemaal blij waren ze weer vandaag op het Damrak en op andere plaatsen waar de alchemisten van de bonussen de economie brouwen. Meevallende banencijfers uit de VS. Deze grafiek, hieronder een stuk groter te zien, laat zien hoezeer ze meevallen.
Voor mensen zonder bril: ieder lijntje heeft een ander kleurtje en ieder kleurtje is een naoorlogse recessie. De verticale stippellijn geeft het dieptepunt van iedere crisis aan.
De meevallende Amerikaanse banencijfers zitten aan de uiterste rechterzijde van het aller-onderste lijntje. Zelfs nu, nu de economie kennelijk herstelt, is de werkloosheid hoger dan op het dieptepunt van iedere andere naoorlogse recessie.

 

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (7)
Meevallen betekent in dit geval ten opzichte van de verwachtingen vlak voor/op het moment van bekendmaken van de cijfers. Deze verwachtingen zijn in de aandelenkoersen 'ingeprijst'. Zijn de cijfers dus minder slecht of beter, dan waren de prijzen dus te laag.
Meevallen is dus hier niet ten opzichte van eerdere recessies. Weliswaar een interessant plaatje, naar op het Damrak heeft men daar (op de korte termijn) geen boodschap aan.
Geplaatst op: vrijdag 5 november 2010 | Door: Maarten

Meevallen betekent in dit geval ten opzichte van de verwachtingen vlak voor/op het moment van bekendmaken van de cijfers. Deze verwachtingen zijn in de aandelenkoersen 'ingeprijst'. Zijn de cijfers dus minder slecht of beter, dan waren de prijzen dus te laag.
Meevallen is dus hier niet ten opzichte van eerdere recessies. Weliswaar een interessant plaatje, naar op het Damrak heeft men daar (op de korte termijn) geen boodschap aan.
Geplaatst op: vrijdag 5 november 2010 | Door: Maarten

Alles wat de witte man met pak uit amerika zegt,mag je in twijfel trekken
Geplaatst op: vrijdag 5 november 2010 | Door: de bonn

Als het plannetje van Bernanke en de andere Neo-Cons lukt dan zal de USA over 1 of 2 jaar net zulke goedkope arbeiders hebben als China. De USA zal dan een exorbitant rijke bovenlaag hebben van een paar % en een hele grote onderlaag van arme weinig verdienende pechvogels.
Het grote voordeel is dan dat er weer volop werk zal zijn (tegen hongerloontje).
Geplaatst op: vrijdag 5 november 2010 | Door: zandbak

De rest van de wereld beseft dat er een totale ineenstorting op komst van de dollar, en begint actie te ondernemen. Ze hebben feitelijk geen andere keus. De meeste landen hebben historisch gezien hun eigen munteenheden ondersteund met een dollarreserve van gemiddeld 63% van hun totale voorraad buitenlandse valuta. Recent bleek echter dat de dollar nog maar 37% uitmaakt van alle nieuwe buitenlandse financiële reserves. Het behoeft dan ook geen twijfel dat de Amerikaanse dollar een veel besproken onderwerp is bij de Centrale Banken van de wereld.
In een recent artikel in de Britse krant 'Independent' werd onthuld dat er geheime gesprekken zouden zijn tussen de Arabische landen, China, Rusland, Japan en Franrkijk, met als doel de dollar als wereld reserve munteenheid voor de handel in ruwe olie te vervangen door een nieuwe 'meng'valuta, die onder andere zal bestaan uit de euro, de yen en de Chinese yuan (renminbi). Officials ontkenden onmiddellijk dat er zulke geheime gesprekken zouden zijn, maar dat voorkwam niet dat de dollarkoers opnieuw een flinke klap kreeg.
Deze bijeenkomsten kunnen gezien worden als een duidelijk teken dat het vertrouwen in de VS tanende is. Het is niet te zeggen wanneer zich dit zal uiten in bijvoorbeeld een nieuwe valutacrisis (val van de dollar) of een andere financiële calamiteit, maar de signalen dat de Amerikaanse regering alle vertrouwen in het buitenland aan het verliezen is, worden met de week sterker en sterker.
Niemand zal de VS nog kunnen redden
Wat zou er nog gedaan kunnen worden om een catastrofe te voorkomen? Beleggingsicoon Will Rogers zei ooit 'als je je in een gat bevindt, is het eerste wat je moet doen: ophouden met graven.' Simpel gezegd: Amerika moet fors snijden in haar uitgaven. Alleen op die manier kan er mogelijk nog iets worden gedaan om al die ongedekte financiële verplichtingen aan te pakken. Dat betekent onder andere keiharde ingrepen in de sociale zekerheid en de gezondheidszorg.
Noch de president, noch het Congres lijken dit echter ook maar enigszins te overwegen. Daarom is de financiële koers die de VS vaart één van de grootste risico's voor de hele wereldeconomie. Zowel de FED als de Amerikaanse overheid hebben de giftige financiële rotzooi die de banken vorig jaar op hun knieën brachten, overgenomen. Om 'het systeem te redden' zijn beide partijen de overheidstekorten en -schuld gaan monetariseren (printen van nieuw geld), een traject dat heel veel andere overheden al eerder hebben gevolgd en dat steevast leidde naar hun ondergang.
De Amerikaanse overheid is in financieel opzicht op sterven na dood. Het moment van de waarheid, wanneer dit niet meer te ontkennen zal zijn, wordt nog zo lang mogelijk uitgesteld. Maar in tegenstelling tot Fannie Mae & Freddie Mac, General Motors, Citigroup of één van de vele andere met 'bailouts' uitgekochte banken en bedrijven, zal er dan niemand zijn om het land te redden.
Geplaatst op: vrijdag 5 november 2010 | Door: G.H.

Die 600 miljard dollar, waarom is die eigenlijk niet uitgedeeld aan de wereldbevolking? Iedereen, jong en oud, 100 dollar om iets moois van te kopen. Dat zou toch een geweldige stimulans voor de economie zijn.
Geplaatst op: zaterdag 6 november 2010 | Door: Aad van Rooijen

Aad , heb je misschien iets te veel gedronken (gerookt of gesnoven) ? ;-)
Geplaatst op: zaterdag 6 november 2010 | Door: zandbak



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
'Help de Grieken alsjeblieft'
Nu toeristen het massaal laten afweten, komen de Nederlanders in Griekenland in het geweer. Ze zijn bezorgd over de [...]

foto
Saai! Alle telefoons lijken nu op een iPhone
Het tomeloze succes van Apple leidt er toe dat alle telefoons er nu hetzelfde uitzien. Zwart, glanzend hoekig, bijna [...]

foto
De Telegraaf: 'Vakantiegeld verdwijnt bij faillissement eurolanden'
Wat kost het de gemiddelde Nederlander als de redding van de zwakste eurolanden, Portugal en Ierland en Griekenland, [...]

foto
7 vragen die je zelf kunt stellen in je sollicitatiegesprek
1. Wat is de grootste opgaven waar uw bedrijf/organisatie mee zit, en wat is het aandeel van uw afdeling om die opgave [...]

foto
Nu gaat het echt mis met de Nederlandse economie
Toen de economische teruggang na de crisis van 2008 meeviel haalden we opgelucht adem. Te vroeg, constateert het FD. De [...]

foto
3 ton boete voor stoute bankier Deuss
De Nederlandse oliehandelaar/bankier John Deuss is vandaag schuldig bevonden aan illegaal bankieren en het niet melden [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 23:13:20 +0200 (Sat, 26 May 2012 21:13:20 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 23:13:20 +0200 (Sat, 26 May 2012 21:13:20 GMT) 
Procestijd pagina: 0.302 sec.