ZATERDAG 26 MEI 2012

Oorlog in het gezin
zaterdag 13 november 2010
Door: Chantal Caes
Categorie: Samenleving

Sinds 2001 werden meer dan 2 miljoen Amerikaanse soldaten uitgezonden naar Afghanistan en Irak. Bijna 6000 mensen sneuvelden en ongeveer 40.000 soldaten keerden terug met ernstige verwondingen. Nog eens duizenden lijden aan posttraumatische stress, depressies, woedeaanvallen en slaapstoornissen. Dat kan leiden tot 'zelf-medicatie' met alcohol of drugs en zo tot een verslaving: de 'soldier's disease'.

Gezinnen hebben hier onder te lijden. De cyclus van uitgezonden worden - terugkeren - reïntegreren - weer uitgezonden worden - kan een zware belasting vormen voor het gezin. Kinderen van militairen hebben vaak last van psychische klachten. Gezien het feit dat de oorlog in Irak al ruim 7 jaar duurt, zijn er duizenden kinderen die niet beter weten dan dat het altijd oorlog is.

Echtelieden groeien uit elkaar. De thuisblijvende parter kan zich niet voorstellen wat de militair in het oorlogsgebied meemaakt. De thuisblijver, meestal een vrouw, moet haar eigen boontjes doppen en wordt assertiever en onafhankelijker dan voorheen. Dat leidt in veel gevallen tot relatieproblemen en niet zelden tot een scheiding. In veel gevallen zijn er ook seksuele problemen. Lichamelijke ziekten en handicaps kunnen tot impotentie leiden. Een depressie is niet bevordelijk voor je libido en een alcohol- of drugsverslaving evenmin. En dan zijn er nog de (onbehandelde) SOA's die werden opgelopen de oorlogsgebieden.

Strijden voor volk en vaderland wordt vaak geromanticeerd. Soldaten worden afgeschilderd als helden, maar van 'en ze leefden nog lang en gelukkig' komt in veel gevallen niets terecht.

Bronnen: Huffington Post (1), (2)

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (5)
"ferme jongens. stoere knapen" komen terug op apegapen.
Geplaatst op: zaterdag 13 november 2010 | Door: Jaap Punter

Poetic Justice
Geplaatst op: zaterdag 13 november 2010 | Door: Rob

En onze huidige regering wil een politiemissie naar afghanistan sturen, 50 agenten en tenminste 300 !!! militairen. En waarom: om internationaal niet af te gaan! moet je je daarom weer blootstellen aan die ellende? Er wordt gesnoeid op alle mogelijke culturele instellingen om een paar honderd miljoen te besparen, terwijl die "missie"een veelvoud kost. Wie dat begrijpt, mag het zeggen? Ik in ieder geval niet. Gaarne een reactie als ik het verkeerd ziet.
Geplaatst op: zaterdag 13 november 2010 | Door: hertog

De getallen zouden in percentages moeten worden uitgedrukt. Zonder uitzending krijgt een percentage SOA of psychische problemen en daarvoor zou dan moeten worden gecorrigeerd.
Geplaatst op: zaterdag 13 november 2010 | Door: Juriste

@ Juriste: 'Mental and behavioral health visits increased by 11% in these children when a military parent deployed; behavioral disorders increased 19% and stress disorders increased 18%' (compared with when a parent was home).

bron: pediatrics.aappublications.org/cgi/content/abstract/peds.2009-2856v1
Geplaatst op: maandag 15 november 2010 | Door: chantal caes (red)



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Politie onderzoekt haatdragend Sharia-filmpje: "Democratie ten val brengen"
Het Openbaar Ministerie en de politie doen onderzoek naar uitspraken van leden van Sharia4Holland, vrijdag op de Dam in [...]

foto
Deze vrouw kleedde zich als Obama voor de lol van Berlusconi
Nu hij geen macht meer heeft, is de aandacht voor de fratsen van Silvio Berlusconi verslapt, maar uit de processen [...]

foto
Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter
Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...]

foto
Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen
Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...]

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 23:24:40 +0200 (Sat, 26 May 2012 21:24:40 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 23:24:40 +0200 (Sat, 26 May 2012 21:24:40 GMT) 
Procestijd pagina: 0.26 sec.