ZATERDAG 26 MEI 2012

De nieuwe wereldburger spreekt prima Nederlands
dinsdag 16 november 2010
Door: Emmeke Smit
Categorie: Samenleving

Gisteren mocht Rick Nieman van het RTL-Nieuws kort de Britse vice-premier Nick Clegg interviewen. 'We gaan het in het Nederlands proberen.' Dat lukt wonderwel. De Britse vice-premier spreekt vrijwel accentloos Nederlands. Dat heeft hij te danken aan zijn Nederlandse moeder, Hermance van den Wall Bake. Clegg werd tweetalig opgevoed en spreekt daarnaast ook Duits, Spaans en Frans. Bovendien stroomt er dankzij zijn vader, een kwart Russisch bloed door zijn aderen. Toen het er tijdens de Britse verkiezingen heet aan toeging, vond de rechtse pers het nodig zijn Brits-zijn ter discussie te stellen: 'Clegg is by blood the least British leader of a British political party.' In  de felle commentaren die volgden, werd o.m. gewezen op de on-Britse afkomst van de Queen en haar Griekse man, die als Phillipos werd geboren op Korfoe... Zou Clegg eigenlijk een dubbel paspoort hebben?

En dan de Albanese minister van Binnenlandse Zaken, Lulzim Basha heet hij. Vanwege het wegvallen van de visumplicht voor Albanezen in Europa bezocht Saskia Dekkers hem namens Nieuwsuur. Ook hij spreekt prima Nederlands. Na een studie rechten in Utrecht werkte hij voor het Joegoslavië-tribunaal in Den Haag. Daarna keerde hij terug naar Albanië (misschien wel net zo handig als je voornaam Lulzim is, dat heeft in het Albanees ongetwijfeld een betere bijklank...). Sinds 2007 maakt hij deel uit van de Albanese regering.

In het interview benadrukt Basha hoe belangrijk het voor studenten en het bedrijfsleven kan zijn om vrij door Europa te kunnen reizen, zonder elke keer een visum te moeten aanvragen. Hij spreekt daarbij ongetwijfeld uit ervaring. Toen de EU-ministers vorige week besloten Albanië en Bosnië op te nemen in het Schengen-gebied, vond de Nederlandse regering het nodig om alvast van het meest negatieve scenario uit te gaan. Minister Gert Leers bedong een voorbehoud bij de Europese Commissie: bij te veel misstanden (zoals illegale arbeid) kan de grens weer gesloten worden. 

Basha spreekt in het interview  trouwens van 'Europese waardigheid'. De Nederlandse regering kan hem vast wel uitleggen wat dat inhoudt.

Bronnen: RTL, Nieuwsuur

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (3)
Zonder Europese taal zullen we nooit 1 Europa worden. Bij de talen van de grote landen staan er veel te veel ego's in de weg, dus het is nu duidelijk: Nederlands wordt de dagelijkse voertaal in Europa.
Geplaatst op: dinsdag 16 november 2010 | Door: Ronald|

Hoezo is 1 taal nodig voor 1 Europa?
In 1 Nederland wordt toch ook talloze accenten gesproken? Voor mij is een Duitser net zo onverstaanbaar als een Fries of iemand uit Limburg.
Een gemeenschappelijke 2e of 3e taal komt wel van pas. De rest is onzin.
Geplaatst op: woensdag 17 november 2010 | Door: Leks

Wetenschap functioneert al decennia met een taal. Ik zie geen reden waarom dat op politiek/diplomatiek niveau niet zou kunnen. De gemiddelde burger heeft toch niet veel te maken met mensen aan de andere kant van de unie.
Geplaatst op: donderdag 18 november 2010 | Door: JS



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Politie onderzoekt haatdragend Sharia-filmpje: "Democratie ten val brengen"
Het Openbaar Ministerie en de politie doen onderzoek naar uitspraken van leden van Sharia4Holland, vrijdag op de Dam in [...]

foto
Deze vrouw kleedde zich als Obama voor de lol van Berlusconi
Nu hij geen macht meer heeft, is de aandacht voor de fratsen van Silvio Berlusconi verslapt, maar uit de processen [...]

foto
Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter
Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...]

foto
Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen
Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...]

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 22:10:16 +0200 (Sat, 26 May 2012 20:10:16 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 22:10:16 +0200 (Sat, 26 May 2012 20:10:16 GMT) 
Procestijd pagina: 0.356 sec.