ZATERDAG 26 MEI 2012

Europa in crisis: Oostenrijk zegt dat de Grieken in hun sop mogen gaarkoken
dinsdag 16 november 2010
Door: Emmeke Smit
Categorie: Economie

De Europese afgrond blijkt dichterbij dan we dachten. Dinsdag middag kondigde de Oostenrijkse minister van financiën Proell dat Oostenrijk niet van plan is te betalen als de Grieken niet in staat blijken de afgesproken bezuinigingen te realiseren.

 Dat is dus geen loos dreigement, want dat de Grieken hun doelen niet halen staat vast.

"Wij hebben aanwijzingen dat de Grieken hun doelen niet halen. Met name de belastingontvangsten zijn lager dan we hadden afgesproken."
Dat klopt, maar dat komt vooral omdat de Grieken hun economie op last van EU en IMF hebben stuk bezuinigd. De economische activiteit is drastisch afgenomen en dus zijn ook de belatsinginkomsten lager. Het Griekse begrotingstekort zal in 2010 uitkomen op 9,4 procent, en niet op de 7,8 procent die was afgesproken.

Griekenland is 110 miljard euro beloofd, in delen te betalen. Als zou blijken dat de Oostenrijkers kunnen weigeren, dan is het hek van de dam, want ook in veel andere Europese landen is onder de belastingbetalers weinig enthousiasme om de Griekse rekening te betalen.
"De cijfers die we nu hebben geven ons geen reden om in december ons deel van de Griekse rekening te betalen."

En het belooft ook niet veel goed voor de reddingsplannen die nog moeten worden gemaakt voor Ierland, Portugal en - wie weet - Spanje en Italië.

 

Bronnen: Bloomberg, Daily Telegraph

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (7)
Beste Emmeke, dit hebben we al zo vaak gezien, come on. De soep wordt niet zo heet gegeten als wordt opgediend, geen woorden maar daden etc. Ergo paniekzaaierij, hypevorming, how you want to name it :-).
Geplaatst op: dinsdag 16 november 2010 | Door: satoricaster

Beste S.
Dan gaat u toch fijn iets anders (naar eigen keus) doen
Geplaatst op: dinsdag 16 november 2010 | Door: Emmeke

Ach Emmeke,
99% v/d bevolking denkt zoals s.
Het euro crash scenario komt echter snel dichterbij en dan zitten de reddingsboten vol en wordt het voor de meeste huili huili.
Geplaatst op: dinsdag 16 november 2010 | Door: loper

Crisis voordeel: Euro zeepbel spat uiteen

Het idyllische droombeeld van een verenigd Europa, zal uiteindelijk net als destijds de Internet zeebel uiteenspatten. Het is vooralsnog honderden miljarden pompen in de teloorgang van het Europese financiële stelsel. Landen van Europa verenigt u met het Europese land, maar zorg wel dat u begrotingstekort niet boven de afgesproken 3 procent komt. De Euro landen die letterlijk het pompen of verzuipen principe toepassen zijn: Spanje, Portugal, Italië, Griekenland en Ierland deze landen hadden altijd al een zwakkere economie dan hun sterkere Europese broeders zoals Nederland en Duitsland. Door begrotingstekorten af te dekken met onaflosbare staatsobligaties stevenen de zwakkere Euro landen af op een hels bankroet. Investeerders zien er geen heil meer in om geld te steken in staatsobligaties die de inkt op het waarde papier niet waard zijn. Zaken doen met landen waar de kans op wanbetaling met de minuut steeds groter dreigt te worden. Is jezelf de doodsteek toe brengen.

Oost-Europese landen staan te popelen om toe te kunnen treden tot de Europese unie, omdat Brussel met de geldbuidel zwaait voor als verwelkoming voor haar nieuwe leden en de aangesloten landen vriendelijk, doch dringend vraagt de economie van de zwakkere landen financieel te ondersteunen. Daar komt dan nog bij dat de vermogende landen zelf met de moed der wanhoop miljarden, miljarden en nog vele miljarden blijven pompen in de bloedsomloop van hun in een debacle verkerende huidige financiële stelsel. Het hart blijft pompen, maar de aorta is al op vele plaatsen gescheurd. Operaties vinden halsoverkop plaats, maar de patiënt bloed langzaam een zekere dood tegemoet. De AEX monitor, de graadmeter van de economie verbreekt diepterecord na diepte record, het is vooralsnog wachten op de definitieve knal. Die nog harder zal klinken dan de stoffige knal van de beurskrach uit 1929 ”we all go down together, again!!”

Als de Oost-Europese landen de euro versneld zouden invoeren gaat dit probleem alleen nog maar groter worden. De euro verliest steeds meer waarde en aanzien. De huidige munteenheden van de welwillende toetredende Oost-Europese landen, zijn nog minder waard dan de nagel waar de meeste bewonder van die landen hun kont mee afkrabben. En landen die willen maar ál graag de megalomane Euro. Wie gaat dat allemaal betalen?

De Oost-Europese banken staan er nog slechter voor dan de West-Europese, of was het andersom? De financieel sterkere Euro landen zullen uiteindelijk eerder kiezen voor het herstel van de eigen economie, dan het redden van de bodemloze financiële armoede van de andere. Dan ziet de eigen munteenheid weer het levenslicht. En kunnen we de pleuro zien als een heuse nachtmerrie. Sinds de invoering van de pleuro, hebben miljoenen mensen er totaal geen fiducie in dat deze munt een kans van slagen heeft. Alles van productie tot het leveren van goederen en diensten is na de introductie van de euro duurder geworden Met veel epische bombarie kregen wij burgers een munt die niemand wilde hebben. De euro is je vriend zolang je maar genoeg verdiend…..

Als een feniks zal de gulden weer uit haar as herrijzen, en van de waardeloze euro biljetten kunnen de energiebedrijven hun ovens nog jaren laten branden.

De euro is als een griepepidemie, je hebt er niet om gevraagd, maar wel gekregen.
Geplaatst op: dinsdag 16 november 2010 | Door: Robert Boerleider the Columnist

De euro wordt van ons allemaal


Deze slogan kregen we tot in de treurnis door onze strotten geduwd. Radio, internet en tv er was geen ontkomen meer aan: de euro komt er aan. Amper 8 jaar na de introductie is het zeer evident dat het euro kaartenhuis wankelt en wellicht op instorten staat.

Was het niet Gerrit Zalm...?(Ojee daar zijn we weer!Het slechte nieuws blijft hem immers maar achtervolgen.) die triomfantelijk op tv de eerste euro’s uit de flappentap trok? De mythe was, dat we er allemaal beter van zouden worden. Een Self-fulfilling prophecy, alles werd 2 keer zo duur en de rest is geschiedenis. Nederland en Duitsland de 2 beste jongetjes uit de Europese economische klas hebben als enige al jaren hun huishoudboekje op orde: het begrotingstekort mag niet meer dan 3% bedragen. Griekenland heeft met behulp van de voorheen prestigieuze goudeerlijke investeringsbank Goldman Sachs aan malafide creatieveboekhouding gedaan.

Nu Griekenland op sterven na dood is, moeten de overige Eurolanden een ware Griekse tragedie voorkomen. Door diep in de buidel te tasten met het vriendelijke doch dringende verzoek: 110 miljard euro in een bodemloze put te stoppen.

Griekenland kan de rente van de miljarden aan staatsleningen die het bij de meeste Europese banken (banken die zelf nog aan het overheidinfuus liggen) en pensioenfondsen als obligatieleningen heeft uitstaan allang niet meer terug betalen.

Er moet zelfs bij het IMF worden geleend voor herfinanciering en rente afdracht van de torenhoge schulden, terwijl er ondertussen geen cent wordt afgelost. Hoe moet een land dat al jaren in een heuse recessie verkeerd bezuinigen van nog minder naar niets? Het begin van het einde van de euro doet haar intrede. Spanje, Portugal, Italië en zelfs Frankrijk wacht hetzelfde lot.

Deze landen kampten voor de introductie van de euro al met een begrotingstekort van dubbele cijfers. Economisch zwakke landen zoals de Oostblokjes werden met luid trompetgeschal binnen gehaald. Vele duizenden miljarden aan euro’s gaat het nog meer kosten om alle landen binnensboord te houden. Europa gaat failliet! Van die euro balen we straks allemaal.
Geplaatst op: dinsdag 16 november 2010 | Door: Robert Boerleider the Columnist

De gier als bankier

Kredietcrisis? Wij bankgiers kunnen er niks aandoen, het ging ons slechts om de poen. Het grote graaien was nét als een berg vers geslacht vlees. Wie slim, sluw en goed achterbaks is vliegt snel weg en verdient het meest. En, wat doen wij gieren van bankiers? Wij dalen neder van uit de arrogante hoogte, en nemen zoveel mogelijk mee…..Dat de wereld naar de verdoemenis gaat kan ik niks aan doen. Waar is mijn bonus? Ik heb recht op die poen!

Als de wereldeconomie straks weer hersteld is, zou ik zo weer doen. Mea Culpa’s? Die zijn voor de paus. Ik ben een bankgier en heb het geld leren eten, dat is alles wat ik consumeer en ik wil steeds meer, meer, en meer. Op naar het nog grotere krijtstreeppak vervaardigt van Vicuña de duurste wol ter wereld, de 2e Bentley Hunaudieres , een vonkel nieuwe Aston Martin DB 9 voor mijn vrouw, mijn 3e villa reikt tot hoog in de wolken, zodat ik de ellende van wat ik heb aangericht niet kan zien.

Piramide beleggingsspel, ondoorzichtige financiële constructies, heeft u geen geld om te lenen? Ik help u graag naar de hel en uit uw problemen. Zet uw handtekening maar snel op het papier, hier is de sleutel van uw nieuwe huis veel plezier.

Mijn bonus is binnen ik heb mijn plicht gedaan, ach kan je je hypotheek later niet meer betalen? Da’s dan niet zo lekker voor je, dus flink balen. Slaap maar lekker onder een brug, mijn duizend euro aan provisie is binnen. Ik ben een bankgier en leef van die poen, met welke oen kan ik morgen weer zaken doen?

Conclusie: de veroorzakers van de hufterigheid in de bancaire top, en de ontstane financiële crisis deze bankiers moeten veroordeeld worden tot een wekenlange celstraf in het gierenverblijf te Amsterdam Artis. Zodat ze hun soortgenoten eens beter leren kennen. Die gieren vreten dan ’s nachts het overtollige rijke vet van de bancaire lijven.

En prikken ze ook nog de ogen uit. Dan kunnen ze nooit en te nimmer de wereld zo laten sidderen als nu. De Mea Culpa’s zijn dan écht te laat. En staat de eens zou puisant rijke bankgier werkeloos en straatarm op straat.
Geplaatst op: dinsdag 16 november 2010 | Door: Robert Boerleider the Columnist

Ik was dit weekend in Wenen en zag allemaal verkiezingsposters hangen. Dat verklaart de klare taal. Daarna een plas... zoals het was.
Geplaatst op: woensdag 17 november 2010 | Door: Harry



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
'Help de Grieken alsjeblieft'
Nu toeristen het massaal laten afweten, komen de Nederlanders in Griekenland in het geweer. Ze zijn bezorgd over de [...]

foto
Saai! Alle telefoons lijken nu op een iPhone
Het tomeloze succes van Apple leidt er toe dat alle telefoons er nu hetzelfde uitzien. Zwart, glanzend hoekig, bijna [...]

foto
De Telegraaf: 'Vakantiegeld verdwijnt bij faillissement eurolanden'
Wat kost het de gemiddelde Nederlander als de redding van de zwakste eurolanden, Portugal en Ierland en Griekenland, [...]

foto
7 vragen die je zelf kunt stellen in je sollicitatiegesprek
1. Wat is de grootste opgaven waar uw bedrijf/organisatie mee zit, en wat is het aandeel van uw afdeling om die opgave [...]

foto
Nu gaat het echt mis met de Nederlandse economie
Toen de economische teruggang na de crisis van 2008 meeviel haalden we opgelucht adem. Te vroeg, constateert het FD. De [...]

foto
3 ton boete voor stoute bankier Deuss
De Nederlandse oliehandelaar/bankier John Deuss is vandaag schuldig bevonden aan illegaal bankieren en het niet melden [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 22:10:35 +0200 (Sat, 26 May 2012 20:10:35 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 22:10:35 +0200 (Sat, 26 May 2012 20:10:35 GMT) 
Procestijd pagina: 0.308 sec.