ZATERDAG 26 MEI 2012

Romeins legioen overleeft in China
vrijdag 26 november 2010
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Wetenschap

De Chinees op de foto heeft onmiskenbaar westerse trekken. Dat klopt, want in het gebied waar hij woont heeft tweederde van de bevolking DNA dat afkomstig is uit Europa. Veel van die Chinezen hebben dan ook blauwe ogen, ogenvan vorm ook  die niet zo Chinees zijn.
Nu zeker is dat de bewoners uit Liqian, in de buurt van de Gobi woestijn uit Europa komen wordt ook een verklaring waarschijnlijker, schrijft de Telegraph, over hun herkomst.
Ze zouden de overblijfselen zijn van het legioen van Marcus Crassus. dat in 53 voor Christus werd verpletterd door de Parten  uit Iran.
Crassus werd onthoofd, maar een deel van de troepen zou zijn ontkomen en richting China zijn gemarcheerd, waar ze nog altijd wonen.
Er zijn wetenschappers die het geloven, er zijn er ook die het een te mooi sprookje vinden.
Maar dat de bewoners van dat ene kleine stukje China 2000 jaar geleden in Europa zaten lijkt vast te staan. Toch intrigerend.

 

Bronnen: Daily Telegraph, China Daily

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (3)
Leuke theorie, zou best kunnen. Maar de kans dat er vrouwen tussen die Romeinse soldaten zaten is niet groot, dus zouden deze westerse trekken vooral in de Y-chromosomen moeten zitten.

Zeker is ook dat de zg zijderoute al vele duizenden jaren oud is, en dit gebied ligt er niet ver vandaan. Dus er kunnen ook meerdere kandidaten zijn. Ik denk niet dat Marco Polo bij machte was zo'n grote schare nakomelingen te maken...
Geplaatst op: vrijdag 26 november 2010 | Door: Zoef de Haas

Beste Zoef,

Het Y chromosoom is niet het enige chromosoom dat mannen doorgeven...
Geplaatst op: zaterdag 27 november 2010 | Door: Menno

Het kunnen ook de Russen zijn, want Rusland grenst aan China. Is er een verschil tussen Caucasisch DNA en Romeins DNA te onderscheiden?
Geplaatst op: maandag 29 november 2010 | Door: Juriste



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Vinden mannen dom uitziende vrouwen aantrekkelijker?


Mannen op zoek naar een one-night-stand blijken de voorkeur te geven aan een niet al te pientere, dronken [...]

foto
Top 10 nieuwe diersoorten
Elk jaar worden er nieuwe, onontdekte diersoorten gevonden. Het International Institute for Species Exploration[...]

foto
Max Planckinstituut: Elke 10 tot 20 jaar kans op ernstige kernramp
De kans op een ernstige kernramp werd altijd geschat op eens in de 2000 jaar of zelfs eens in de 100.000 jaar. Maar [...]

foto
Waarom we vaak kiezen wat de ander ook kiest
Al op het schoolplein of in de speeltuin willen kinderen altijd met hetzelfde speelgoed spelen. Maar ook in latere [...]

foto
Hoe word je astronaut (en wat schuift het?)
Hoe word je astronaut? Vanuit het internationale ruimtestation ISS adviseert André Kuipers om een [...]

foto
We hebben hersenen, omdat we bewegen
Wat we waarnemen met onze ogen, oren en andere zintuigen, wordt door onze hersenen verwerkt zodat we passend kunnen [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 22:25:35 +0200 (Sat, 26 May 2012 20:25:35 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 22:25:35 +0200 (Sat, 26 May 2012 20:25:35 GMT) 
Procestijd pagina: 0.279 sec.