zaterdag 11 februari 2012
voorpagina politiek economie samenleving media wetenschap opinie boeken cultuur
minder lezen, meer weten

Blokkers laatste column: Joseph Goebbels en Walter Ulbricht (en Rottenberg...)
dinsdag 6 juli 2010
Door: Jan Blokker
Categorie: Opinie

‘Een informateur’, schreef Felix Rottenberg twee weken geleden in Het Parool, ‘moet verwarring zaaien, pauzes inlassen en de druk met nachtelijke telefoongesprekken langzaam opvoeren’ – en hij ontsloeg op papier het oliemannetje Rosenthal dat alles verkeerd deed.

Zijn keuze viel vervolgens op Jaap Burger, die in 1973 de ‘onmogelijke’ coalitie tussen christenen en progressieven voltooide.

De heer Burger bleek helaas overleden, maar Felix, die haast had, presenteerde dezelfde week zijn derde kandidaat: Alexander Rinnooy Kan. Het loffelijke tempo dat hij zo ontwikkelde, kreeg vertraging toen Nederland pas in de vierde week ontdekte dat het de PVV – grootste verkiezingsoverwinnaar met vijftien zetels – onrecht deed door haar niet alsnog over een kabinet te laten mee-onderhandelen. 

Rottenberg, de Thomas L. Friedman van de Amsterdamse New York Times, ontwierp onmiddellijk een plan, en vatte de hoofdlijnen samen voor zijn zaterdagslezers. De eerste alinea is nog niet voorbij of er staan al twee verrassende formateurs klaar: Hans Wiegel en Geert Wilders. Wiegel – sinds jaar en dag bekend van vroeger – is Felix’ ideale man, die snel een kort regeerakkoordje geschreven heeft (alle pijnpunten van de Partij voor de Vrijheid present), die ‘als een sluipmoordenaar’ het CDA bewerkt om de coalitie VVD-PVV te gedogen, en de roomse Hans Hillen overhaalt om tot het kabinet toe te treden als vicepremier en minister van Economische Zaken. En wie doet op dringend verzoek van Wilders Financiën, terwijl Wilders zelf op dringend verzoek van Wiegel Binnenlandse Zaken neemt (om de politie direct op knieschoten te kunnen instrueren), en Marco Pastors de Vogelaarportefeuille krijgt?
 
Felix is nog geen driekwart met z’n column onderweg, of z’n ploeg zit al in de Trèveszaal.

Lees verder in NRC Next

Bron: nrc next

  < 
    
 > 

Meer berichten:

Reacties (12)
Boven de laatste column die ik van hem las stond: doe die tweets weg. Meesterlijke boutade tegen dat leipe getwitter. Wat zal ik deze onafhankelijke commentator van de tijdgeest misen!
Geplaatst op: dinsdag 6 juli 2010 | Door: George

Hij was een gigant. God, wat ga ik die man missen. Ik beken het eerlijk: soms wist ik pas wat mijn mening was, nadat ik Blokker gelezen had! Hij was altijd messcherp,stond boven alle partijen, hij was zoals ze in andere culturen hebben en éren een wise old man!
Geplaatst op: dinsdag 6 juli 2010 | Door: Daantje

Wat prachtig ook z'n laatste, over Rottenberg notabene. Hij typeert deze onnavolgbare man in zulke schitterende vergelijkingen en bewoordingen. Ik zal ze ook missen, z'n columns.
Geplaatst op: dinsdag 6 juli 2010 | Door: Huub

Requiescat in pace.
Geplaatst op: woensdag 7 juli 2010 | Door: N. Davidson

Ondertussen vergelijkt Blokker tussen de regels door wel de PVV van Wilders met de nationaal-socialisten van Hitler. Waarom toch altijd die nare vergelijkingen? Hoezo zijn we terug in de jaren dertig?
Geplaatst op: woensdag 7 juli 2010 | Door: Karel

Het is jammer dat Blokker overleden is, maar hij kan terugkijken op een goed en interessant leven. En tot ver na je 80ste actief als columnist verdient ook een pluim. Zelf had ik niet zoveel met die man. In mijn ogen toch een echte linksmens. Zo'n beetje alles rechts van het CDA was in zijn ogen nazi. Hij heeft ook wel goede dingen gedaan. Zo schijnt hij met zijn cultuurfascisme Paul Verhoeven het land uitgegejaagd te hebben, maar dat heeft Verhoeven geen windeieren gelegd en het filmpubliek een aantal aardige films opgeleverd.
Geplaatst op: woensdag 7 juli 2010 | Door: Jacques Jour

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: zaterdag 28 augustus 2010 | Door: discountbagshop

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: yueyan

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: yueyan

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: yueyan

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: yueyan

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: yueyan



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Bij Justitie mag geen enkel naar woord klinken over de vader van Maxima
Het Openbaar Ministerie heeft geweigerd in het eigen personeelsblad een interview te publiceren met de voormalige [...]

foto
Poolse rapper maakt Geert belachelijk met tegensite
Grappig. De Poolse rapper Mr. Polska, een snel opkomende ster in de jongerencultuur, heeft ook een site. Met de site [...]

foto
PVV gaat op Polen- en Bulgarenjacht
De PVV gaat mensen helpen die last hebben van Polen of Bulgaren. De bijna-regeringspartij heeft een klaaglijn geopend [...]

foto
'Niet iedere beschaving is even waardevol'
De Franse minister van Binnenlandse zaken Guéant heeft voor opschudding gezorgd. IN een toespraak voor een [...]

foto
Joost Eerdmans: 'Waarom moet alles zo transparant zijn?'
De PVV 'drinkt als enige partij niet uit de subsidiekraan' in tegenstelling tot bij voorbeeld VVD en SP die 'miljoenen [...]

foto
De EU spendeert 3 miljoen euro aan reclame voor insecten
Waarom de EU het belangrijk vindt dat Europeanen meer insekten gaan eten is niet bekend. Maar dat vinden ze. In grote [...]
Opinie van Mootz
Ivan Wolffers
Hoe gespeeld wordt met de behandeling van vrouwen in de overgang

Vandaag online in het medische vakblad een redactioneel commentaar over de twijfel die sommige deskundigen proberen te zaaien over het onderzoek dat zorgde voor de enorme vermindering in het voorschrijven van de hormonale overgangsbehandeling. Ooit waren de vrouwelijke hormonen uiterst gewild door de marketingstrategie [...]

het blog
Jean-Pierre Geelen
Is er opvang voor de slachtoffers Jeroen Snel en Tijs van den Brink vandaag?

Toch een momentje, om twee minuten over acht. De prachtig grijze Wiebe Wieling, voor minstens achttien microfoons in een persconferentie, live uitgezonden op ongeveer alle zenders: 'Beste mensen: ik heb geen goed nieuws.'
Boven het land klonk het sissende geluid van een kolossale ballon die leegliep. Om met [...]

het blog
Marcel Hulspas
Help de PVV lekker scoren!

Raak! Een puntje voor Geert! Wat zal hij hebben genoten! Een pracht van een boze reactie, in de NRC van dinsdag. Van een hoogleraar nota bene, en een 'senior onderzoeker'. Wat dat laatste is mag Joost weten, maar dat zal Geert ook geen moer interesseren. Waar het om gaat is dat hij weer twee linkse landverraders lekker op [...]

VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 11 Feb 2012 02:34:15 +0100 (Sat, 11 Feb 2012 01:34:15 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 11 Feb 2012 02:34:15 +0100 (Sat, 11 Feb 2012 01:34:15 GMT) 
Procestijd pagina: 0.278 sec.