zaterdag 11 februari 2012
voorpagina politiek economie samenleving media wetenschap opinie boeken cultuur
minder lezen, meer weten

Compleet voetbalteam in Colombia vermoord
dinsdag 27 oktober 2009
Door: Thieu Vaessen
Categorie: Politiek

De moordenaars waren gekleed in het zwart. In het grensgebied tussen Colombia en Venezuela is een compleet Colombiaans voetbalteam ontvoerd en vervolgens geëxecuteerd. Wonder boven wonder overleefde één speler het bloedbad. En hij moet alsnog voor zijn leven vrezen, aangezien hij de enige is die de schuldigen kan aanwijzen.
De ontvoerders waren goed voorbereid, zo meldt Der Spiegel. Halverwege de voetbalwedstrijd doken ze op. Ze lazen de namen op van de spelers die moesten meekomen en in een vrachtwagen werden geladen. Dat was twee weken geleden. Inmiddels zijn de lijken van elf spelers gevonden.
De verklaringen van de enige overlevende - de 18-jarige Manuel Junior Cortes die zwaar gewond raakte door een kogelschot - wijzen erop dat de ontvoerders meenden dat het voetbalteam bestond uit leden van een paramilitaire eenheid. Sommige politici stellen dan ook dat het bloedbad het werk moet zijn van een van de Colombiaanse guerrillabewegingen.
Delen van Colombia worden al langere tijd geteisterd door een bloedige oorlog tussen guerrillabewegingen en rechtse paramilitaire eenheden, die elkaar onder meer controle over de drugshandel betwistten. Familieleden van de spelers van het voetbalteam -  Los Macineros, de Pindaverkopers geheten - spreken fel tegen dat de voetballers iets van doen hadden met paramilitaire eenheden.
Het bloedbad heeft tot nieuwe spanningen tussen Colombia en Venezuela geleid. Colombia meent dat guerrilleros een vrijhaven vinden in het Venezuela van Hugo Chavez.

Bron: Der Spiegel

  < 
    
 > 

Meer berichten:



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Chinese Twitter zegt dat Kim Jung Un dood is
Weibo is de Chinese versie van Twitter en vrijdag was daar een aanzwellend gerucht dat de kersverse leider van Noord [...]

foto
Van welke beroemdheden hield de FBI nog meer een dossier bij?
Behalve van

foto
CDA en Verhagen (eindelijk) op ramkoers met de PVV
Het CDA wil dat VVD en PVV akkoord gaan met hervormingen in de zorg, op de arbeids- en de woningmarkt. Hiermee [...]

foto
Ed Nijpels vindt het niks: De VVD lijkt teveel op de partij van Wilders
Er wordt steeds meer gemord in de VVD, zegt Ed Nijpels, oud partijleider, in het AD. Maar bijna niemand durft dat [...]

foto
Bij wie hebben de Grieken géén schuld?
Als we al dat geld per vrachtwagen naar Griekenland brengen wordt het een heel lange file!

foto
Satellieten en drones bespioneren Europese boeren
De EU besteedt miljarden per jaar aan landbouwsubsidies. En in plaats van inspecteurs worden steeds vaker satellieten [...]
De Koppensneller
Feminisme is nog niet dood: vijftigers willen ook neuken (19:22) De Pers

Corrupte Italianen moeten oppassen, de Italiaanse fiscus is op oorlogspad. (17:53) Follow the Money

'Kuifje in Afrika' wordt niet verboden (17:55) de Pers

Fietsfanaten verkiezen fietsen boven seks (17:53) De Telegraaf

NS wordt overstelpt door claims (17:52) de Volkskrant

Meldpunten voor Limburgers, Belgen en gezellige Polen (22:29) De Volkskrant

De werkgelegenheid gaat volledig over de kop (18:15) Welgeld

FBI geeft dossier over Steve Jobs vrij (17:38) Bloomberg

'Stemmingmakerij' PVV wekt alom woede (11:58) BN De Stem

Twintigjarige 'wonderinvesteerder' Alexander Mans, blijkt een eerste klas brokkenpiloot met een levendige fantasie. (09:31) Follow the Money

Tip en volg ons!
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 11 Feb 2012 01:16:36 +0100 (Sat, 11 Feb 2012 00:16:36 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 11 Feb 2012 01:16:36 +0100 (Sat, 11 Feb 2012 00:16:36 GMT) 
Procestijd pagina: 0.345 sec.