vrijdag 10 februari 2012
voorpagina politiek economie samenleving media wetenschap opinie boeken cultuur
minder lezen, meer weten

De drie belangrijkste geld-ziekten
zaterdag 30 januari 2010
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Samenleving

Bijna iedereen heeft een rare relatie met geld, is er door verblind, of een beetje bang voor, of geeft er irrationaal teveel van uit. Drie op de vier Amerikanen noemt geld als belangrijkste stressfactor van hun bestaan.  Brad Klontz, een financieel psycholoog, maakt onderscheid tussen drie geldziekten:
1. De geld vermijdingsziekte. Er zijn een heleboel mensen die enge enveloppe niet openmaken, niet willen weten wat er op hun rekening staat, hun kop in het zand steken.
2. De geldaanbiddingsziekte. Geld is alles, veel meer dan het echt is. Bij die ziekte hoort ook gokverslaving, workalocolism.
3. Relationele geldziekte. Je liegt over geld, geld geven an anderen ook als je het eigenlijk niet hebt, kortom, geld gebruiken en misbruiken in het contact met anderen.
Het stuk van Brad Klontz is uiteraard genuanceerder, en voor ieder die zich hierboven gekend voelt aan te raden: je doet wel gek, maar je blijkt niet de enige.

Bron: PsychologyToday

  < 
    
 > 

Meer berichten:

Reacties (3)
Ik mis de belangrijkste geldziekte: Hebzucht.
Geplaatst op: zondag 31 januari 2010 | Door: Jacques Jour

Chaque Jour, dat lijkt me nr. 2 slimpie
Geplaatst op: zondag 31 januari 2010 | Door: Paul

Geld is een ruilmiddel, nooit een doel op zich, want dan leef je niet. Iedereen ruilt geld voor goederen, diensten, of desnoods rente. Maar nooit voor geld, dat is nutteloos. Het geeft geen behoefte bevrediging om de hele dag geld te ruilen (ik geef jou een euro krijg ik een andere euro van jou terug), zonder meerwaarde.

Het benoemen van die geldziekten lijkt me niet meer dan labellen om het labellen. Een patient is niet genezen, omdat degene weggaat met het label aanbiddingsziekte. Nu kunnen we dit weten gaan we u probleem aanpakken. Mooi, dat weet ik nu dank u wel, ik voel me nu al een stuk beter.

Leuk voor de schrijver, die krijgt wereldwijd veel aandacht en nu weer over tot de orde van de dag.
Geplaatst op: zondag 31 januari 2010 | Door: eva



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Inspirerende quotes van Disney Figuren
Lees hier wat hartverwarmend levensadvies van verschillende figuren uit Disney films:

You’re [...]

foto
Engelsen komen lekker goedkoop studeren in Maastricht
Volgens de Guardian zwelt de golf Engelse studenten aan die niet in Engeland studeert, maar in Nederland. Veel colleges [...]

foto
Bossche tietendokter deed de borsten zwart
H. Maas Geesteranus, een inmiddels overleden plastisch chirurg van het Jeroen Bosch Ziekenhuis in Den Bosch wordt er in [...]

foto
Waarom plastische chirurgie kan worden aangeraden
Het staat in een kwade reuk: botox en andere middelen om jezelf te verfraaien. Toch is er een objectieve reden om er [...]

foto
Speciaal wooncomplex voor homo's
Het COC Haaglanden heeft ervoor gezorgd dat er op korte termijn een 'roze' wooncomplex komt in Den Haag.

[...]

foto
Homo's & Islam: de dubbelhartigheid van principes
In alle Moslim landen geldt dat Allah en Mohammed niet van homoseksualiteit zijn gediend. Maar het rondje Moslim-landen [...]
De Koppensneller
Meldpunten voor Limburgers, Belgen en gezellige Polen (22:29) De Volkskrant

De werkgelegenheid gaat volledig over de kop (18:15) Welgeld

FBI geeft dossier over Steve Jobs vrij (17:38) Bloomberg

'Stemmingmakerij' PVV wekt alom woede (11:58) BN De Stem

Twintigjarige 'wonderinvesteerder' Alexander Mans, blijkt een eerste klas brokkenpiloot met een levendige fantasie. (09:31) Follow the Money

Raad van Commissarissen van Ajax stapt 'vrijwillig' op (08:55) Powned

Greek minister heads to Brussels with incomplete bailout deal (08:51) Reuters

'CDA is blut en schrapt mogelijk najaarscongres' (17:29) Elsevier

Aandeelhouders Ahold dagvaarden Deloitte (14:35) Welgeld

Na dooi in het weekeind keert de winter volgende week weer terug (13:56) de Telegraaf

Tip en volg ons!
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Fri, 10 Feb 2012 15:19:55 +0100 (Fri, 10 Feb 2012 14:19:55 GMT)
Pagina gegenereerd: Fri, 10 Feb 2012 15:19:55 +0100 (Fri, 10 Feb 2012 14:19:55 GMT) 
Procestijd pagina: 0.344 sec.