zaterdag 11 februari 2012
voorpagina politiek economie samenleving media wetenschap opinie boeken cultuur
minder lezen, meer weten

De sportschool: bron van allerlei huidziektes
woensdag 4 augustus 2010
Door: Monique Smits
Categorie: Wetenschap


Je in het zweet werken op een sportschool of fitnessclub. De meeste mensen denken dat ze er gezond van worden. Maar er ligt wel degelijk een gevaar op de loer. Want was je niet je handen met antibacteriële zeep voor en na het gebruiken van het roeiapparaat, cross trainer of halters, dan is de kans groot dat je thuis komt met een of andere huidziekte. Zo’n besmetting kan ook plaatsvinden als je niet meteen je sportkleding uittrekt of andermans handdoek gebruikt, waarschuwt The New York Times.
De krant meldt dat huidinfecties bij sportmensen veelvuldig voorkomen. Ze zouden zelfs de oorzaak zijn van meer dan de helft van alle infecties die zich voordoen bij wedstrijdsporters.
En daar moet niet al te lichtvaardig over gedacht worden, schrijft de Times. Voor dat je het weet blijkt een onschuldig puistje een dodelijke stafylococ (MRSA) die resistent is voor de meeste antibiotica.
Advies van The New York Times: controleer of de sportschool in antibacteriële zeep en doekjes voorziet om zweterige handvatten schoon te maken.

Bron: The New York Times

  < 
    
 > 

Meer berichten:

Reacties (11)
Je kunt ook gewoon in de tram stappen. Er komt altijd een moment dat je stevig die stang pakt. Of pinnen en daarna met diezelfde vingers een broodje eten.
Geplaatst op: woensdag 4 augustus 2010 | Door: Herman

Of gewoon naar kantoor gaan, natuurlijk.

Telewerken, een van de vele moderniseringen die maar niet van de grond komt in asfaltland NL, zou niet alleen miljarden aan verloren uren in de file besparen, maar ook een gigantische hoeveelheid ziektedagen, want je pikt de griep niet meer op kantoor op, en neemt hem niet mee naar huis waar je partner hem weer naar zijn kantoor meeneemt.
Geplaatst op: woensdag 4 augustus 2010 | Door: Herman

Een 'sportschool bezoeken' is in mijn beleving iets anders dan 'intensief sporter zijn'. Besmetting met MRSA (de 'ziekenhuisbacterie') is vooral gevaarlijk voor mensen met een ernstig verminderde weerstand. Op grond van dit artikel zou ik intensief sporten bij hoogbejaarden afraden.
Geplaatst op: woensdag 4 augustus 2010 | Door: CC

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: donderdag 5 augustus 2010 | Door: huanglongjin

Als er veel van dit soort publicaties komen, komt er ook nieuwe handel. Fitness handschoentjes. Ik ben benieuwd hoe die eruit gaan zien. Met of zonder vingers, van zeemleer of van katoen, oranjekleurig of rood-wit-blauw?
Geplaatst op: vrijdag 6 augustus 2010 | Door: Goudje

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 6 augustus 2010 | Door: itiaoshui

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: yueyan

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: yueyan

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: yueyan

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: yueyan

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: yueyan



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Grottekeningen gevonden van Neanderthalers
Lang is gedacht dat Neanderthalers, de mensachtigen die vooraf gingen aan homo sapiens, niet in staat waren tot [...]

foto
Waarom we maar beter iedere dag alcohol kunnen drinken
Een huidig experiment heeft uitgewezen dat we creatiever zijn als we dronken zijn. Bij deze creativiteitstest, de [...]

foto
Waarom wilskracht belangrijk is, en hoe het te krijgen
Wilskracht is een mentale spier die je kunt trainen. Mensen die dat doen leiden vaker een succesvol en gelukkig leven. [...]

foto
De gletsjers smelten helemaal niet heel snel weg
De laatste jaren waren er veel alarmerende berichten: de gletsjers zouden razendsnel bezig zijn te  verdwijnen met [...]

foto
De vrolijke kant van dyslexie
Over dyslexie wordt doorgaans gesproken in sombere tonen, vooral door ouders die menen dat hun Japie faalt als gevolg [...]

foto
Laat je peuter met z'n handen eten: dat voorkomt obesitas
Peuters die de kans krijgen om met de vingers te eten hebben meer kans om een gezond eetpatroon en een gezond gewicht [...]
De Koppensneller
Feminisme is nog niet dood: vijftigers willen ook neuken (19:22) De Pers

Corrupte Italianen moeten oppassen, de Italiaanse fiscus is op oorlogspad. (17:53) Follow the Money

'Kuifje in Afrika' wordt niet verboden (17:55) de Pers

Fietsfanaten verkiezen fietsen boven seks (17:53) De Telegraaf

NS wordt overstelpt door claims (17:52) de Volkskrant

Meldpunten voor Limburgers, Belgen en gezellige Polen (22:29) De Volkskrant

De werkgelegenheid gaat volledig over de kop (18:15) Welgeld

FBI geeft dossier over Steve Jobs vrij (17:38) Bloomberg

'Stemmingmakerij' PVV wekt alom woede (11:58) BN De Stem

Twintigjarige 'wonderinvesteerder' Alexander Mans, blijkt een eerste klas brokkenpiloot met een levendige fantasie. (09:31) Follow the Money

Tip en volg ons!
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 11 Feb 2012 01:30:09 +0100 (Sat, 11 Feb 2012 00:30:09 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 11 Feb 2012 01:30:09 +0100 (Sat, 11 Feb 2012 00:30:09 GMT) 
Procestijd pagina: 0.318 sec.