Man heeft bizarre bijwerking van te hoge dosis viagra

De gevolgen van een te hoge dosis viagra zijn erger dan je misschien op het eerste gezicht zou verwachten. Een 31-jarige man die te veel van de erectiepilletjes nam, kreeg problemen met zijn ogen.

In een nieuwe studie van Mount Sinai bevestigen onderzoekers dat hoge doses viagra tot beschadiging aan de ogen kunnen leiden. De schade is in veel gevallen permanent. Hoofdonderzoeker Richard Rosen legt uit: “Mensen leven vaak volgens de filosofie dat als een klein beetje van iets goed is, meer nog beter is, maar deze studie toont aan hoe gevaarlijk een hoge dosis van een normaal medicijn kan zijn.”

Rosen en zijn team bestudeerden het netvlies van de man en daar was een permanente beschadiging te zien. “Problemen met kleurzicht zijn al langer bekend, maar niet eerder hebben we het structurele effect van het middel op het netvlies zo duidelijk kunnen zien.”

De man zou hebben toegegeven dat hij de aanbevolen hoeveelheid van 50 milligram fors heeft overschreden, maar hij wist niet precies hoeveel hij dan wel had genomen. Hij vertelde nog dat de symptomen al snel na inname van het middel optraden. Tot op heden zijn zijn klachten niet verdwenen.

Zelfs mensen die zich aan de norm houden, kunnen door viagra al in lichte mate last krijgen van een soort blauwe gloed, maar dit verdwijnt vaak weer.