Wie dacht dat er alleen in de grote steden rare dingen bij de verkiezingen zijn gebeurd, vergist zich. In de Randstad dachten ze altijd al dat er beneden de rivieren gesjoemeld werd, want ja: katholieken. Maar de zuidelijke sociaal-democraten stemmen ook met een zachte 'g', en hoe zuidelijker de afkomst, hoe belangrijker het is dat je weet waar je vrienden zitten.
Zo blijken de allochtonen in Helmond, een (voormalige) industriestad in de regio Eindhoven, zo goed georganiseerd te zijn, dat vijf van de zes raadsleden voor de PvdA uit hun kringen afkomstig zijn en via voorkeurstemmen in de raad gekozen zijn.
Wie zei er dat immigranten hier niet goed ingeburgerd waren? Nieuwkomers die zoiets voor elkaar krijgen, hoeven bij geen enkele spindokter in de leer en weten de democratische spelregels naar hun hand te zetten op een manier waar heel Nederland nog een puntje aan kan zuigen. Dat is pas lokale democratie.
Natuurlijk wil de PvdA dat niet accepteren en niet voor Partij van de Allochtonen doorgaan. In Helmond hebben zatermiddag in het centrum Bosco Tondo dan ook druk zitten hertellen. De verwachting is dat het voor de totaaluitslag geen verschil maakt, maar de verhoudingen in het aantal voorkeurstemmen kan wel worden gewijzigd. Een hele geruststelling.
Bronnen: Eindhovens Dagblad, Financieele Dagblad
![]() De nieuwe trend: frosting Er is eindelijk sneeuw gevallen in Nederland. Helaas is niet iedereen daar even blij mee. Want het ziet er natuurlijk [...] | ||
![]() Het dode dierenbos Altijd al eens willen zien hoe maden een ree of een haas opvreten tot op het bot? Dat kan nu in het natuurgebied | ||
Spectaculair: NS, zo kan het ook . | ||
Waar ter wereld wordt het meest/minst verkracht | ||
![]() In Marseille - Culturele Hoofdstad 2013 - regeren de drugsbendes Marseille was al lange tijd een smet op de zonnige Mediterrane kust van Frankrijk vanwege de drugs gerelateerde [...] | ||
![]() Op 16% van de mobiele telefoons zit poep Niet alleen je telefoon is vies: je toetsenbord is bijvoorbeeld 5 keer viezer dan de wc-bril. En wat dacht je [...] | ||
Sacha de Boer heeft het ook helemaal gehad met de NS en de directeur (15:18) De Telegraaf
Kan Israël ongestraft de veroveraar en imperialist uithangen? (13:02) De Pers
Frauderende Stapel kreeg 2,2 miljoen aan subsidies (12:28) NRC
6 redenen waarom je geen Facebookaandelen moet kopen (16:06) Welgeld
Twee rechters Chipholzaak vervolgd wegens meineed (14:28) NRC
Overname van Amsterdamse zender AT5 op losse schroeven (14:25) AT5
'Waarschuwing vastgoedcrisis onzin' (13:55) Het Parool
Filip de Winter zet zijn dochter in voor campagne: in niqaab en bikini (12:01) Knack
5 tips om je online reputatie hoog te houden (10:02) WelGeld




|