zondag 5 februari 2012
voorpagina politiek economie samenleving media wetenschap opinie boeken cultuur
minder lezen, meer weten

Het oog dat alles ziet
dinsdag 8 december 2009
Door: Enzo Steenhuis
Categorie: Wetenschap

Dankzij nieuwe inplantaten kan het zicht van slechtziende mensen worden hersteld of zelfs beter worden dan het ooit is geweest. Het gaan om 'Light-ajustable lenses' (LAL). Deze lenzen zijn hetzelfde als al bestaande lensinplantaten, maar ze kunnen worden bijgesteld nadat ze zijn geplaatst, zodat ze precies kunnen worden aangepast aan de behoefte van een individu. 
De inplantaten worden al gebruikt in Duitsland en Amerika. Ze kosten 600 pond per stuk. 
De aanpassingen die aan deze lenzen kunnen worden gemaakt, zijn zo precies dat de lens ook varifocus kan worden afgesteld. Zo kunnen mensen met de lens ver weg zien maar ook goed lezen. Zelfs een leesbril is dan dus niet meer nodig. 
Het zicht van de patiënten kan zelfs beter worden dan toen ze nog jong waren, omdat zelfs natuurlijke imperfecties aan het oog kunnen worden verholpen. Mr Qureshi, een gezaghebbend figuur op het vlak van oogoperaties, heeft het zelfs over de grootste vooruitgang op het gebied van lenzen van de laatste 60 jaar. 
Enig (klein) nadeel is dat patiënten na de operatie 2 weken naar de operatie niet in aanraking mogen komen met sterk zonlicht.

Bron: The Times

  < 
    
 > 

Meer berichten:

Reacties (2)
Eerst zien, dan geloven!
Geplaatst op: dinsdag 8 december 2009 | Door: R.E. Veldwijk ()

Lijkt me niet meer dan een uitbreiding van bestaande mogelijkheden. Als de fijn-afstelling binnen een paar weken na de implantering moet gebeuren schiet je er nog niet veel mee op. Als het oog daarna verslechtert moet er toch weer een bril aan te pas komen. Ik loop zelf rond met een geimplanteerde leesbril met een bril voor buiten er over heen. Werkt prima. Maar nastaar blijft altijd mogelijk, dat heeft niets met de lens te maken.
Geplaatst op: woensdag 9 december 2009 | Door: Frits



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Hoe maak je van een muis een olifant?
Het is moeilijk om het je voor te stellen maar de olifant, die op dit moment het grootste landzoogdier is, was ooit [...]

foto
Wat gapen zegt over je relatie
Gapen werkt aanstekelijk. Dat wisten we al. Nu is echter gebleken dat het nog veel aanstekelijker werkt als je je [...]

foto
Laten we eens wat olifanten naar Australië halen
Het Afrikaanse gamba-gras, dat in de jaren '30 in Australië geïntroduceerd werd, brengt zware schade toe aan [...]

foto
Je achtergrond bepaalt je favoriete porno genre
Je zit achter je computer en zoekt op het internet naar porno. Je bekijkt verschillende scenes en afbeeldingen, totdat [...]

foto
Erasmus MC maakt dodelijk vogelgriepvirus
In het Erasmus MC hebben virologen het vogelgriepvirus zo aangepast dat het besmettelijk wordt voor de mens zonder zijn [...]

foto
Nog even en we kunnen gedachten lezen
Het is wetenschappers in Amerika gelukt om fragmenten van gedachten van mensen op te pikken. Het werkt zo: wanneer [...]
De Koppensneller
De klanten blijven weg op de Wallen (15:40) Het Parool

Sacha de Boer heeft het ook helemaal gehad met de NS en de directeur (15:18) De Telegraaf

Kan Israël ongestraft de veroveraar en imperialist uithangen? (13:02) De Pers

Frauderende Stapel kreeg 2,2 miljoen aan subsidies (12:28) NRC

6 redenen waarom je geen Facebookaandelen moet kopen (16:06) Welgeld

Twee rechters Chipholzaak vervolgd wegens meineed (14:28) NRC

Overname van Amsterdamse zender AT5 op losse schroeven (14:25) AT5

'Waarschuwing vastgoedcrisis onzin' (13:55) Het Parool

Filip de Winter zet zijn dochter in voor campagne: in niqaab en bikini (12:01) Knack

5 tips om je online reputatie hoog te houden (10:02) WelGeld

Tip en volg ons!
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sun, 05 Feb 2012 01:12:45 +0100 (Sun, 05 Feb 2012 00:12:45 GMT)
Pagina gegenereerd: Sun, 05 Feb 2012 01:12:45 +0100 (Sun, 05 Feb 2012 00:12:45 GMT) 
Procestijd pagina: 0.295 sec.