zaterdag 31 juli 2010
Hulde aan de Süddeutsche Zeitung
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010
Door: Maarten Muns
Categorie: Politiek
Bronnen: Süddeutsche Zeitung, Der Spiegel

'Vandaag Den Haag en Almere, morgen het hele land! Wat betreft overwinningsroes klinkt de rechtse populist Geert Wilders wel een beetje als Adolf Hitler, toen die kenbaar maakte, dat alles volgens plan verliep.'
Dat schreef de Süddeutsche Zeitung naar aanleiding van de verkiezingswinst van Wilders in twee Nederlandse gemeenten, afgelopen donderdag. Zeker in een land waar het verleden nog zo zwaar op het huidige politieke klimaat drukt, is het moedig van een krant om in een hoofdcommentaar een vergelijking met de opkomst van Hitler te maken. Nederlandse media durven het niet aan. Laat staan politici. Agnes Kant werd onlangs nog keihard afgestraft door enkel een verwijzing naar 'de jaren dertig', toen ze Wilders wilde aanpakken.
De vraag is of dat geheel terrecht is. Onze perceptie van 'Hitler', staat synoniem met 'Auschwitz' en 'holocaust'. Hierdoor is de Tweede Wereldoorlog meer dan goed voor ons is een moreel ijkpunt geworden. Elke vergelijking is ongeoorloofd, omdat in de jaren 1939-1945 nu eenmaal het ultieme kwaad is geschied.
Toch is de vergelijking die de Süddeutsche Zeitung hier maakt terecht. Inderdaad, Wilders heeft werkelijk last van een overwinningsroes. De PVV loopt weg uit parlementsvergaderingen, de NSDAP deed dat ook. Wilders lijkt te profiteren van de economische crisis, Hitler deed dat ook. Wilders haalt zijn stemmen bij xenofobe, ontevreden kiezers, Hitler deed dat ook. 
Nou, en? Misschien zijn er zo nog wel wat vergelijkingen te noemen, maar daarmee houdt het ook op. Niemand, ook de Süddeutsche Zeitung niet, die een dergelijke vergelijking maakt wil suggereren dat een verkiezingszege van Wilders leidt tot vernietigingskampen of wat voor andere ellende dan ook. De geschiedenis herhaalt zich niet, elke omstandigheid is uniek. De politieke omstandigheden in Weimar-Duitsland zijn onvergelijkbaar met het Nederland van vandaag de dag. Historische parallelen zijn enkel bruikbaar om actuele ontwikkelingen in perspectief te zien.
Terug naar het artikel in de Süddeutsche. Naast zijn haat tegen de islam, heeft Wilders ons land niets te bieden, schrijft de redactie. Net als andere populisten, heeft Wilders geen belang bij oplossingen. Hij misbruikt zijn kiezers vanwege hun angsten. Angst voor de ander, de toekomst, het oncontroleerbare. De opkomst van Wilders toont aan hoe erg de traditionele politiek in Nederland omver ligt.
Uiteindelijk zijn de Duitsers vooral bang dat het rechtspopulisme en anti-islamdenken, dat overal in Europa de kop op steekt, overslaat naar hun eigen Bondsrepubliek. Bekijk de tweede link voor een aardige samenvatting van wat de Duitse media zoal schreven over Wilders. De paniek grijpt de Duitsers naar de strot, zowel op links als op rechts. 

Bronnen: Süddeutsche Zeitung, Der Spiegel




Bookmark and Share

Reacties (40)
Om echt te weten waarom Wilders groot is, moet de linkse elite eens in een achterbuurt gaan wonen en echt met de moslims en andere derdewereld randfiguren gaan samenleven. Dan komen ze er achter met wat voor een ramp ze ons hebben opgezadeld.

Niet Wilders is het probleem van Nederland, maar de mensen met een niet Noord-Europese achtergrond en niet te vergeten de landsverraders op links.

De oplossing ligt dan ook in het deporteren van alle niet Germanen, het verlagen van de belasting en het meer verantwoordelijk maken van mensen voor hun eigen leven en eigen kroost. Dit is precies wat WIlders wil, niemand kan dus zeggen dat hij geen oplossingen aanbied. Wilders wil alleen niet volgens de spelregels van de verraders handelen en een oplossing zoeken samen met al die volkeren die hier naar toe zijn geïmmigreerd. Ik geef hem daar groot gelijk in.

Lang Leve Wilders.
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: alexander ()

Met fascisten als alexander in zijn aanhang heeft Wilders geen vijanden meer nodig: de PVV is kennelijk als partij Bruin genoeg voor dit stuk ongeluk!
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: Nelis

Dit moet ik serieus nemen?

Dat Wilders geen oplossingen heeft, kan zijn.
Heeft de gevestigde orde wel oplossingen?
Ik kan mij januari 2007 nog herinneren toen het generaal pardon ter stemming werd gebracht.
Leek wel een huis vol apen met dat getrommel. Is dat dan de oplossing?

De veenbrand smeult niet meer maar de brand is al hevig en het feit dat Wilders in deze omgeving aan de macht kan komt alleen doordat de gevestigde orde de parameters niet controleert.
Ze hebben dit dus aan zichzelf te danken. Jammer dat die Duitsers niet verder kijken maar ja het is lastig kijken met zo'n balk in de ogen.

Indien we in de jaren dertig zouden leven, zou ik zo voor de Joden in de bres springen.
Je denkt toch zeker niet dat ik dit nu ook voor de "nieuwe" Joden zou doen!
Mijn vriendin heeft al de nodige trauma's opgelopen van dat gespuis.
Maar Wilders stemmen? Ho ho dat mag niet want dan we splijten de samenleving!

Prrft, die is al lang gespleten en dit besef onder Nederlanders weet Wilders inderdaad goed te raken. Is Wilders hier verantwoordelijk voor?
Of de gevestigde orde die graag in de centrum van de macht willen blijven staan ongeacht de consequenties? Dat vind ik pas gevaarlijk.

Vermoord de boodschapper niet om zijn bericht.
Dat heeft geen zin.
Beter kan men eens kijken waarom de draagkracht van de Nederlanders verdwijnt.
Waarom de schouders het niet meer trekken.
Waarom de solidariteit verdwenen is.
Komt dit door de Nederlanders of door bevolkingsgroepen die helaas alleen maar meer eisen en doch minder toevoegen.
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: AvV

Wat een ontzettend slecht schrijfsel. Slechtste van wat ik heb gezien bij WK. Ben bepaald geen fan van Wilders maar zo zout heb ik het niet eerder gegeten. Een schoolkrant onwaardig.

Nog een overeenkomst: Wilders draagt broeken en heeft tien vingers! Net als Hitler! Need I say more?
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: Tim

@ Tim: volgens mij snap je het niet helemaal. Het punt is juist dat het onzinnig is om zo zwaar te tillen aan wanneer Wilders met Hiter wordt vergeleken
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: Bart

"Heute gehört uns Deutschland unde morgen die ganze Welt."
Heeft ècht niemand die overeenkomst gezien?
Dat was een bekend nazilied!

Overigens heeft Wilders wel degelijk gelijk met zijn opvatting
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: W.Groeneveld

Wat nog wel belangrijk is qua info over "Der Spiegel" is dat het internationale katern wordt gemaakt door NRC en Der Spiegel samen. Links en "intellectueel" dus.

De schrijver van het stuk in Der Spiegel, Josh Ward, schrijft stukjes waairn hij buitenlanders verheerlijkt en Europa's "vreemde" gewoonten op een negatieve manier eruit licht, zoals in Europe's Weird Ways "catalonia's fecial Christmasfestivities" en een ander stuk over immigranten in Denemarken, "Denmark to immigrants let's ride". Een typische cultuurrelativist dus.

@Nelis, heeeeerlijk hoe je reageert, mijn dag kan niet meer stuk, geniet ik van.
Echter ik meen wel wat ik zeg, maar dat maakt me geen fascist. Een fascist streeft een totalitair land na, dat houdt in dat die ook de gedachten van anderen wil beheersen, die gedachten hetzelfde moeten zijn als van de fascist. Ze gebruiken daarbij ook geweld, zijn in een constant conflict met anderen, verheerlijken de nationale staat. Als je kijkt naar het fascisme en nationaal socialisme en zet er internationaal voor, dan zijn er weinig verschillen tussen de linkse partijen en fascisten en NS'ers, maar dit keer wordt er een culturele genocide gepleegd.

Ik wil niet zoals jij andere gedachten beheersen...ik wil een land dat Nederland vroeger was. Een land dat veilig is, niet een land waarin zo meteen gated communities ontstaan om de mensen te beveiligen zoals men dat ook ziet in Zuid-Amerika.

Als joden en homo's in Amsterdam niet meer veilig over straat kunnen door links gefinancierde moslim groepen, die ook weer op linkse partijen stemmen, Wie zijn dan de fascisten Nelis?
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: alexander

@Tim: Wat vind je er precies slecht aan. Verder verwijs ik je naar de reactie van Bart, die verduidelijkt het punt op een goede manier.
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: Maarten Muns ()

ik snap de veel gemaakte bewering niet dat Wilders geen oplossingen heeft. Of geen belang bij oplossingen zou hebben. Wilders heeft meer concrete voorstellen dan zijn tegenstanders. Of dit de juiste zijn, daar kun je over debateren.
Wat zijn de oplossingen van de andere partijen?
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: Eric

Kijk nou eens wat Balkenende heeft klaargemaakt in 8 jaar. Ganz Nichts. Dit land kan zoveel beter.
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: wolfje12

Vergelijkingen met de nazi-tijd, in welke vorm dan ook, hebben geen ander doel en betekenis dan de ander uit te sluiten van het debat. Als je dat niet wil moet je die vergelijking niet maken.
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: Aad van Rooijen

Hetzelfde schrijfsel een aantal jaren geleden: vervang Wilders door Fortuijn.
Dezelfde haat, dezelfde domheid. En verschuil je niet achter de Süddeutsche Zeitung, dat is slechts een kapstok om je vuilspuit aan te hangen.
En als Wilders straks door een beïnvloedbare idioot wordt doodgeschoten?
Dan weet je natuurlijk nergens van. Was het niet de bedoeling en spijt het je.

De SP en GL zijn in mijn ogen pas echt gevaarlijk.
Ze hebben beiden een overheersende kleur, rood en groen, net als Hitler bruin had.
Beiden een sterk herkenbaar logo (tomaat/zonnestralen) net als Hitler de Swastika had.
Ze zijn beiden socialistisch, net als Hitler.
Ze sluiten de PVV uit net als Hitler andere partijen uitsloot.
Ze haten PVV'ers net als Hitler de communisten haatte
Ze haten de Joden/(Israel) net als Hitler die haatte.
Ze zijn gek op dieren, net als Hitler dat was.
Vaak vegetariër, net als Hitler dat was

Goh, wat verdomd veel overeenkomsten tussen SP/GL en de nazi's
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: Robbert L.

Grappig dat die bruine Alexander niet eens meer in de gaten heeft wat voor onzin hij uitkraamt. Als een trekpop praat hij de grote leider na. Linkse elites, uit wie bestaan die? Was Drees niet ook van de linkse elite? Waar baseert de grote leider zijn complotdenken op? Soms op zijn 20-jarige ervaring in de Haagse achterkamertjes, toen hij nog speeches schreef voor linkse elitairen met designerbrillen, zich naar boven moest likken in de vvd-hiërarchie en in tv-programma's van de linkse elite Pim Fortuijn demoniseerde? Is het niet wat eenvoudig om mensen op basis van bepaalde kenmerken of culturele achtergronden als groep te demoniseren? Problemen vragen om oplossingen, maar of die oplossing gevonden kan worden in het afserveren van hele groepen mensen, betwijfel ik ten zeerste. Ik stel het op prijs als mijn belastinggeld niet langer door die zogenaamde linkse elite besteed wordt aan de beveiliging van allerhande scheldend schorriemorrie. Er zijn genoeg bruine alexanders om daar hun tijd in te stoppen.
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: massimo

@ Nelis en @Massimo...

Wat zijn jullie voor een types, voor een soort mensen. Wat doen jullie voor de kost, in jullie vrije tijd, ben ik echt benieuwd naar.

Ik ben bv, student in een economisch vak, studeer nu af bij een bank. Zit in een bestuur voor een vereniging. Sport veel...ben pragmatisch...heb voornamelijk slechte ervaringen met buitenlanders...

ik ben echt benieuwd naar wat jullie doen...waarom jullie denken zoals jullie hierboven schrijven..
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: alexander

Zoals ik al zei: Alleen het Zyklon-B gas ontbreekt nog.

Maarten Muns, onze nieuwe Chamberlane... Al een houten geweertje aangeschaft, Maarten?
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: Z. Rud

@ bruine alexander

Ik geef wiskundeles aan ruim 300 leerlingen van wie zo'n 100 (groot)ouders hebben die niet uit Nederland afkomstig zijn. Ik heb geen slechte ervaringen met wat jij buitenlanders noemt, noch op mijn werk, noch in mijn woonomgeving. Op mijn school zijn er even veel probleemgevallen onder blanke autochtone Nederlanders, als onder wat jij buitenlanders noemt. In mijn vrije tijd sport ik veel, maar mijn gezin (vrouw en drie dochters) staat op de eerste plaats. Wat je geeft, krijg je terug. Dus een respect- en liefdeloze houding ten opzichte van anderen, zal jezelf een respectloze behandeling opleveren. Goh, dat je bij een bank afstudeert... Ik hoop niet bij een van die banken die door de linkse elite overeind is gehouden. Wat is eigenlijk de oorzaak van de economische crisis? Verder behoor ik tot de 89,5 % van de stemgerechtigde inwoners van Almere die niet op de pvv hebben gestemd.
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: massimo

Allemaal geklets
Als rechts-liberaal- Pechtold zou zeggen 'Vandaag de grachtengordel en Haarlem, morgen het hele land" zou roepen dan is er niets aan de hand. Doet Wilders dat dan komen de nazi's weer langs

Deze LP is inmiddels grijsgedraaid. Wat wel zal gebeuren is dat Duitsland, net als Engeland wakker gaat worden door Wilders..
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: shuri

Vergelijking met de nazi-tijd.
Onlangs zond de BBC Generation Jihad uit. Een documentaire over jonge moslims die radicaliseren en zich aanmelden voor de jihad

http://www.hetvrijevolk.com/index.php?pagina=10826
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: R.E.A.List

"Vergelijkingen met de nazi-tijd, in welke vorm dan ook, hebben geen ander doel en betekenis dan de ander uit te sluiten van het debat. Als je dat niet wil moet je die vergelijking niet maken."

@ Aad: Waarom zou dat zo zijn? Waarom het niet gewoon een historische gebeurtenis mogen zijn net als de 80-jarige oorlog aad? Is iedereen nhier echt zo simpel? waarom snapt niemand waar het hier over gaat??!
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: De non

Massimo: "Verder behoor ik tot de 89,5 % van de stemgerechtigde inwoners van Almere die niet op de pvv hebben gestemd."

En 90% heeft niet op de PvdA gestemd, op andere partijen is dat aantal zelfs nog hoger..
Maar wat wil je daar nu mee zeggen??
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: Theo

@De non
Het is niet gewoon een historische gebeurtenis, omdat het geen gewone historische gebeurtenis is.
Er zijn overeenkomsten tussen elke partij en de NSDAP en de NSB, zoals er ook overeenkomsten zijn tussen ieder mens en Adolf Hitler.
Het benoemen van die overeenkomsten dient geen enkel ander doel dan de met de nazi's vergeleken partij of mens te diffameren en buiten het debat te plaatsen. Er valt ook niet over te discussiëren.
- "Minister Klink, uw stem klinkt net als die van Joseph Goebbels."
"Goh, leuk dat u het zegt, dat was me nooit zo opgevallen. "
- "Mevrouw Thieme, u bent net zo'n drammerige vegetariër als Adolf Hitler."
"Ja, dat is zeker waar, maar over een aantal andere zaken denken we heel verschillend."
- "Mevrouw Hirsi Ali, uw film Submission hanteert hetzelfde narratieve procédé als Der Stürmer."
"Kennelijk zijn we al zoekend bij hetzelfde narratieve procédé uitgekomen."
- "Meneer Wilders, uw partij is net zo ondemocratisch als de NSB."
"Zeker, ik heb een aantal partijstructuren bestudeerd en heb toen voor het NSB-model gekozen."
Geplaatst op: zondag 7 maart 2010 | Door: Aad van Rooijen

@massimo

"Ik geef wiskundeles aan ruim 300 leerlingen"

Op welk niveau?

"van wie zo'n 100 (groot)ouders hebben die niet uit Nederland afkomstig zijn."

Want dit is een nietszeggend statement.

"Goh, dat je bij een bank afstudeert... Ik hoop niet bij een van die banken die door de linkse elite overeind is gehouden."

Overeind is gehouden? Of gecreëerd.. waar werkt voormalig minister president Kok ook alweer?

"Wat is eigenlijk de oorzaak van de economische crisis?"

Regulering.

En het geloof daarin.

"Verder behoor ik tot de 89,5 % van de stemgerechtigde inwoners van Almere die niet op de pvv hebben gestemd."

Tsja. Aan Theo heb ik wat dat betreft weinig toe te voegen.
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: Conan

Welterusten iedereen!
www.hetvrijevolk.com/?pagina=10821
(bekijk vooral de video van deze pagina)
www.hetvrijevolk.com/?pagina=10829
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: H.Norden

Is er ook iemand uit het anti-kamp die dit gelezen heeft: http://www.pvv.nl/index.php?option=com_content&task=view&id=788&Itemid=139 ???

Het belangrijke stuk begint bij : I. Belastingverlaging

Het stuk over vernietigingskampen en afschaffing van de democratie kan ik niet vinden. Iemand?

Ik zie bij IV. Immigratiestop / Integratie weinig wat niet reeds van kracht is in Zwitserland of Denemarken.

De regeringen van de afgelopen 20 jaar hebben niet naar de burger geluisterd, maar naar actiegoepen en lobbyisten. Als de oudere partijen naar de burger zouden luisteren waren er geen lokale partijtjes, was Pim Fortuyn nooit een fenomeen geworden en was het voor Wilders niet nodig geweest om zijn eigen partij te beginnen.

De meestte mensen willen helemaal niet rekening rijden. De meeste mensen willen wegen, maar dat wordt tegengehouden door milieuterrorsten.
Nederland vol? De randstad is vol. Voor de rest is er meer ruimte voor koeien dan voor mensen. De kosten kunnen geen probleem zijn want bezit+gebruik van een auto is in Nederland vrijwel het duurste ter wereld. Als al het geld wat via de auto wordt geincasseerd voor wegen was gebruikt had er in het hele land nog nooit 1 file gestaan. http://www.elsevier.nl/web/Nieuws/Economie/144047/Autobelasting-nauwelijks-gebruikt-voor-wegen.htm?forum=143977&post=true#article_form

Gevangenissen zijn luxe-hotels waar een gevangene per dag meer als 160 euro kost. Maar voor bejaarden hebben we geen geld. Wat klopt hier niet?

Waarom moet iedereen afkomstig uit een arm land hier maar opgevangen worden? Als er een bank gered moet worden en dat kost 20 miljard (of je het er mee eens bent of niet) dan komt daar een hoop heibel over, maar een massa-immigratieproject wat 20 miljard per jaar kost mag je schijnbaar niets over zeggen, want dan komen de vergelijkingen met 1939-1945.

Waarom moet iedere immigrant op mijn kosten Nederlands leren? Australie en Canada kom je niet in als de landstaal niet spreekt.

Waarom gaan er miljarden naar ontwikkelingshulp? Zowel Afrika als Europa zijn beter af als zowel de ontwikkelingshulp als de tariefmuren worden afgeschaft.

Waarom gaan er honderden miljoenen naar vage projecten als "buurtbarbeques" ? Mijn straat houdt ook 1x per jaar een feest, maar dat betalen we gewoon zelf.

Waarom gaat er subsidie naar publieke omroepen die daar vervolgense entertainment mee gaan maken? Entertainment hoort bij de commercieelen. 1 net met staatsmededelingen en onverkoopbare culturele programma's is meer als genoeg.

Waarom moet impopulaire cultuur gesubsidieerd worden? Als ik naar een popconcert wil moet ik op het moment dat de voorverkoop begint als bij de kassa staan, ik betaal minstens 50 euro (heb ooit 85,- voor veldkaartjes betaald) en binnen 15 minuten is er geen stoel meer te krijgen. Als ik naar iets klassieks wil kost dat zelden meer als 40,- en je hebt weken de tijd om kaartjes te kopen. Wat klopt hier niet?

Nu is er 1 partij die zegt iets hier aan te gaan doen.

En dan mis ik nog in het programma: Huisvesting.
Het bouwen van een gewoon Nederlands rijtjeshuis kost ca. 60.000,-. Toch kost dat huis minstens 260.000,-. Dat komt door de belachelijke bedragen die gemeentes voor bouwgrond vragen. Nederlanders wonen hutje op mutje tegen belachelijke bedragen. Overal ter wereld wonen mensen buiten de stadscentra in een vrijstaand huis met een redelijke tuin, en vaak kost het ze nog minder dan een rijtjeshuis in Nederland. Een garage gaat vaak voor 30.000,-. Ik kan uit eigen ervaring beloven dat de werkelijke kosten voor een garage ca. 7000,- zijn. Vervolgns moet er aftrek hypotheekrente komen omdat mensen anders geen huis kunnen betalen. Aftrek hypotheekrente is dus indirect een subsidie voor gemeenten die hun grond duur verkopen.

Nog erger is het gesteld met appartementen. De bouw kost (per appartement) ca. 30.000,-. Je hoeft geen rekenwonder te zijn om te bedenken hoe lang met de huidige huurprijzen duurt om dat appartementje af te betalen. toch zijn de huurprijzen heel hoog en daar komt dan weer huursubsidie voor. Maar de bestuurders van die coroporaties verdienen wel 400.000-600.000, -.
Wie of wat subsidieren we nou eigelijk?
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: Ronald|

Wie is hier de populist ? "Wilders haalt, net als Hitler, zijn stemmen bij xenofobe, ontevreden kiezers," aldus Muns. In deze context wordt zelfs ontevredenheid al een verdachte gemoedstoestand. Wat erger is: Muns gaat uit van een veronderstelling, en poneert die als vaststaand feit. Even terzijde: Wilders is getrouwd met een 'vreemdeling'; hoort dat bij de definitie van een vreemdelingenhater? Maar hoe weet Muns dat ook de kiezer een xenofoob is? Dat weet hij niet. Hij vermoedt het. Hij hoopt het misschien ook, want dan kan hij fijn een rondje demoniseren. Het volk praat de stukjesschrijver na - in de veronderstelling dat die het toch wel goed uitgezocht zal hebben - en de stukjesschrijver praat het volk na, uit angst zelf te worden gedemoniseerd. Ik vraag me af wanneer Wilders wordt doodgeschoten; lang kan het niet meer duren, mede dankzij stukjes zoals deze. Is dit een volwassen democratie ? Het lijkt er op dat Wilders een groot aantal gematigde moslims als kiezer trekt. Zoek dat eens uit, Muns, en ga daar eens over nadenken.
En een echt feit (SCP): van de Turkse Nederlanders vindt bijna 60 procent dat er te veel allochtonen in Nederland zijn. Zijn dat xenofoben ? Moeilijk he, het echte leven.
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: Pauline

@alexander. Voor jou ben ik waarschijnlijk een 'landverrader op links'. Ik zal het je niet kwalijk nemen, want je bent nog niet eens droog achter de oren. Je vraagt wat voor soort mens ik ben. Ik ben een gepensioneerde jurist, die een groot deel van zijn werkzame leven in het buitenland heeft gewerkt (in de gezondheidszorg), en wellicht daardoor beter in de gaten heeft in wat voor aards paradijs we n NL wonen - ondanks de verontrustende islamisering en de plucheplakkende politieke elite.
Vorige week woensdag heb ik 2x D66 gestemd om te proberen de PvdA hier in 020 uit de macht te verdrijven; eigenlijk had het VVD moeten zijn, maar die lui willen de hele stad met bewakingscamera's volhangen en overal preventief fouilleren mogelijk maken.
In mijn vrije tijd lees ik een denkende krant: de NRC, studeer ik kunstgeschiedenis, en ga 3x per week naar de sportschool - allemaal erg elitair, maar ja ik kan het ook niet helpen dat ik een intellectueel ben. En als jij bij een bank werkt, als academicus, hoor je ook al snel tot de elite.

De buitenlanders waar ik het meeste last van heb zijn de Grieken, die te lui zijn om te werken en onze mooie Euro naar de Filistijnen proberen te helpen, en dikke Engelse plebeërs die zich op de Wallen klem zuipen en blowen, om vervolgens de (overwegend) 'hardwerkende Nederlanders' in mijn buurt (met overwegend sociale huurwoningen) wakker te schreeuwen. Nee, van de Europese buitenlanders moet je het niet hebben. Ook niet van de blanke binnenlanders overigens, zoals de hooligans die er voor zorgen dat ik me (ook als homo) uiterst onveilig voel in de Arena, en er dus niet meer naar toe ga.

Ik ben oud genoeg om in mijn verbale strijd tegen Wilders 'de Oorlog' erbij te mogen en kunnen halen, en te concluderen dat (1) knettergek is: zie ook zijn optreden in Londen, vorige week; en (2) er een fascistische ideologie op na houdt, want dat is wat het deporteren van bevolkingsgroepen en het door de knieën schieten van Marokkanen inhoudt. Ik kan me heel goed de angst van (oudere) mensen voorstellen als Wilders roept 'Vandaag Almere en Den Haag, en morgen het hele land'. Het is een copy/paste uit een berucht nazi-lied: DENN HEUTE GEHÖRT UNS DEUTSCHLAND UND MORGEN DIE GANZE WELT!
Iemand schrijft hierboven dat als Pechtold zoiets zou roepen, niemand er aanstoot aan zou nemen. Ik vraag me dat af, maar belangrijker is dat Pechtold (of Rutte, of zelfs Verdonk) dat nooit zouden zeggen omdat ze weten wat het betekent.
Ik word bang van dit land, en ben blij dat ik (via mijn moeder) nog een 2e paspoort heb: als haatzaaier Wilders de grootste wordt, pak ik mijn koffers en verhuis naar mijn 2e vaderland België!
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: Nelis

De Süddeutsche Zeitung is blijkbaar het bestaan van de voormalige islamitische SS-divisies vergeten.

Als de Süddeutsche Zeitung zo pro-islam is, rechtvaardigt dat de conclusie dat ze nog steeds anti-Joods zijn.
Dit op grond van de islamitische leer, zoals verwoord in de Koran.
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: Sidi Tamentis

Lekker populistisch bezig Nelis.

Je haalt er het door de knieen schieten van Marokkanen weer eens bij, hoe origineel.
Je vergeet echter dat hij nooit heeft gezegd dat men Marokkanen door de knieen moet schieten maar dat heeft gezegd over Hooligans en dat het dus gaat over types waar jij even eerder ook al over liep te klagen...

Maar ik begrijp het wel hoor, het is natuurlijk stukken makkelijker om mee te huilen met de massa dan voor jezelf te denken.
Maar als (oud) jurist moet jij toch weten dat het om feiten draait als je iemand beschuldigd.
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: Theo

@ Theo: ik meehuilen met de massa? Zo langzamerhand voel ik me deel van een onderdrukte minderheid: deze site is de enige waar ik mag opschrijven dar ik Wilders bruin vind; overal elders wordt je weggecensureerd als je dat doet!
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: Nelis

Leuke reactie Nelis, alleen jammer dat je niet in gaat op de zaken waar ik je op wijs.
Misschien een optie dat alsnog te doen, of ben je naast jurist ook nog politicus??

Als dit de manier is waarop je op andere plaatsen ook reageert kan ik me wel voorstellen dat ze je reacties weghalen.
Als jurist moet je toch weten dat beschuldigingen zonder bewijs laster is en dat zoiets de site in kwestie in de problemen kan brengen?
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: Theo

@ Theo: natuurlijk ga ik niet op je onzin in; vooral om je laatste zin moest ik hard lachen! Ik heb van jou ook geen reactie op mijn argumenten gehoord, toch, behalve een opmerking over knieën schieten? En ook het schieten in de knieën van blanke hooligans getuigt van dezelfde fascistische ideologie,
En nu ga ik naar de sportschool, om groot en sterk worden, zodat ik me kan verdedigen als de bruine horden komen..
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: Nelis

Dank Nelis, met je laatste reactie laat je zien wat je werkelijk bent.
Een populistische schreeuwlelijk die zich vooral groot voor probeert te doen door met stoere taal te schermen.
Ik waag het zelfs te betwijfelen dat je daadwerkelijk bent wie/wat je bent, maar dat je gewoon roept dat je jurist bent en heel veel levenservaring hebt om jezelf op het anonieme internet groter voor te doen dan je bent en anderen de mond te snoeren.

Misschien moet ik toch maar eens serieus gaan overwegen om toch op hem te stemmen om te kunnen zien of al die roepers die beweren dit land te verlaten als hij de grootste wordt hun dreigementen ook waar zouden maken.
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: Theo

@ Theo: LOL!
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: Nelis

@Nelis : Ik heb meer als 20 jaar VVD gestemd dus om te beginnen loop ik niet met oogkleppen op achter Wilders aan. Ik ben alleen ernstig teleurgesteld in alle partijen inclusief de VVD, zie daarvoor mijn relaas hoger op de pagina.

Dit gezegd hebbende: Wilders heeft er juist een heleboel stennis over gemaakt dat homo's lastig gevallen worden door 2e en 3e generatie allochtone jongeren. Heb je dat gemist?

Verder vertel je naar Belgie te gaan met behulp van je 2e paspoort. 1) dat is niet nodig want als EG burger met een bewijs van inkomen (in mijn geval arbeidsovereenkomst, in jouw geval pensioen) ben je in 5 minuten ingeschreven.

2) Is het je niet opgevallen dat politici als Bart De Weever (NVA) en Jeanmarie De Decker (LDD) (beide partijen die grote verkiezingswinsten boeken) nagenoeg dezelfde standpunten hebben als Geert Wilders? Het zijn alleen handigere, beschaafdere politici dan Geert.
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: Ronald|

Het lied was niet : "heute gehört uns Deutschland!", maar "'hört uns Deutschland"'!. Dat gehört is een verzinsel van links en maakt veel uit in betekenis.........
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: Halo1 ()

@halo1
Het is een verbastering, maar niet eentje van links. Al in de jaren dertig van de vorige eeuw werd het veel anders gezongen (gehört ipv hört).
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: PKE

voor wilders aanhang is alles de schuld van links, dat moet je nu toch wel weten
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: Thijs S.

@Thijs S. Na ca. 55 jaar linkse en centrum-linkse regeringen en ca. 10 jaar centrum-rechtse regeringen was het voor gewoon rechts of extreem rechts niet mogelijk om fouten te maken.
Ze hebben namelijk nooit iets te vertellen gehad. Schijnbaar vinden Nederlanders het niet belangrijk hoeveel belasting ze betalen en waar dat geld heengaat.
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: Ronald|

@ Ronald: Van de Nederlandse kabinetten na WO II waren die van Willem Drees tot 1958 centrum-links. Daarna was tot 1972 centrum-rechts aan de macht, met een korte onderbreking van het kabinet Cals rond 1965. Van 1972 tot 1977 was er het beroemde of beruchte kabinet Den Uyl, waarna we weer tot 1991 centrum-rechts geregeerd werden. De Paarse kabinetten, met links en rechts, en zonder CDA, tussen 1994 en 2002, zou ik eerder rechts dan links noemen, vanwege hun verheerlijking van marktwerking en kapitalisme, en daarna hadden we 5 jaar 3 centrum-(extreem)rechtse kabinetten Balkenende. Ik doe het rekenwerk nu even uit mijn hoofd, maar globaal is NL de afgelopen 65 jaar 50/50 door centrum-links en door centrum-(extreem)rechts geregeerd. Als je daarbij bedenkt dat het CDA altijd (behalve tijdens Den Uyl) de meerderheid in kabinet had, en in wezen een rechtse partij is (want ze regeren het liefst met de VVD), dan kan je rustig stellen dat het CDA/centrum-rechts De Macht vertegenwoordigen in Nederland. 'We rule this country', is de Engelse lijfspreuk van het CDA. 'And we rule this country the right way', zou ik eraan willen toevoegen.
En verder niet zeuren, Ronald!
Geplaatst op: dinsdag 9 maart 2010 | Door: Warmond de Jonge

De PVV is een goed instrument om het haagse struisvogel gedrag om de problemen in Nederland te negeren aan de kaak te stellen. Maar weer een links kabinet zal Nederland naar de afgrond duwen, de midden groepen kunnen dan weer flink bloeden voor alle "linkse hobby's" die geen zoden aan de dijk zetten. Wij zijn hier veel te soft geworden waardoor "gewone burgers" vogelvrij in eigen stad en land zijn overgeleverd aan straat bendes waar zelfs gewapende politie functionarissen het hazepad voor kiezen.
Wilders heeft gelijk: Marokkanen echt veel vaker verdacht van misdrijf.Veertig procent van alle bijstandsuitkeringen gaat naar niet-westerse allochtonen.Het gaat daarbij om serieuze misdrijven, niet om het rijden door rood licht’, aldus Bovenkerk bij zijn afscheidsrede in de zomer van 2009.
Geplaatst op: maandag 24 mei 2010 | Door: Leo



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Hoezo de pensioenleeftijd verhogen
Het plaatje hiernaast is een beetje klein, daarom hieronder een grotere, en ook een van de pensioenleeftijd van vrouwen [...]

Wat wordt het? Drie opties na gesprekken VVD, CDA en PVV

Weer is een beslissend moment nabij in de inmiddels 51 dagen durende kabinetsformatie. Dit keer moet blijken of [...]

Denemarken is Wilders' grote voorbeeld
Het ziet er naar uit dat PVV-leider Geert Wilders niet in een kabinet stapt, maar gedoogsteun gaat geven aan een [...]
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverterenRSS FeedPDAIPhone
A   A   A
Laatste wijziging: Sat, 31 Jul 2010 13:10:12 +0200 (Sat, 31 Jul 2010 11:10:12 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 31 Jul 2010 13:10:12 +0200 (Sat, 31 Jul 2010 11:10:12 GMT) 
Procestijd pagina: 0.501 sec.