Reacties (11)
En in 1945 dat 10 eerder Hitler de opleving startte.
Geplaatst op: donderdag 12 augustus 2010 | Door: Bas
Kennis achteraf is altijd een probleem. In retrospectief is alles te verklaren. De beurskrach van 1928 was feitelijk hersteld als men niet was doorgegaan met de zelfde zaken die deze eerste beurskrach hadden veroorzaakt. Echter men heeft toen niets geleerd. Men hoopte dat men door kon gaan op de manier waarop het geld verdienen zo makkelijk was, en zo zorgeloos.
Dat de hele manier van zakendoen destijds was gebaseerd op gebakken lucht, daar hoor je niemand over, wel blijft men steeds refereren aan het feit dat er toen zoveel bedrijven failliet gingen. World Online, America Land Programm, Dexia Legiolease, Icesave en (ABN-Amro/) Fortis. Deze oplichtingspraktijken hebben miljarden gekost, maar de economie heeft ondanks dat gewoon kunnen door gaan.
Ik kan niet in een glazen bol kijken, ik weet niet wanneer het omslagpunt gaat komen. Een recessie is geen punt, alleen moet er geen opstapeling van problemen komen. In 1928 is het probleem veroorzaakt door met geleend geld aandelen kopen. De aandelen werden minder waard, de leningen konden niet worden terugbetaald, het land in rep en roer. Nu is er iets dergelijk met de woningmarkt in Nederland gaande, de prijzen voor woningen waren structureel te hoog. Dit is enkel en alleen het gevolg van het bestaan van de Hypotheekrente Aftrek. Samen met Nederlandse banken die op de Amerikaanse sub-prime hypotheken hebben geprobeerd geld te verdienen is dit desastreus voor de banken geweest. Doordat Wouter Bos geld heeft gestoken in ING, ABN-Amro en Fortis zijn er miljarden Euro's verdampt. Opgelost in het niets. De huizen prijs gaat zakken, de hypotheek kan minder makkelijk worden terugbetaald, de vette winsten bij de banken worden al iets minder vet.
De enige schuldige van de huidige problemen en de op zeer korte termijn komende problemen is Wouter Bos, hij heeft zich laten inpakken door ABN-Amro. Maar de ABN-Amro en Fortis (Nederland èn België) failliet laten gaan zou beter zijn geweest. Daarmee had men de veroorzakers van de problemen kunnen treffen. De werkloosheidsuitkering voor pakweg 26.000 werknemers is een schijntje vergeleken bij de miljarden die nu zijn verstookt door de schoorstenen bij Fortis. De les die men in 1928 had moeten leren was niet bekend bij Wouter Bos. Makkelijk geld verdienen met hypotheken is geen gezonde structurele economie. Het is windhandel, gebakken lucht. De overheidssteun aan banken heeft aanpakken van deze problemen alleen maar uitgesteld. Er moet nu structureel een oplossing komen.
Geplaatst op: donderdag 12 augustus 2010 | Door: vanhetgoor ()
In het Zuid-Afrika van de tachtiger jaren van de vorige eeuw waren drie of vier grote bedrijven, Anglo American en nog een paar. Dit waren semi staatsbedrijven dus de aandelen markt was beperkt, het aantal aandelen ook.
Om de een of andere reden begonnen de aandelen te stijgen waardoor meer mensen aandelen kochten en er kwam opeens een soort stoelendans om de aandelen en de prijzen bleven maar stijgen. Er werden kapitalen verdiend maar toen barstte de bubble en de markt klapte in elkaar en de prijzen zakten weer terug naar een realistisch niveau. Omdat ik toen in Zuid-Afrika woonde heb ik de ellende van nabij zien gebeuren en ik begreep toen al niet dat mensen aandelen kochten voor 10 of 20 maal de oorspronkelijke waarde.
Het verbaast me dus niet dat het niet goed gaat met de aandelen markt en met het bovenstaande verhaal in gedachte zie ik ook niet dat de aandelen weer terug gaan naar het niveau van voor recessie.
De houding van Nout Wellink en Bos is heel slecht geweest. Op RTLZ werd al in 2007 genoemd dat Icesave niet veilig was maar Wellink stelde iedereen gerust terwijl hij beter had moeten weten. En laten we het maar niet over Bos hebben met ABN Amro.
Geplaatst op: donderdag 12 augustus 2010 | Door: Barbertje
De grafieken komen inderdaad huiveringwekkend overeen... maar resultaten uit het verleden zeggen niets over de toekomst. Wat me hoopgevend lijkt is dat de huidige grafiek niet verder gaat dan april (Dow Jones 9500); sindsdien is hij nog 1000 punten verder gestegen terwijl de jaren-dertig-grafiek vanaf dat punt omlaag gaat.
Geplaatst op: donderdag 12 augustus 2010 | Door: Aad van Rooijen
Weggewikt door de
redactie.
Geplaatst op: donderdag 12 augustus 2010 | Door: wow leveler
Beurskoersen lopen meestal vooruit op de werkelijke economie. Ze geven de verwachtingen weer van insiders. Die zijn als zodanig veel beter in staat om in te schatten hoe de zaken werkelijk lopen. (Daarom verkopen zij ook meestal op tijd i.t.t. particulieren en lamlendige pensioenfondsen).
Let op de grafiek van de AEX zoals hij hier wordt weergegeven:
http://www.quoteweb.com/lid.aspx?c=NL&t=hist
U kunt hem instellen qua looptijd. Doe dat en u zal zien dat de grafiek er slecht uitziet, maar niet hopeloos. Als neerwaarts de steun van 320-318 niet wordt doorbroken, is er niets aan de hand op de langere temijn. Wordt hij wél doorbroken, ziet het er heel slecht uit, maar kan de index nog altijd standhouden op de steun van 305-295. Gaat de index daar doorheen, dan pas is de overeenkomst met de situatie van 1930 volkomen. En dan is het signaal voor een langdurige, zware crisis gegeven.
Hoop doet leven.
Geplaatst op: donderdag 12 augustus 2010 | Door: Carlo
O ja, voor ik het vergeet: de AEX bestond nog niet in 1930, maar er is een constant parallellisme waarneembaar tussen het verloop van de Dow Jones Industrial en de AEX sinds de AEX bestaat. Normaal gezien de activiteiten van veel in A'dam genoteerde multinationals in de VS. De steunzones die ik noemde voor de AEX corresponderen met bepaalde steunzones op de DJI. Welke dat zijn? Gebruik de link die ik gaf in de vorige reactie, klik "indices aan, en bij "indices" de DJI.
Geplaatst op: donderdag 12 augustus 2010 | Door: Carlo
Beurskoersen zijn nog slechts losjes verbonden met reëele economie.
En transport en de uitzendsector merken altijd het eerst als het goed of slecht gaat.
http://www.fd.nl/artikel/19664893/overslag-rotterdamse-haven-stijgt-14-8-h1-2010
http://www.nrc.nl/economie/article2600053.ece/Crisis_is_voorbij_in_haven_Rotterdam
http://www.deaandeelhouder.nl/news/2010/8/10/abu_meet_meer_omzet_en_uren_in_uitzendsector/
http://www.bndestem.nl/algemeen/economie/7109719/Adecco-overtreft-verwachtingen.ece
Het komt wel goed.
Geplaatst op: donderdag 12 augustus 2010 | Door: Ronald|
"Beurskoersen zijn nog slechts losjes verbonden met reëele economie," zegt Ronald.
Denkt hij werkelijk dat massaal aandelen van verlieslatende ondernemingen worden gekocht of van ondernemingen met slechte vooruitzichten? Door losers inderdaad, die niet in staat zijn hun wensen van de werkelijkheid te onderscheiden.
En al helemaal worden geen aandelen gekocht door de grote partijen als de inflatie/rente stijgt en tegelijk de bedrijfswinsten worden aangetast. Of als de perceptie is dat er deflatie aanstaande is. Hun aan- en verkoopbeslissingen liggen weerspiegeld in de grafieken. Het lijkt me onverstandig de beslissingen van de grote beleggers te negeren, waarmee zij anticiperen op de werkelijke economie, maar het is niet verboden.
Geplaatst op: donderdag 12 augustus 2010 | Door: Carlo
Wat de mensen hier vergeten is dat aandelen ook tot divident leidt. Daar heeft de aandelenkoers weinig grip op.
Dus zolang je je aandelen alleen vaarvoor (in gedachten) ziet, dus eigenlijk in een bank die variable rente uitdeelt (en soms niets), dan kun je je een stuk gelukkiger voelen (als die bedrijven er wat van bakken, maar ja je kiest ze zelf).
Maar je kunt je geld niet op elk moment opeisen, dat is soms duur. Ik heb mijn aandelen nodig om mijn huis over 20 jaar te betalen (lijfrente dus), maar wat kan mij die koers schelen?
Geplaatst op: donderdag 12 augustus 2010 | Door: Zoef de Haas
Beurskoersen lopen meestal vooruit op de werkelijke economie. Ze geven de verwachtingen weer van insiders
Carlo gelooft analisten en praatjesmakers op de beurs en ontkent het bestaan van de PPT. ( Plunge Protection Team )
http://www.marketwatch.com/story/time-for-fed-to-disprove-ppt-conspiracy-theory-2010-01-05
Ik denk toch echt dat dit geen samenzweringscomplot theorie is maar de kille waarheid.
De financiele wereld (inclusief LBMA) wordt geheel gemanipuleerd door TPTB, die heeft daarvoor voldoende gereedschappen tot zijn beschikking zoals SPV, Derivaten, Naked Short Selling, Mortgage backed securities enz enz.
TPTB (The Powers That Be ) volgens antisemieten is dit een complot van joden/zionisten maar het is in ieder geval de gevestigde economisch/financiele macht, zeg maar de bilderbergers met vrienden.
Naar verhouding zitten er wel veel joden in deze groep.
Geplaatst op: vrijdag 13 augustus 2010 | Door: Zandbak
Reageren