DONDERDAG 17 MEI 2012

Brekend: nieuwe olievlek (150 kilometer) in Golf van Mexico
zondag 20 maart 2011
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Economie

Er drijft opnieuw een grote olievlek in de golf van Mexico, niet ver van de plaats waar het BP-platvorm Deepwater Horizon vorige zomer maandenlang olie lekte.
De vlek is 150 kilometer lang en ontdekt door een helikopterpiloot.
De Amerikaanse kustwacht is nog bezig te onderzoeken wat de herkomst en ernst van de lekkage is, maar de eerste berichten zijn, volgens de HuffPo niet geruststellend.
Er zijn ook eerste berichten dat er olie aanspoelt aan de kust.
Volgens de Wall Street Journal laat de situatie zich ernstig aanzien.
Wordt vervolgd
  

 

Bronnen: Huffington Post, Nola, Wall Street Journal

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (7)
Langzamerhand werd duidelijk dat HEBZUCHT en overconsumptie de dieperliggende oorzaken van de meeste problemen in de wereld zijn. Ook milieubescherming is niet meer dan symptoombestrijding, en daarmee een verloren gevecht. Maar het is nog erger. De politiek steekt juist in op stelselmatige koopkrachtvergroting. Officieel heet dit opkomen voor de armen. Maar in feite is het een ontkennen van het feit dat er ecologische grenzen zijn. Zo denken we zonder enige gedragsverandering door te kunnen gaan met ons luxe inhalige leventje. De wetenschap, die denkt dat er voor elk probleem een technische oplossing gevonden kan worden, maar zie de kernramp in Japan. Het milieubeleid loopt achter de feiten aan. Er waren in de geschiedenis vele overstromingen en aardbevingen. De voorspelling dat de zeespiegel deze eeuw vijftig cm tot twee meter zal stijgen, is reëel. Het zou de doodsteek zijn voor de landbouw in het Westland. Het kan tot enorme voedseltekort leiden. Venetië, dat strijdt tegen het water uit de Adriatische Zee, en is niet meer van de ondergang te redden. Vanwege de hoge waterstanden in de rivieren worden er nu vergaarbekkens aangelegd. Gezien de klimatologische veranderingen, kan er nog meer regen en noodweer aankomen. Maar de mens blijft inhalig,hebzuchtig,kortzichtig, dom, en wil niks inleveren.
Japan is een natie die een zeer wrede visvangst in de wereldzeeën beoefend, zie hoe de zee terug slaat in maart 2011.De mens is altijd de verliezer in het vernietigen van Moeder aarde.
Geplaatst op: zondag 20 maart 2011 | Door: G.H.

Als we alternatieve energiebronnen gaan gebruiken, hebben we ook geen olie meer nodig.
Alle nadelen van het gebruik van olie vervallen. Men realiseert zich dat nog te weinig.
Geplaatst op: zondag 20 maart 2011 | Door: Anton

Wat kosten een liter olie?
Hoeveel rekenen we voor een kwh atoomstroom?
Maar nederland wel zonnepanelen niet stimuleren.
Geplaatst op: zondag 20 maart 2011 | Door: fab fat finger

Indien de aarde met slechts 3 miljard mensen was uitgerust zou de toekomst er rooskleuriger uitzien. De geografische bevolkingsexplosie is nog altijd het grootste gevaar voor de mensheid. En daar hoor je criticasters nagenoeg niet over.
Geplaatst op: zondag 20 maart 2011 | Door: fred

Zoveel redenen om te investeren in duurzame energie. Wanneer gaat dat nou eindelijk eens op een fatsoenlijke schaal gebeuren? Te beginnen met de subsidies op zonnepanelen te verruimen.
Geplaatst op: maandag 21 maart 2011 | Door: Jasper

We redden het simpelweg niet met alleen duurzame energiebronnen en auto's met een windmolentje er bovenop heb ik ook nog niet gezien. Wel electrisch natuurlijk, maar dat moet ook met fossiele brandstoffen opgewekt worden. Olie heeft een enorm energiepotentieel waar de wereld aan verslaafd is geraakt en alleen als we ons energieverbruik enorm zouden beperken zou wind en zonne-energie een belangrijk aandeel kunnen leveren, bij de huidige stand van de technologie. Geen reden natuurlijk om het niet te doen, maar het simplisme wat oa uit het 'tijd voor politieke partijen' filmpje van Groen Links blijkt, vind ik niet reeel. Terug naar het energieverbruik van de jaren 50 zit er niet in, of gaan jullie dan je tv, je computer, je i-pad, je mobiel, je auto, je wasdroger en afwasmachine etc etc. allemaal massaal de deur uit doen. Dan pas heb je echt recht van spreken. We gaan allemaal mee met de flow van de consumptie, hoe idealistisch we ook mogen zijn en ideaal juich ik alleen maar toe. Maar de olie als onnodig beschouwen als we maar genoeg windmolens en zonnepanelen subsidieeren, nee, dat is bij lange na niet genoeg, hoe symphatiek en wenselijk het overig ook is...
Geplaatst op: maandag 21 maart 2011 | Door: Frans

Wim Duisenberg zei het ooit, als voorzitter van DNB, heel kort en duidelijk: "Het milieu is een mooi iets, maar het is economisch niet haalbaar."
Geplaatst op: maandag 21 maart 2011 | Door: Frans



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Honda's concurrent van de Segway: de Unicub
De Segway is nooit goed doorgebroken, maar het idee - een eenpersoons elektrisch voertuig voor niet te lange afstanden [...]

foto
Grieken halen massaal geld van de bank
Grieken zijn begonnen hun geld van de banken te halen en euro’s naar buitenlandse rekeningen over te maken. Met [...]

foto
Wat als Griekenland failliet gaat?
Als Griekenland failliet gaat kan het van de ene op andere dag geen kapitaal meer van buiten aantrekken. Alle [...]

foto
400.000 mensen minder op vakantie, vooral minder naar Frankrijk
De economische crisis en het lage consumentenvertrouwen doet het aantal Nederlanders dat op zomervakantie gaat dalen [...]

foto
21 miljard: dat kost Nederland de Griekse exit
21 miljard. Net op de dag dat de politiek er met het Lenteakkoord is in geslaagd 12 miljard euro te bezuinigen komen de [...]

foto
Zie hier hoe slecht Nederland presteert
Nederland doet het beter dan Spanje, maar niet erg veel beter......
De Koppensneller
Nederlandse vogels sterven door dioxinevervuiling (16:25) Trouw

Doorbraak naar warmer weer (10:53) de Telegraaf

Peter R. de Vries weigert Zomergasten (10:15) Mediacourant

Klacht tegen advocaat van Gaddafi-liefje Talitha van Zon (15:11) Follow the Money

Voor na het Blekertijdperk: 10 natuurwensen (12:23) Trouw

Nederlanders in Amerika moeten niets hebben van homohuwelijk (11:07) Dagblad van het Noorden

Leica camera uit 1923 geveild: opbrengst 2 miljoen euro. (19:40) Daily Telegraph

Grote houten piemel in beslag genomen (11:48) Blik op nieuws

Hirsi Ali: Wilders komt niet met oplossingen (10:30) De Telegraaf

Wilders hekelt 'arrogantie' Rutte (10:28) Nos

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Thu, 17 May 2012 08:57:18 +0200 (Thu, 17 May 2012 06:57:18 GMT)
Pagina gegenereerd: Thu, 17 May 2012 08:57:18 +0200 (Thu, 17 May 2012 06:57:18 GMT) 
Procestijd pagina: 0.304 sec.