Israëls kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever hebben geen problemen om voor een flink bedrag te verhuizen naar Israël. Dat zegt Danny Dayan, voorzitter van de kolonistenraad.
Uit documenten van Wikileaks, gepubliceerd door Haaretz, blijkt dat Dayan en andere kolonistenleiders regelmatig worden uitgenodigd door de Amerikaanse ambassade in Tel Aviv. Ze zouden zich daar doorgaans gematigder uitlaten dan tegenover hun achterban op de Westoever.
‘Als econoom weet ik dat een aantal mensen geld zal aannemen. Als ze het bedrag maar hoog genoeg vinden’, vertelde Dayan de Amerikaanse diplomaten.
Dayan zei ook dat hij voorstander was van het verwijderen van wegversperringen en controleposten om het leven van de Palestijnen te verlichten. Ook is hij er zich van bewust dat de Palestijnen zich hechten aan de Westelijke Jordaanoever. Hij erkende dat hij "zich schaamde en “in verlegenheid” was gebracht door het in brand steken van de Palestijnse moskeeën.
Toen Dayan tijdens een van de bezoeken aan de ambassade gevraagd werd hoe hij denkt over de toekomstige betrekkingen tussen Israël en de Palestijnen, was zijn antwoord pessimistisch. Hij noemde het Israëlisch-Palestijnse conflict een 'situatie zonder een oplossing'. Een twee-staten-oplossing wees hij van de hand. 'Gaza heeft de twee-staten-oplossing om zeep gebracht. Het is een schande dat ze het gebied hebben gebruikt als een lanceerplatform tegen Israël, in plaats van er een staat op te bouwen.’ Later voegde de kolonistenleider er aan toe dat de oprichting van een Palestijnse staat het einde van Israël betekent.
Bron: Haaretz
![]() "God haat flikkers": 9-jarige wordt boos en protesteert Josef Miles uit Kansas zag bij de kerk het protest. De bekende borden tegen homo's en het homohuwelijk: "God haat [...] | ||
![]() Wat staat er - behalve koopkracht- nog meer in Lente-Akkoord van Jan Kees & Co.? De Telegraaf is er in geslaagd de tekst van het nog vertrouwelijke Lente Akkoord te achterhalen. Pas als het CPB de [...] | ||
![]() Uniek: PVV spant kort geding aan tegen het kabinet Geert Wilders wil dat de rechter het kabinet verbiedt in te stemmen met de uitbreiding van het Europese noodfonds. [...] | ||
Alle koopkrachteffecten van het Lente-akkoord Alleenverdieners plus kinderen:
| ||
![]() Het Griekse gelijk van Geert Wilders Dat belastinggeld dat er gestuurd is naar Athene zijn we kwijt. En wie voorspelde dat, tot vermaak van menigeen, [...] | ||
![]() Lente-akkoord uitgelekt naar De Telegraaf De Telegraaf heeft de hand weten te leggen op het veelomvattende pakket aan maatregelen dat het begrotingstekort in [...] | ||
Doorbraak naar warmer weer (10:53) de Telegraaf
Peter R. de Vries weigert Zomergasten (10:15) Mediacourant
Klacht tegen advocaat van Gaddafi-liefje Talitha van Zon (15:11) Follow the Money
Voor na het Blekertijdperk: 10 natuurwensen (12:23) Trouw
Nederlanders in Amerika moeten niets hebben van homohuwelijk (11:07) Dagblad van het Noorden
Leica camera uit 1923 geveild: opbrengst 2 miljoen euro. (19:40) Daily Telegraph
Grote houten piemel in beslag genomen (11:48) Blik op nieuws
Hirsi Ali: Wilders komt niet met oplossingen (10:30) De Telegraaf
Wilders hekelt 'arrogantie' Rutte (10:28) Nos





|