Behalve van Steve Jobs heeft de FBI in de afgelopen jaren ook honderden dossiers van filmsterren, Amerikaanse en buitenlandse politieke figuren, sporters, schrijvers, muzikanten vrijgegeven.
In de jaren ’50 trok het komisch duo Bud Abbott en Lou Costello de aandacht van de FBI. Abbott zou porno verzamelen en 1.500 obscene films bezitten, en Costello zou twee prostituees hebben besteld. Schrijver Norman Mailer en acteur Charlie Chaplin waren verdacht vanwege communistische sympathieën, en John Lennon werd in de gaten gehouden om zijn betrokkenheid bij de anti-oorlog politiek.
Ten tijde van FBI-directeur J. Edgar Hoover, “kon je voor iedereen wel een reden bedenken om een dossier aan te leggen”, zegt Steve Rosswurm, auteur van een boek over de contacten van de FBI met de katholieke kerk, tegen de BBC.
"De redenen voor het observeren zijn net zo gevarieerd als de mensen die in de gaten gehouden werden", aldus de Britse schrijver Nicholas Redfern, auteur van Celebrity Secrets: Official Government Files on the Rich and Famous. "Het was heel erg afhankelijk van het karakter of de situatie waarin het onderwerp zich bevond."
Zo werd Marilyn Monroe in verband gebracht met de Kennedy's en was ze een tijdje getrouwd met toneelschrijver Arthur Miller, die ook werd verdacht van communistische sympathieën. Had je al of niet bewezen banden met de maffia, zoals Frank Sinatra, dan werd er ook een dossier over je aangelegd. Kan van prinses Diana niet gezegd worden. Haar tripje naar New York in 1989 was wel een reden, vooral omdat Noord-Ierse activisten er toen een betoging wilden houden.
Na de dood van Hoover in 1972 onderging de FBI een opmerkelijke hervorming: de FBI kon niet op eigen houtje politieke onderzoeken starten. Dat moest voortaan met instemming van de regering.
Welke nog levende beroemdheden de FBI heeft onderzocht, zullen we niet te weten komen. Zonder hun toestemming mogen er geen FBI-bestanden worden vrijgegeven.
Bron: BBC
Tags:
![]() Blanke baby's in de VS in de minderheid Voor het eerst komen er dit jaar meer gekleurde baby's in Amerika ter wereld dan blanken. Volgens de New York Times zi [...] | ||
![]() "God haat flikkers": 9-jarige wordt boos en protesteert Josef Miles uit Kansas zag bij de kerk het protest. De bekende borden tegen homo's en het homohuwelijk: "God haat [...] | ||
![]() Wat staat er - behalve koopkracht- nog meer in Lente-Akkoord van Jan Kees & Co.? De Telegraaf is er in geslaagd de tekst van het nog vertrouwelijke Lente Akkoord te achterhalen. Pas als het CPB de [...] | ||
![]() Uniek: PVV spant kort geding aan tegen het kabinet Geert Wilders wil dat de rechter het kabinet verbiedt in te stemmen met de uitbreiding van het Europese noodfonds. [...] | ||
Alle koopkrachteffecten van het Lente-akkoord Alleenverdieners plus kinderen:
| ||
![]() Het Griekse gelijk van Geert Wilders Dat belastinggeld dat er gestuurd is naar Athene zijn we kwijt. En wie voorspelde dat, tot vermaak van menigeen, [...] | ||
Doorbraak naar warmer weer (10:53) de Telegraaf
Peter R. de Vries weigert Zomergasten (10:15) Mediacourant
Klacht tegen advocaat van Gaddafi-liefje Talitha van Zon (15:11) Follow the Money
Voor na het Blekertijdperk: 10 natuurwensen (12:23) Trouw
Nederlanders in Amerika moeten niets hebben van homohuwelijk (11:07) Dagblad van het Noorden
Leica camera uit 1923 geveild: opbrengst 2 miljoen euro. (19:40) Daily Telegraph
Grote houten piemel in beslag genomen (11:48) Blik op nieuws
Hirsi Ali: Wilders komt niet met oplossingen (10:30) De Telegraaf
Wilders hekelt 'arrogantie' Rutte (10:28) Nos





|