In Die Zeit komt een arbeidssocioloog aan het woord, Günter Voß, die vertelt over mensen die door hun werk overbelast raken.
Er zijn actuele aanleidingen om te menen dan er teveel van werkenden wordt geëist: de concurrentie tussen ondernemingen neemt toe, dus gooi er nog maar een schepje op. Of de kredietcrisis is de oorzaak van veel te hard werken in de strijd om het voortbestaan van een onderneming.
Het is vreemd, zo beweert de wetenschapsman dat het aantal psychische aandoeningen van werkenden toeneemt, terwijl de arbeidsomstandigheden toch eigenlijk niet verslechterd zijn de afgelopen jaren. Reden: van teveel mensen wordt verwacht dat ze 'top-performers' zijn, maar dat zijn de meesten helemaal niet. Het idee dat je heel veel uit iedereen kunt halen, is toch echt een misverstand.
Het loslaten van vaste arbeidstijden en het steeds maar klaar staan voor de firma (met dank aan de zaktelefoon en computer) is gewoon niet goed.
Bij dit verschijnsel heeft iedereen 2 tegenstanders: de onderneming die steeds meer wil, maar ook de werkende zelf die alsmaar toegeeft aan de drang om zich op zijn werk te storten.
De echte profi, zo betoogt Herrn Voß, kent de kunst van het pauzeren; hij legt op tijd zijn laptop terzijde en neemt de tijd voor zichzelf.
Bron: Die Zeit
![]() Hoe het tekort Griekenland werd weggetoverd Vlak voor de aansluiting met de Euro zag alles er prima uit. Het Griekse tekort was 1,3 procent, de inflatie beneden de [...] | ||
![]() Vestiacrisis kan de woningbouw de genadeklap geven De gevolgen van de megalomane speculatiedrift van een man en een bedrijf kunnen de Nederlandse woningmarkt verder [...] | ||
Grafiek: De rendementen (1 en 12 maanden) van alle beurzen ter wereld | ||
![]() Crisis in vastgoed wordt derde crisis, denkt de Nederlandsche Bank De financiële sector wacht een nieuwe crisis. Na de kredietcrisis en het Europese schuldenprobleem dreigt de [...] | ||
![]() Crisis zorgt voor minder ziekmeldingen De crisis lijkt gezond te maken. Het laatste halfjaar van 2011 hebben minder werknemers zich ziek gemeld, dan in de [...] | ||
![]() NRC: Ook John de Mol en Roel Pieper verdienen aan Facebook IPO Vanaf het begin heeft Facebook kapitaal aangetrokken van externe financiers, venture capitalists in het jargon van [...] | ||
Sacha de Boer heeft het ook helemaal gehad met de NS en de directeur (15:18) De Telegraaf
Kan Israël ongestraft de veroveraar en imperialist uithangen? (13:02) De Pers
Frauderende Stapel kreeg 2,2 miljoen aan subsidies (12:28) NRC
6 redenen waarom je geen Facebookaandelen moet kopen (16:06) Welgeld
Twee rechters Chipholzaak vervolgd wegens meineed (14:28) NRC
Overname van Amsterdamse zender AT5 op losse schroeven (14:25) AT5
'Waarschuwing vastgoedcrisis onzin' (13:55) Het Parool
Filip de Winter zet zijn dochter in voor campagne: in niqaab en bikini (12:01) Knack
5 tips om je online reputatie hoog te houden (10:02) WelGeld



|