ZATERDAG 26 MEI 2012

Sudanese vrouw staat terecht voor dragen van broek
donderdag 30 juli 2009
Door: Thieu Vaessen
Categorie: Samenleving

Lubna Hussein - hier op de foto - is een Sudanese vrouw van wie we nog meer gaan horen.
Omdat ze bij de VN-vredesmissie in haar land werkte kreeg ze een vrijstelling van rechtsvervolging aangeboden, maar ze heeft laten weten dat ze geen gebruik wil maken van de aangeboden immuniteit. Ze heeft haar baan opgegeven, want ze wil graag terecht staan. Haar vergrijp: het dragen van een broek. Dat is volgens de aanklacht in strijd met 'de goede zeden' en dient te worden bestraft met een openbare geseling.
Hussein verscheen gisteren in de rechtszaal in precies dezelfde groene boek die aanleiding was geweest voor haar arrestatie, zo meldt The Independent. Voor de rechtbank in de Sudanese hoofdstad Khartoum speelde zich chaotische taferelen af, nadat tientallen vrouwen in spijkerbroeken of pantalons hun steun kwamen betuigen.
"Toen ze zei dat ze behandeld wilde worden als een gewone Sudanese, was dat een zeer emotioneel moment," aldus een Sudanese mensenrechtenactiviste, die in de rechtszaal aanwezig was. Anderen wijzen erop dat de rechtszaak om meer gaat dan het dragen van een broek. Hussein is een voormalige journaliste die zich zeer kritisch heeft uitgelaten over het bewind van dictator Omar al Bashir.
Hussein en een tiental andere vrouwen werden begin deze maand opgepakt, omdat ze broeken droegen toen ze in een cafë bijeenkwamen. Een paar dagen later werden tien van de vrouwen op het politiebureau ontboden, waar ze na een soort van 'snelrecht' ieder tien zweepslagen kregen.

Bron: The Independent

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (6)
kom op cda je bent toch een cristelijke partij kom maar eens op voor deze mensen !!!!!!

Ook deze vrouwen hebben rechten

Waarom nog kontacten houden met deze landen ,????????

NL regering laat je stem eens horen plaats van je broek te bevuilen van de schrik !!!!
Geplaatst op: vrijdag 31 juli 2009 | Door: joreiki

@Joreiki,

Inzet voor mede-christenen ontbreekt vrijwel altijd op de buitenlandse agenda van het CDA (en de CU) , alleen de orthodoxe SGP wil zich nog wel eens voor hun christelijke medemens elders inspannen.
Het mededogen van CDA-huize concentreert zich liever op aanhangers van die religie, de bron van 'vrede en respect', genaamd Islam.
Aih! Maar dat zijn toch Soedanese moslims die juist deze christelijke vrouw afranselen, omdat ze een broek draagt?
Dat zijn RADICALE moslims, je mag niet een religie zo stigmatiseren -)
Je begrijpt, dat ik slechts de drogeredeneringen en dooddoeners vanuit ()christelijke) multiculti-kringen beschrijf, wanneer zij worden aangesproken op hun oorverdovende zwijgzaamheid over gruweldaden als deze.
Geplaatst op: vrijdag 31 juli 2009 | Door: GÉ

Vanuit eigen traditie hebben christenen alle begrip voor wat voor straf dan ook! Dat weten we toch!
Geplaatst op: zaterdag 1 augustus 2009 | Door: jip gulzen ()

Ook deze christenen hoeven niet te rekenen op steun van hun med-gelovigen hier in het Westen, moeten ze maar niet in de Dar-al-Islam gaan wonen.

http://www.jihadwatch.org/archives/027084.php
Geplaatst op: zaterdag 1 augustus 2009 | Door: GÉ

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: zondag 2 augustus 2009 | Door: Ahmad Jhawnie

@Gé Wat ik zo triest vind is, dat men wel voor de negers in zuid afrika op kwam jaren terug en alles wat zuid afrika was werd geboycot, maar deze groep vrouwen wor dus minder gezien als een neger. Zijn niet alle mansen gelijk? Zowel blanken negers chinezen vrouwen mannen ? Ik vind dat den haag wel eens een geluid richting de moslim landen mag laten horen.
Geplaatst op: dinsdag 4 augustus 2009 | Door: joreiki



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Politie onderzoekt haatdragend Sharia-filmpje: "Democratie ten val brengen"
Het Openbaar Ministerie en de politie doen onderzoek naar uitspraken van leden van Sharia4Holland, vrijdag op de Dam in [...]

foto
Deze vrouw kleedde zich als Obama voor de lol van Berlusconi
Nu hij geen macht meer heeft, is de aandacht voor de fratsen van Silvio Berlusconi verslapt, maar uit de processen [...]

foto
Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter
Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...]

foto
Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen
Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...]

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 22:31:36 +0200 (Sat, 26 May 2012 20:31:36 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 22:31:36 +0200 (Sat, 26 May 2012 20:31:36 GMT) 
Procestijd pagina: 0.338 sec.