‘Vraag het Carole’ is een soort Lieve Lita op hoog niveau voor evolutionaire kwesties. Zo behandelt ze hier de lezersvraag: Ik val op vrouwen met blond haar. Dat lijkt voor veel mannen te gelden. Waarom?
Carole schetst een aantal theorieën. Men gaat er van uit dat blond haar en blauwe ogen recent zijn ontstaan, bij de Noord-Europese volken, zo’n 11.000 jaar geleden, tegen het einde van de laatste ijstijd. De volken die vanuit Afrika noordwaarts trokken, kregen geleidelijk minder pigment in haar en huid. Noord Europa had minder zonuren en een lichtere huid laat meer straling door voor de aanmaak van vitamine D3.
Vrouwen in Afrika en Zuid-Europa konden zichzelf en hun kinderen in leven houden met het voedsel dat ze verzamelden, zo nu en dan vulden mannen dat dieet aan met vlees. Maar in Noord-Europa waar de bodem goeddeels met ijs bedekt was, waren mensen afhankelijk van vlees. Groepjes mannen gingen op jacht naar prehistorische bizon en mammoet, dat waren gevaarlijke tochten, waarbij veel doden vielen. Omdat er zodoende meer vrouwen dan mannen waren, ontstond er intense seksuele rivaliteit onder vrouwen. Gedacht wordt dat de paleolithische man die het voor het uitzoeken had, voor de blondine koos omdat ze opviel.
De blonde vrouw was ook seksueel begeerlijk; ze had iets meer oestrogeen (vrouwelijk hormoon) dan de brunette, wat zorgt voor kenmerken die mannen aantrekkelijk vinden. De blondine had fijnere gelaatstrekken, een smalle neus, puntige kin, smalle schouders, een gladde huid en minder lichaamsbeharing. Ze had kinderlijk karaktertrekken: speels en energiek.
Een andere reden dat mannen de voorkeur aan een blondine gaven, kan zijn dat het makkelijker is om vaderschap vast te stellen. Aangezien blond haar en blauwe ogen recessief zijn, moesten beide ouders deze eigenschappen doorgeven om een blond kind te krijgen.
De blondine heeft nog niet aan populariteit ingeboet. Onderzoek wijst uit dat er meer blondines in de Playboy staan dan in vrouwenbladen. De drijfveren uit de ijstijd gelden blijkbaar nog steeds.
Bron: The Guardian
![]() Politie onderzoekt haatdragend Sharia-filmpje: "Democratie ten val brengen" Het Openbaar Ministerie en de politie doen onderzoek naar uitspraken van leden van Sharia4Holland, vrijdag op de Dam in [...] | ||
![]() Deze vrouw kleedde zich als Obama voor de lol van Berlusconi Nu hij geen macht meer heeft, is de aandacht voor de fratsen van Silvio Berlusconi verslapt, maar uit de processen [...] | ||
![]() Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...] | ||
![]() Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...] | ||
![]() De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...] | ||
![]() Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...] | ||
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5
Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf
NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant
Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos
Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt
Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned
Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool
PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws





|