ALKMAAR (ANP) - AZ jaagt om 21.00 uur in Alkmaar tegen FC Utrecht met nagenoeg dezelfde ploeg als eerder deze week tegen Go Ahead Eagles op de koppositie in de Eredivisie. Trainer Pascal Jansen heeft zijn ploeg op één positie gewijzigd: Maxim Dekker begint achterin in plaats van Zinho Vanheusden, die plaatsneemt op de bank. Djordje Mihailovic vervangt opnieuw de geblesseerde Dani de Wit op het middenveld.
Jansen zet ook weer in op de Japanner Yukinari Sugawara, die uitblonk tegen de Eagles (1-4) met een doelpunt en twee assists.
AZ neemt bij winst de koppositie in de Eredivisie voor in elk geval één dag over van Feyenoord. De Rotterdammers spelen zondag uit tegen FC Twente. De club uit Alkmaar heeft 39 punten, Feyenoord 41.
Bij FC Utrecht, de nummer 7 in de stand, ontbreekt nog steeds spits Bas Dost vanwege een voetblessure. Anestasios Douvikas is opnieuw zijn vervanger.