ROME (ANP/RTR) - Paus Franciscus, die kwakkelt met zijn gezondheid, is voor een controle naar het Gemelli-ziekenhuis in Rome gegaan, meldt het Italiaanse persbureau ANSA dinsdag. Het agentschap baseert zich op ingewijden.
Franciscus had kort voor Pinksteren koorts. Het 86-jarige hoofd van de katholieke kerk werd eind maart nog in het ziekenhuis opgenomen wegens ademhalingsproblemen door bronchitis. Franciscus heeft ook andere gezondheidsproblemen. In 2021 werd de paus geopereerd voor maagklachten.
Franciscus heeft al gezegd eventueel op te stappen als hij niet meer gezond genoeg is voor zijn functie. Zijn voorganger Benedictus XVI trad in 2013 al af om gezondheidsredenen. Dat was ongebruikelijk. Normaal gesproken blijft een paus aan tot hij overlijdt.