EU-buitenlandchef: geen toezeggingen Patriots voor Oekraïne

Samenleving
door anp
dinsdag, 01 september 2026 om 18:14
anp010926198 1
WICKLOW (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas kan "helaas" geen succes melden over meer Patriots voor Oekraïne. Er zijn gesprekken geweest en telefoontjes gepleegd met landen die ze in voorraad hebben, maar die hebben dinsdag ondanks druk vanuit diverse EU-landen in het Ierse Wicklow niets toegezegd. De pogingen om landen als Spanje en Griekenland alsnog te overtuigen, worden voortgezet, zei Kallas in een persconferentie na een informele vergadering van EU-ministers van Defensie.
Daarnaast bekijken de EU-lidstaten of ze hun orders kunnen herprioriteren, zei Kallas. "Elke onderscheppingsraket die we aan Oekraïne leveren, betekent dat er een Russische raket geen Oekraïense school, woning of ziekenhuis bereikt. Elke vorm van steun die we aan Oekraïne geven, versterkt de Europese veiligheid."
Daarnaast blijft bilaterale steun belangrijk, benadrukte Kallas. Ierland heeft recent 125 miljoen euro extra toegezegd. Daarvan is 10 miljoen euro bestemd voor de training van Oekraïense militairen, maakte de Ierse defensieminister Helen McEntee dinsdag bekend.
loading

Loading