Tot zes keer de dodelijke gifwaarden in Wetteren
De ellende in Wetteren blijft aanhouden. Aan een pompput in het dorp vanochtend waarden van 600 ppm gemeten van acrylonitril, een dodelijk gif, dat is tot zes keer meer dan de dodelijke dosis. BASF probeert het gif nu chemisch te bestrijden, omdat het spoelen niet het gewenste resultaat oplevert. Er werden nog eens honderd mensen extra geëvacueerd.
Twee vrachtwagens van BASF zijn ter plaatse.
Er zijn constant tien meetploegen aan het werk. Elke beschikbare meetapparatuur in België werd naar Wetteren gebracht. Er worden extra toestellen vanuit Denemarken verwacht.
De bewoners van enkele straten in Wetteren die gisteren terug konden naar hun woningen, werden vanochtend opnieuw geëvacueerd, bevestigde eerder al gouverneur Jan Briers. Volgens Briers zaten er nog giftige dampen in "een oud rioolsysteem waarvan Aquafin ons niet verteld had dat het bestond."
De Nederlandse machinist van de goederentrein die in Wetteren ontspoorde en in brand vloog, reed twee keer zo snel als toegestaan. Hij negeerde een remsignaal en voerde de snelheid juist op. Dat schrijft het dagblad De Morgen op basis van de noodoproep waar de krant de hand op heeft gelegd.
Pas kort voor het ongeluk besefte de machinist dat hij een fout had gemaakt, schrijft de krant. "O jeetje, ik heb het sein gemist", citeert De Morgen de Nederlander.
Bron(nen): Het Laatste Nieuws De Tijd
Heel vreemd dat het BASF logo hier zo groot bij staat, dat insinueert dat BASF de veroorzaker is van dit probleem. BASF is erbij gehaald vanwege haar expertise, en is niet schuldig aan het probleem, niet eens betrokken erbij!
Ook nogal laf om dan BASF in de tekst te noemen ivm een ramp van heel lang geleden.
Zo krijgt het bedrijf dat probeert te helpen een schop naar achteren.
Heel erg onzorgvuldig en pure stemmingmakerij.
Bedankt voor de wijziging, Welingelichte Kringen! Top!
(in antwoord op RhodBerth)Ik zie geen BASF logo, maar misschien al weggehaald?
(in antwoord op RhodBerth)Vind trouwens de felle reactie op de vermelding van BASF in de tekst van het bericht overtrokken. Ik lees nergens dat BASF als de veroorzaker van de ramp wordt gezien. Wie goed leest ziet dat BASF intensief betrokken is bij de metingen en inperking van de gevolgen van de verspreiding van het bluswater.
BASF helpt in Belgie vaak met dit soort zaken, en krijgt dan van de bevolking nogal eens kritiek omdat de belgen denken dat de helpers ook de veroorzakers zijn. Vandaar mijn reactie, die idd te stevig was. Ik heb de tekst van m’n bericht gewijzigd, maar het kostte tijd voordat disqus dat doorvoerde.
(in antwoord op John)Wat ben je toch ook een aandachtsgeile geitenbreier hè!?
(in antwoord op RhodBerth)Marcel van Houten, ik heb op disqus eens jouw bijdragen gelezen, dat is voor 90% anderen afzeiken, beledigen, trollen en schelden.
Je laatste 7 posts (reacties op verschillende anderen):
“dat is bij jou wel duidelijk….namelijk jij (je hebt wat narcistische trekjes namelijk).”
“Wat ben je toch ook een aandachtsgeile geitenbreier hè!?”
“Weer zo’n zinloze post van jou…”
“and your point is? Stop met jammeren en ga gewoon ergens anders heen als het je niet bevalt”
“Wat een trutje ben jij,”
“Och was het een verhaal knulleke!? Zo is het ook over gekomen, als een schattig verhaaltje.”
“Die twee tegenstemmers bij jou zijn vast Willem en die vrouw uit dat nest waar men “Wir haben es nicht gewüszt nieuw leven in heeft geblazen”.”
Gezellige vent ben jij!
(in antwoord op Marcel van Houten)Eerlijk gezegd moet ik bekennen dat hij niet alleen staat, ook mij valt het op dat jij zo vol bent van jezelf en alles denkt beter te weten.
Misschien moet je ook eens nadenken over het effect dat -jij- hebt op anderen in plaats van je druk te maken om terechte commentaren?
(in antwoord op RhodBerth)Als je moeite hebt met mensen die discussiëren over het nieuws, waarom kom je hier dan?
Ik ben niet vol van mezelf, ik geef m’n mening. Daar heb ik lol in. En ik heb er ook lol in als mensen met argumenten tegen m’n mening ingaan. Daar leer ik van.
Prima als anderen daar niks mee hebben. Maar waarom ben je dan hier? Zoals je ziet geef Marcel soortgelijke commentaren op iedereen met wie hij het oneens is. En dat is natuurlijk de kern van het probleem. Sommige mensen kunnen niet tegen andere meningen. Die willen niet tegen worden gesproken. En als ze toch worden tegengesproken dan gaan ze schelden.
(in antwoord op Heldoppantoffels)Ik heb geen moeite met discussie over het nieuws, ook niet met jou.
Wat wel vervelend is, is dat jij (blijkbaar niet alleen bij mij) overkomt alsof je denkt dat jij alles beter weet en ik kan mij dus voorstellen dat mensen je daardoor wat minder sympathiek vinden. Je neemt soms een stelling aan die overkomt alsof je jezelf wat elitair vindt, neem je houding over het gedonder met de banken. Als ik schrijf dat er bestuurders opgesloten zouden moeten zitten (neem Goldman Sachs) omdat zij bewust slechte hypotheken verkochten, tegelijk speculeerden op het ineenstorten van de markt dan beweer jij rustig dat het de schuld is van de gewone burger omdat deze zelf altijd meer wil. Daarmee kom je iig op mij dus over alsof je op een andere planeet hebt gezeten/ hoe dan ook dwars wilt zijn/ of zelf denkt onderdeel uit te maken van het ‘kliekje’ dat verantwoordelijk is voor alle ellende.
Goed, dit is dus mijn feedback, blijkbaar ben ik niet de enige waarbij je iets oproept en doe er verder vooral mee wat je wil. Misschien ben je in real life wel heel sympathiek hoor, maar daar ken ik je niet.
(in antwoord op RhodBerth)Geschreven tekst heeft geen intonatie.
De intonatie wordt er ingelegd door de lezer.
En mijn berichten zijn sowieso nooit zo kwaadwillend en hautain geweest als de berichten van Marcel hierboven.
“Wat een trutje ben jij,” en “Och was het een verhaal knulleke!?” zijn van een hautain niveau waar ik niet tegenop kan.
Dan hebben we het nog niet over de onderwerpen over de monarchie waar juist de republikeinen spreken over het domme volk dat nog in sprookjes geloofd. En als ik daar dan tegenin ga, dan ben ik ineens hautain? Niet ik trouwens, dat gold ook voor anderen, die net zo goed een scheldkannonade over zich heenkregen van Marcel van Houten & cs. Van ‘neem je pillen’ tot ‘je bent gestoord’.
“Als ik schrijf dat er bestuurders opgesloten zouden moeten zitten (neem
Goldman Sachs) omdat zij bewust slechte hypotheken verkochten, tegelijk
speculeerden op het ineenstorten van de markt dan beweer jij rustig dat
het de schuld is van de gewone burger omdat deze zelf altijd meer wil.
Daarmee kom je iig op mij dus over alsof je op een andere planeet hebt
gezeten/ hoe dan ook dwars wilt zijn/ of zelf denkt onderdeel uit te
maken van het ‘kliekje’ dat verantwoordelijk is voor alle ellende.”
Dus toch omdat ik een andere mening heb?
Mag ik werkelijk niet stellen dat een groot deel van de verantwoordelijkheid bij de burgers ligt die altijd hogere rentes wilde en lagere kosten?
Het spijt me, ik denk vaak anders over dingen dan anderen. Gelukkig zijn er gekken als ik die andere meningen hebben. Als iedereen hetzelfde zou denken, dan zouden we pas een probleem gaan krijgen.
“blijkbaar ben ik niet de enige waarbij je iets oproept en doe er verder vooral mee wat je wil.”
Dat doe ik. En ik hoop dat jij het ook doet.
Laat je niet opfokken door mensen die anders denken. Lees hun mening en hun argumenten, en doe je voordeel ermee. Wordt niet boos op ze, en ga ze al helemaal niet uitkafferen of stalken.
Het meeste heb ik geleerd van m’n debat-tegenstanders die met goede argumenten kwamen.
(in antwoord op Heldoppantoffels)Jaarlijks missen machinisten 200 tot 300 x een sein.
Daarover werd meermaals weer alarm geslagen vanwege de gevaren voor ongelukken met reizigerstreinen zoals in Amsterdam Westerpark.
Maar er werd nauwelijks aandacht geschonken aan de duizenden goederen treintransporten met levensgevaarlijke lading dagelijks (nachtelijks) door de bewoonde centra van Nederland en Vlaanderen vanuit het Nieuwe Waterweg gebied naar elders.
Zowel vele productie en overslagbedrijven van Groot Rotterdam als de transporten erheen en er vandaan zijn onveilig, zo is na onderzoeken gebleken die werden verricht na de grote brand in Moerdijk. Ook de tanktransporten over de weg zijn onderwerp van zorg.
Deze treinontsporing moet als een waarschuwing worden beschouwd, ik hoop dat de verantwoordelijken die ter harte nemen.